şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doktorun odasına girecek olan hastaların büyük bir kısmının yaptığı şey. kağıda yazıp gelenler bile oluyor.
  • mantıklı bir şeydir çünkü insan hafızasının unutmak gibi bir rahatsızlığı vardır.
    yazmak daha da mantıklıdır çünkü ne kadar ezberlesen de illa bir şeyleri unutursun.
  • psikologa gittigim donemde anlatirken aglayacagimi dusunerek mektup haline getirip yazmisligim da vardir *
  • doktorların iş yükünü de düşününce orada gevelemektense en azından bir ön hazırlık yapmak gerekiyor diye düşünüyorum. ayrıca gözden kaçan birşey olmaması açısından da faydalı olacaktır.
  • kronik rahatsızlıklarınızı ezberlemenize gerek yoktur.e-nabız uygulamasından doktorlar gereken her şeyi görecektir.
  • dünya sağlık örgütünün bir muayenenin sağlıklı olabilmesi için tanımladığı bir süre var.
    yanlışım yoksa en az 20 dk idi. (yeterli anamnez alma vb. işlerin toplamı)
    oysa ülkemizde doktorlar yarış atı modunda çalışmak zorunda oldukları için hastayı bir an önce konuşup çıkmaya zorlarlar.
    hasta da bu stressi ezbere bildiği için böyle bir davranışa gider.
  • ben doktorun yanina ciddi anlamda ne soracagimi bi dusunup giriyorum. cunku bazi doktorlar bi an evvel hastayi gondermenin pesinde. kendilerini yargilamiyorum ama hizli konusup karsisindaki hastanin bisey sormasina pek musade etmedikleri bi gercek. kendiliginden dogru duzgun bilgi veren doktor zaten pek yok kabul edelim.