şükela:  tümü | bugün
  • "yaşam zorlu bir süreç. hepimiz bazen düşüyor bazen çıkıyoruz. düştüğümüz anlarda kalıcı hasarlar almamanın önemine inanıyoruz. bu amaçla da kendi aramızda yıllardır konuştuğumuz konuları, bizi hayatta daha ileriye götüren, doğru bildiğimiz çizgiden sapmamamızı sağladığına inandığımız kitaplar, düşünce okulları ya da tarzları, belgeseller kısaca faydalı bulduğumuz tüm kaynakları beraber ele alıp konuşacağız." diye bahsediyolar kendilerinden.

bu ekibi tüm yaş grubundan insanlar dinlemeli. bu podcastte duyduklarımı daha erken duysaydım daha erkenden niyetlenirdim bazı şeylere. sağlam farkındalık oluşturuyorlar

bence bu nasıl diyim… bir movement olmalı lan!

acilen slack kanalı açmaları lazım çünkü üzerinde konuştukları şeyler hakkında çok fazla konuşulabilir ve tartışılabilir. bu arada arada goygoyu da yapmaları hoş oluyor. .
    şunu anlamıyorum ayrıca. üstünde konuştukları muhabbet çok derin şeyler oluyor ama 20 dk yapıyorlar podcastleri. neden? bir stratejimi izliyorlar anlamadım. gerçi girişimci muhabbetide oyle basladı. ama kesinlikle bir bir buçuk saat sürmeli podcast.
    bazı terimleri açıklamaları lazım. hızlı geçiyorlar. özellikle şeker mevzusunda çok terim vardı. nofapda çok güzeldi. ama çok kısa abi. nofap dediğin trde ikibin kişilik grubu olan bir konu. uzatın süreyi. neyse uzun oldu entry biraz. link verim size.
    ilk bölümü burdan dinleyebilirsiniz https://www.spreaker.com/user/mucadele/m-1-giris

yakında meetup yaparlarsada katılıcam. istanbulda olursa tabi.

suserler, “bu ne lan, sürekli olumlu eleştirimi olur” diye düşünebilir ve bu yazdıklarımı çok uçuyor gibi çok abartıyor gibi bulabilirsiniz ama cidden ben böyle düşünüyorum.
  • hem sohbetlerinden, hem samimiyetlerinden belli, güzel adamlar yapıyor bu podcast'i. kendim çok keyif alıyorum ve dinliyorum sürekli. şu ana kadar bir çok güzel şey öğrendim bu podcast vesilesi ile. bu arada podcast süresini kısa tutmaları da istanbul trafiğinde dinlerken yarıda kalmasını engelliyor, kısa bir yol gidecek bile olsam 15 dakikada dinleyebildiğim için hemen mücadele'yi açıyorum.
  • 2 ay önce spotifyda keşfettiğim podcast kanalı. her hafta bir konu seçip o konunun uzerine sohbet ediyor 3 tane arkadaş. ben severek dinliyorum, genelde otobüste kulaklık taktığım zaman aklıma geliyor yeni bölümü var mı acaba diyip bakıyorum. buraya yazma sebebim ise son bölümlerinde buradaki yorumları okuyacaklarini söylemeleri.

edit: tekrar okurlar mı bilmem ama acaba jordan peterson'un 12 rules for lifeserisi nasıl olur.
  • severek dinliyoruz. çalışırken bana hem bir şeyler katsın hem de sıkılmayayım diye açıp dinlediğim bir podcastti. ismi de çok hoşuma gidiyor. artık sadece çalışırken değil evde bir şeylerle uğraşırken bile dinliyorum.

dinlerken böyle bi "hobaa" dediğim şey (yanlış olmasın) alperen'in galiba, söz kesmesi... "abi bi dur bi cümlesini bitirsin adam" diyorum içimden.

gayet iyisiniz. keyifli keyifli dinliyorum. devam edin lütfen.

minik bir konu isteği, odaklanma.
  • eksişözlük aracılığıyla haberdar olduğum podcast. bu hafta uzun bir iş seyahati sırasında dinleme fırsatı buldum. ekip harika, iyi bir sinerji yaratmışlar (gönderme: etkili insanların 7 özelliği - bölüm 6 :d ). sanki üç kişi muhabbet ediyor ve sende yanlarında dinliyormuşsun gibi bir his oluşuyor insanda. isimlerini şimdilik ezberleyemesem de, arada bir lafın ortasında pat diye atlayan arkadaşa bir sempatim gelişmedi değil. severek dinliyoruz(el sallama emojisi).

bu şekilde devam ederlerse bir gün onların da şirinleri görebileceğine inanıyorum.
  • bir arkadaşım sayesinde dinlemeye başladığım ve ilk zamanlarda çok da önemsemediğim bir podcast serisiydi. daha sonra dinledikçe aslında podcaste ve konuştukları konulara ne kadar önem verdiklerini farkettim. her hafta bir konu seçip onun üzerine konuşuyorlar ve konuşmaları dinlediğinizde gerçekten üzerine yoğunlaştıklarını farkediyorsunuz. ben basit şeylerden bahseden üstünkörü geçiştirilen podcastleri pek sevemedim zaten. aynı zamanda mücadele ekibi de günden güne daha iyi ve daha profesyonel oluyor. çok samimi ve çalışkan arkadaşlar. severek dinliyoruz.

bir gün youtube'dan canlı yayın yapsanız hangi ses kime ait belirlesek iyi olur. çünkü ben kaç bölüm oldu hala çözemedim.
  • konuşan tipler zeki elemanlara benziyor. biri de fizikçiymiş sanırım. dinlenesi.
  • uzun yürüyüşlerimde dinliyorum, müzik dinlemekten daha motive edici ve dinlendirici geliyor bu aralar. mücadeleye dair gerçek hayattan insan, kitap, fikir ne varsa konuşulması uzun zamandır radarlarımın aradığı şeydi. şahsen, kendi yolculuğumda enerjimi yeni yeni toparlarken, başka insanların özellikle daha büyük zorluklarla nasıl mücadele ettiklerini , zihinsel güçleri nasıl kullandıklarını, hayata dair görüşlerini ...okumayı ,dinlemeyi oldukça faydalı buluyorum. podcastta şimdiye kadar dinlediklerim böyleydi umarım böyle olmaya devam eder. ayrıca konuşmalar uzun zamandır uzak kaldığım ,özlediğim ve nihayet kavuştuğum samimi bir arkadaş ortamındaymışım hissini de veriyor . bir nevi asmr :)
    ve 4 kişiler sanıyordum meğer 3 kişilermiş. tam olarak isimlerle de eşleştiremedim henüz.
  • eğer adana'ya yolları düşerse kendilerine kahve ısmarlayayıp biraz muhabbet etmek isterim. takip ettiğim bir kaç farklı podcast daha var ancak kendilerini diğerlerinden en çok ayıran özellikleri aralarındaki samimiyet. nice yerli, yabancı ve farklı alanda podcast takip ettim ancak bu ekip kadar sıcağını görmemiştim. seviliyorsunuz!
  • patreon üzerinden destek toplamaya başlamışlar. pamuk eller cebe!

https://www.patreon.com/mucadele