şükela:  tümü | bugün
 • azeri bir isadamidir. türkiye de yasar liman isletmesinden petrol tasimaciligina, insaat islerinden futbol takimi sahipligine kadar genis bir yelpazede sirketleri ülkemizdeki tek maybach otomobilin sahibidir. bu otomobili aldiginda "trafikte güven önemli. bu araba da dünyanin en güvenli araci. türkiye'de trafik kazalarinin çok olmasi beni böyle bir araba almaya itti. merakim oldugu için degil, güvenli oldugu için mercedes maybach aldim" demistir.*
 • gectigimiz sene mubariz gurbanoglu adini alarak turk vatandasligina gecmistir. hsbc'nin eski binasini tmsf'den 93 milyon ytl'ye almistir. buraya super luks otel yapacaktir. adi da hazir: baku.
 • yildirim demiroren'in bi ust modeli gibi duruyor. besiktasa baskan olacak kdr uzun zamandir uye olmadigi icin celal kolot ya da hasan kalkavanin baskan olacagi arkasinda da kendisinin olacagi iddia ediliyor, hatta bizzat celal kolot tarafindan aciklaniyor:

  http://www.karakartal.com/haberler/25866.php

  ""mansimov'un desteğiyle geliyoruz"
  beşiktaşımızın eski futbol şube sorumluları böyle bir karar aldı

  beşiktaşımızın başkanlığına mansimov'un aday olacağı haberleri spor kamuoyuna bomba gibi düştü. dünyanın en zengin armatörlerinden biri olan azeri işadamı mubariz mansimov iki gün önce istanbul'da beşiktaşımızın eski futbol şube sorumluları celal kolot, ihsan kalkavan ve hakan kalkavan ile bir araya gelip bu kararı aldığı öğrenildi. bu gelişmeler üzerine celal kolot'a işin iç yüzünü öğrenmek için sorularımızı yönelttik.

  celal bey, mansimov ile istanbul'da bir araya geldiğiniz doğru mu?
  evet iki gün önce istanbul'da bir araya geldik ve yönetime talip olacağımızın kararını aldık.

  mansimov'un başkan adayı olacağı doğru mu?
  mansimov beşiktaş kulubüne üye ancak belirli bir süreyi henüz doldurmadığı için başkanlığa adaylığını koyamıyor. bu nedenle mansimov'un desteğiyle ben ya da hakan kalkavan başkan adayı olacağız.

  konuşulan bir 50 milyon avro rakamı var...
  50 milyon avro mansimov'un ilk etapta vereceği para. ve bu parayı hiç bir karşılık gözetmeksin, geri almamasına beşiktaş'a verecek. kendi şirketinin adı forma reklamamız olacak.

  başkan adaylığınızı ne zaman açıklayacaksınız ve girişimde bulanacaksınız?
  bildiğiniz gibi beşiktaş'ta başkanlık seçimleri 2010 yılında yapılacak ancak bizim bu kadar beklemeye niyetimiz yok. çünkü beşiktaş her geçen gün daha kötü bir duruma sürükleniyor. bir an önce olağan üstü kongre olmasını bekleyeceğiz ve adaylığımızı açıklayacağız.

  haber: hilmi sever - sporx.com
  18.07.2008"

  besiktas'in baskanligina yakisan adam icin:

  (bkz: ibrahim altinsay)
 • beşiktaş'taki rantın farkına varmış kişi. ne beşiktaş'mış arkadaş 50 milyon euro'yu gözü kapalı feda edebiliyorlar. demek getiri ne kadar büyük. ama bence baba demirören bunun altında kalmak istemez 51 milyon euro hibe eder. ki olan da olacak bakın görürsünüz.

  yıldırım demirören'in ilk seçim vaadi, seçilirsem borçları sıfırlıyorum olacaktır.
 • aynı zamanda hazar lankaran klübünün patronu. bir takım azeri kaynaklar bu klübün bütçesinin 50 milyon dolar civarında olduğunu iddia etmekteler; teyit edemedim. daha yeni hakan şükür'e 8 milyon yuro teklif etmiş mesela patronumuzun klübü..
 • 34 mb 164 plakalı türkiye'deki tek bugatti veyron'un sahibidir.
 • garajında maybach,rolls royce phantom ve kardeşimin dediği bugatti veyron gibi araçlar mevcuttur..mehmet rustu basaran'ın otomobil konusunda en büyük rakibi kanımca
 • 39 yaşında türkiye'de yaşayıp, türk vatandaşlığına geçen dünyanın en büyük 5. gemi filosuna sahip azeri kökenli işadamı.
  ancak ermenistan sınır kapısının açılması mevzusunda tavrını ortaya koymuş ve eğer sınır açılırsa türkiye'de ki şirketlerimi kapatırım tehditinde bulunmuştur.
  şimdi bu noktada söyleyebiliriz ki, eğer ermenistan sınır kapısı ekonomik nedenlerle açılacaksa varsın açılmasın, çünkü bu adam ermenistan'ın tamamından daha zengin.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/11434784.asp?gid=229
 • son dönemlerde beşiktaş'lı oyunculara verdiği şahsi primlerle gündeme gelen kişi. amacının başkanlık olduğu açık. şimdilik hafif ısınma turları yapıyor diyebiliriz. önümüzdeki dönem demirören yönetiminde yer alması da çıraklığı tamamlaması anlamına gelecektir.

  bir anket yaptık ama. mansimov'un karşısına da bir isim koyduk. gerçi parası olan bir başkan değil. lafla peynir gemisi yürümüyor ama... bilemedim

  http://eksibesiktas.blogspot.com/…/05/anket_18.html
 • daha 39 yaşında bir azeri. dünyanın en zengin iş adamları arasında. nasıl bu noktaya gelmiş şaşkınlık yaratıyor. ilgimi ise geçmişindeki istihbarat subaylığı çekiyor.

  70li yillar uretim, 90li yillar ise halka iliskiler yillariydi. 2000li yillarda istihbarat cok onemli olacak.

  emre yılmaz
  genç bir iş adamına 1996