şükela:  tümü | bugün
  • gaye boralıoğlu'nun ekim ayında iletişim yayınları'ndan çıkacak olan içinde 13 öykünün yer aldığı yeni kitabı.
  • klişelerden kopup gelen cümleler de olmasaydı, severdim sanki.
  • bir sahafta baska bir okurun israrla onermesi uzerine elime gecen kitap.

nitekim, iyi ki tereddutsuz almisim sevgili yazari ile tanismis oldum ve aradigim, ozlemini cektigim bir tur cagdas turk edebiyatcisini tanidim, mutlu oldum.

minik bazi noktalar aklima takildi sadece. baslamak gerekirse, ilk birkac oyku devamindaki carpici oykulerin yaninda sonuk kalmis gibi geldi bana. okur elinden birakabilir eger sabirsizsa, yeni ve carpici diline ilerledikce kavusmusuz sanki yazarin. bir diger nokta ise kapak tasarimi ile ilgili. daha minimal ve incelikli bir kapak tasarimi sanki daha cok yakisirmis bu esere. 'mubarek' zaten gorece itici bir kelime, patlak kirmizi bir renk ile de birlestiginde gorsel zenginligi birazcik baltalanmis sanki. nacizane izlenimlerim bu yonde.

sonuc olarak, ben bu kitabi severek okudum. kadin bir okur olarak da ayrica sevdim. yazarina cok kez icimden sevgiler yolladim, ozellikle ali'nin gozleri adli hikayeyi okurken ve nurhayat'i hayal ederken.