şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beni oldukça geren etik de bulmadığım şahıstır. özel hastanelerde başlayan hostes trendi, hosteslerin doktor yardımcısı gibi reçete yazmaya başlaması ile farklı bir noktaya evrildi. 23-24 yaşında insanlar "hostes" sıfatıyla doktorla birlikte gözünüzün içine bakıyor.
    son zamanlarda devlet hastanelerinde de çok sık denk gelmeye basladim bu duruma. bu şahıslar kesinlikle hemşire, öğrenci falan değil bildiğiniz sıradan insanlar. kadrolarının ne olduğunu bilmiyorum.

edit1: bazı yazarlar, 3.kişiyi tıp öğrencisi, hemşire vb. anlamış. kesinlikle eğitim için orada bulunması gereken "tıp" personeli değildir mevzu. kariyet.net üzerinden işe alınan "sivil" insandır. senin hastalığın ile arkadaş arasında goygoy yapma ihtimali olan kişidir. aslında tıp öğrencisinin bile eğer hasta özel olarak mahremiyet talep etmişse sorgusuz, sualsiz dışarı çıkması gerekir diye düşünüyorum.

edit2: (bkz: tıbbi sekreter) tam olarak ilgili profilin tanımlandığı entry
  • taşeron firmaları aracılığıyla seçilmiş, taşeron firmaları için çalışan sekreterlerdir. en iyisi, en tıbbiye ile alakalısı tıbbi sekreterdir.

asgari ücret ile çalışırlar. hekime oldukça zaman kazandırırlar.

açıkçası çoğu ekmek derdinde olan insanlardır.

size bir zararları dokunmaz.
  • (bkz: muayene)
    edit:
    başlık düzeltilince entarim eteğe dönmüştür.
  • muay nedir, ne değildir?
  • götüme bakiyeah.
  • muay thai olmak ne? odada bulunan 3.şahıs kim?
  • tedavi olurken bulunan 3. şahıstan iyidir. hatta 4. şahıs bile girmişti odaya. beterin beteri vardır.

ayrıca (bkz: muayene)
  • hekim güvenliği için bulunması gerekir. hemşire olması tercih sebebidir, o yoksa tıbbi sekreter vs. de olur. hasta da bir adet yakını nezaretinde muayene olmak isteyebilir.
  • (bkz: mayne olmak)