şükela:  tümü | bugün
 • edit: şikayet ettiğimiz 3 kurumdan birisi dönüş yaptı. aydın devlet hastanesi'ne verdiğimiz dilekçenin cevabını koyuyorum.

  link: https://i.hizliresim.com/km8vaw.jpg
  alternatif: https://i.ibb.co/…-image-2019-08-30-at-18-42-36.jpg

  __________________

  ss'de isimler ve fotoğraflar özellikle gizlenmiştir. kimsenin linç edilmesi için bu başlığı açmadım, kimseyi de linç etmeyin. başlığı açma sebebime gelirsek; başka doktorlar, hemşireler vs. görsünler bu başlığı da başka hastalara mesaj atmasınlar. bende biliyordum o mesajları görünce sil butonuna basmayı.

  bknz: https://i.hizliresim.com/nldq7q.jpg
  alternatif: https://i.ibb.co/…2-5132356498470469632-n-kopya.jpg

  ne zamandır doktorlar muayeneden sonra sosyal medyadan mesaj atar oldu arkadaş?

  edit: yahu kız arkadaşıma "kezban" diyen, "kuyruk sallamıştır" diyen... şaka gibi. kız kum döküyor, acıdan iki büklüm haldeydi ne kuyruk sallaması deli misiniz la siz? "mesaj atmış tanışmak istemiş ne olacak" falan diyenler var. arkadaşım gönder kız arkadaşının facebook profilini, ben aynı şekilde buraya koyayım tanışmak isteyenler mesaj atsın gece birde. manyak mısınız ya? bu adam, kız arkadaşım cafede otururken gelip "merhaba tanışabilir miyiz?" diye sormadı ki. öyle olsa anlarım. kibarca sormuştur. durum o değil. durum hasta fişinden ismine bakıp facebookta aratıp mesaj atıyor. normal mi bu?

  edit: "artniyetli mesaj atmamıştır." diyenler var. sevgili arkadaşım bak tane tane anlatıyorum; doktorun hastasıyla ilgilenmesini, hastalığı takip etmesini pekâla kabul eder hatta sevinirim. sistemde telefon numarası var, sekretere söyler, sekreter arar "hanfendi, kontrollerinize gecikmeyin, mutlaka ilaçlarınızı kullanın, ağrınız geçti mi?" diyebilir. ama bu facebooktan mesaj atarak olmaz...

  edit: "yok buraya yazmayın, niye yazıyorsun git şikayet et" diyenler var. ulan arkadaş, millet doktoru darp edince cümle alem gazeteler yazıyor, ben bu adamı buraya yazınca niye olay oluyor? zaten şikayet edeceğim pazartesi, şuan her yer kapalı. ne var buraya yazmakta?
 • birazdan sağlık çalışanları örgütlenir.
 • hangi amaçla yazıldığını bilmiyorum.ancak şüphelendiğiniz amaçla yazılma ihtimali yüksek.
  ancak yine de bu tarz ifşaları çok doğru bulmuyorum.bir tanıdığı facebook’tan yazmış olabilir, belki gerçekten iyi niyetle yazılmış olabilir.burada direk ifşalayınca insanların hayatı kararabilir.
  neticede tepkilerimizi üst sınırlarda yaşayan bir milletiz.

  edit:arkadaşlar genel olarak gelen mesajlardan anladığım kararıyla yanlış anlaşılmışım.benim bahsettiğim bu durumdan bağımsız,ileride oluşabilecek bir tehlikeyle alakalı.düşünün birisi sizin 1-2 fotoğrafınızı bulup adınıza fake bir hesap açıyor ve sizin adınızla insanları taciz ediyor.daha sonra bu yazışmaları internetten yayınlıyor.bu gibi durumların önüne geçebilmek amacıyla ben bu tür ifşalara karşıyım.yoksa bu durumda doktorun yaptığını normal bulmuyorum.

  edit 2:bu arada söz konusu entry yazarken fotoğraf ve kişi adı görünüyordu. bu sebeple bu tarz bir görüş bildirdim. şu anki haliyle paylaşılmasında bence de hiç bir sakınca yok.
 • (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)

  genele dair doktorlarla yıldızım hiç barışmadı. artı iki kez mahkemelik olup, iki davadan da beraat etmişliğime rağmen. ki, mağdur olduğum halde uğraşmamak adına, şikayet noktasına taşımak yerine kendi yöntemlerimle lafı gediğine koyup hallettiğim halde... hatta ve hatta egoları altında yenilmeye mahkûm olduklarının ifadesi olarak, son mahkeme kararındaki ‘itiraz yolu açık olmak kaydıyla’ noktasından yürüyüp, tekrar itiraza yeltenecek olsalar bile...

  demem o ki, durumu kişiselleştirmeden yaklaşmak gerekir çünkü buradaki ifşa, en az karşı tarafın yanlışı kadar yanlıştır.

  diiipnooote : mesleğinin getirdiği sorumluluğun bilincinde, hakkını vererek yerine getiren doktorları ve bu duruş içerisindeki çok sevdiğim birkaç doktor arkadaşımı tenzih ediyorum...
 • birisi hayrına çekirdek yiyen dayılar fotosunu atsın şuraya. ortalık karışacak vaziyet alayım.

  ayrıca olay gerçek, ben dilbilgisi düşmanı doktorun taktırdığı serumum.
 • ikinci cümlede "karımla birikte çok endişe duyduk da, yazalım dedik" demesi muhtemeldir.
 • mesleğimden utandıran sözde meslektaşım. .

  "geçmişmiydi" yazıp küstah olduğu kadar cahil olduğunu da belgelemiş. ilkokuldan nasıl mezun oldun bu dil bilgisi ile de doktor oldun be !

  sözlükteki doktor düşmanı müsveddelere malzeme verip hekimlik mesleğine ihanet ediyorsun ! yazık sana diploma verene !

  edit : abartma diyenler, yazdığım entrye takılıp ".. diye noktalama işareti yok" diye akılları sıra ukalalık yapıp saçmalayanlar nedeniyle ekleme gereği duydum.

  yapılan şey mesleği kötüye kullanmak ve sosyal tacizdir. bir starbucks çalışanının müşterisine "içtiğiniz kahve güzelmiydi" demesinden daha da ağırdır. gelen hasta keyif için değil sağlığı için gelmiş doktora ve doktorun bu durumu kullanması hele ki evli bir adamın bunu yapmasını normalleştirmek modernlik değil ahlaksızlıktır.

  ne yazık ki kendi çevremde bile hastasından telefonunu isteyip whatsapptan yürüyen ahlaksızlar mevcut. bunu "etkilenmiş işte ne var" diye normalize edenlerin kendi kız arkadaşlarına mahallenin manavının "sattığım salatalık iyi miydi" diye mesaj atmasını düşünerek empati yapmalarını dilerim.
 • birini özellikle efor harcayarak facebook'tan bulup mesaj atmanın başka izahı olmasa da imla kurallarına uyarak ve smiley koymadan yazmış olsa bir nebze kötü niyeti olmadığını düşünebilirdim; ancak mevcut halinde tam olarak aklınıza gelen niyetle yazmıştır.

  he geçmişti ağrım tşk:))) güçlü kollarınla iyileştirdin beni yiğidim:))

  ama birader sosyal medya kullanıyorsan böyle olasılıkları baştan kabulleniyorsun demektir. engeller geçersin. bin tane gizlilik ayarını boşuna koymamış adamlar, kim seni bulabilsin kim bulamasın tekrar gözden geçirirsin.
 • diger durumlardan farklidir, karimizi kizimizi hastaneye gonderdikten sonra acaba doktor bey hangi yolla ulasacak diye mi dusunelim? bu vazifeyi kotuye kullanmaktir ve hakli bir ifsadir.
 • ben de merak ettim şimdi, ağrısı geçmiş miydi?

  tanım: şerefsiz doktor.
697 entry daha