• edit: şikayet ettiğimiz 3 kurumdan birisi dönüş yaptı. aydın devlet hastanesi'ne verdiğimiz dilekçenin cevabını koyuyorum.

link: https://i.hizliresim.com/km8vaw.jpg
    alternatif: https://i.ibb.co/…-image-2019-08-30-at-18-42-36.jpg

ss'de isimler ve fotoğraflar özellikle gizlenmiştir. kimsenin linç edilmesi için bu başlığı açmadım, kimseyi de linç etmeyin. başlığı açma sebebime gelirsek; başka doktorlar, hemşireler vs. görsünler bu başlığı da başka hastalara mesaj atmasınlar. bende biliyordum o mesajları görünce sil butonuna basmayı.

bknz: https://i.hizliresim.com/nldq7q.jpg
    alternatif: https://i.ibb.co/…2-5132356498470469632-n-kopya.jpg

ne zamandır doktorlar muayeneden sonra sosyal medyadan mesaj atar oldu arkadaş?

edit: yahu kız arkadaşıma "kezban" diyen, "kuyruk sallamıştır" diyen... şaka gibi. kız kum döküyor, acıdan iki büklüm haldeydi ne kuyruk sallaması deli misiniz la siz? "mesaj atmış tanışmak istemiş ne olacak" falan diyenler var. arkadaşım gönder kız arkadaşının facebook profilini, ben aynı şekilde buraya koyayım tanışmak isteyenler mesaj atsın gece birde. manyak mısınız ya? bu adam, kız arkadaşım cafede otururken gelip "merhaba tanışabilir miyiz?" diye sormadı ki. öyle olsa anlarım. kibarca sormuştur. durum o değil. durum hasta fişinden ismine bakıp facebookta aratıp mesaj atıyor. normal mi bu?

edit: "artniyetli mesaj atmamıştır." diyenler var. sevgili arkadaşım bak tane tane anlatıyorum; doktorun hastasıyla ilgilenmesini, hastalığı takip etmesini pekâla kabul eder hatta sevinirim. sistemde telefon numarası var, sekretere söyler, sekreter arar "hanfendi, kontrollerinize gecikmeyin, mutlaka ilaçlarınızı kullanın, ağrınız geçti mi?" diyebilir. ama bu facebooktan mesaj atarak olmaz...

edit: "yok buraya yazmayın, niye yazıyorsun git şikayet et" diyenler var. ulan arkadaş, millet doktoru darp edince cümle alem gazeteler yazıyor, ben bu adamı buraya yazınca niye olay oluyor? zaten şikayet edeceğim pazartesi, şuan her yer kapalı. ne var buraya yazmakta?
  • birazdan sağlık çalışanları örgütlenir.
  • hangi amaçla yazıldığını bilmiyorum.ancak şüphelendiğiniz amaçla yazılma ihtimali yüksek.
    ancak yine de bu tarz ifşaları çok doğru bulmuyorum.bir tanıdığı facebook’tan yazmış olabilir, belki gerçekten iyi niyetle yazılmış olabilir.burada direkt ifşalayınca insanların hayatı kararabilir.
    neticede tepkilerimizi üst sınırlarda yaşayan bir milletiz.

edit:arkadaşlar genel olarak gelen mesajlardan anladığım kadarıyla yanlış anlaşılmışım.benim bahsettiğim bu durumdan bağımsız,ileride oluşabilecek bir tehlikeyle alakalı.düşünün birisi sizin 1-2 fotoğrafınızı bulup adınıza fake bir hesap açıyor ve sizin adınızla insanları taciz ediyor.daha sonra bu yazışmaları internetten yayınlıyor.bu gibi durumların önüne geçebilmek amacıyla ben bu tür ifşalara karşıyım.yoksa bu durumda doktorun yaptığını normal bulmuyorum.

edit 2:bu arada söz konusu entry yazarken fotoğraf ve kişi adı görünüyordu. bu sebeple bu tarz bir görüş bildirdim. şu anki haliyle paylaşılmasında bence de hiç bir sakınca yok.
  • birisi hayrına çekirdek yiyen dayılar fotosunu atsın şuraya. ortalık karışacak vaziyet alayım.

ayrıca olay gerçek, ben dilbilgisi düşmanı doktorun taktırdığı serumum.
  • ikinci cümlede "karımla birikte çok endişe duyduk da, yazalım dedik" demesi muhtemeldir.
  • diger durumlardan farklidir, karimizi kizimizi hastaneye gonderdikten sonra acaba doktor bey hangi yolla ulasacak diye mi dusunelim? bu vazifeyi kotuye kullanmaktir ve hakli bir ifsadir.
  • ben de merak ettim şimdi, ağrısı geçmiş miydi?

tanım: şerefsiz doktor.
  • ayrıca türkçe yazım kurallarından bihaber doktor gördüğümüz mesajlardır. konuştuğun dili yazamamak çok kötü lan.
  • "geçmişmiydi"deki "miydi"yi ayırmayan doktora diplomasını veren fakültenin temelini kazan kepçenin operatörünün ebesini...
  • iyi niyetli olamayacağını düşündüğüm eylem. üstelik devlet hastanesi acili gibi bir tarafını kaşımaya zor zaman bulacağın bir yerse. tedavi verdiğin hastaya acilden gitmeden nasıl olduğunu her türlü sorarsın, ama çıktıktan sonra sosyal medyadan bulup sorma işi, tereddütsüz hastaya yürüme olarak yorumlanır ki sadece kendini değil mesleği de rezil edersin.

not: bir meslektaş yorumu
634 entry daha
hesabın var mı? giriş yap