• uydu kanallarını gezerken denk geldim bu herife. kanalın ismi ful tv. mücahit han.

severim böyle sarıklı tüccarları izlemeyi bakalım milleti nasıl koparıyorlar diye merak ettim. ücretsiz şekilde arıyorsun, soru soruyorsun, “eşimle geçimsizim, para kazanamıyorum, bahtım kapalı vs.” anne adını soruyor birde ismini soyismini soruyor sonra telefonu kapatıyorlar. eline bi kağıt alıp bir şeyler okuyor gibi yapıyor 1 dk sonra sende sihir var, büyü var, cin var, yada bir şey yok diyor. hatta sana sihir yapan kişinin ismi de şu harf var diyor.

hatta diyor ki, hattımız müsait arayın diyor. lan dedim ücretsiz olması imkansız bunda bi çakallık var deyip hocamızı aradım.

bi telesekreter çıkıyor hocamıza bağlanacaksınız deyip dakikalarca bekletiyor ve kanala bakıyorum müsaitim arayın şu anda bekliyorum diyor ama ben arıyorum açan yok. bu şekilde bir kaç kere aradım yok. ulan dedim bu adam nası para kırıyor bulamadım.

ertesi gün oldu, biri arıyor mucahit hocamızı aramışsiniz diye, evet dedim aradım açmadınız. çok yoğun vs. eyvallah dedim bizde isim verecektik dedim. şimdi alabilirim hocamıza iletirim dedi. yaz dedim. anne ismini de verdim, baksın dedim.

sonra karşımdaki şahıs tamam aldım dedi. birazdan arayıp bilgi vereceğim dedi. ulan nasıl lan dedim bunlar para olmadan bu işi yapmazlar. 15 dk. sonra aradı. sizde büyü var dedi. sonra dedim? kendi ismimi her şeyi salladım bu arada. sonra ne olacak dedim 100 tl. karşılığında size dua yollayacağız dedi. hele şükür insanları nasıl dolandırdıklarını anlamiştım. karşıdaki elemana benim param yok, allah rızası için yapmaz mısınız dedim? hayır maalesef dedi. din kardeşiyiz şu büyüyü bozalım dedim, parasız halledelim param yok dedim. maalesef olmaz dedi.

kısaca bu uydu kanallarını izlemeyi seviyorum. adamların yüzüne bakınca yalan söylediklerini bas bas bağırıyorlar aslında.her sattıkları, her yaptıkları, her ürünleri sahte inanmayın lütfen bunlara paranızı kaptırmayın. bunlara müsaade eden rtük ne yapıyor?

biri ağrı kremi satar, biri bilmem ne hapı satar yazıktır bu millete rtük daha fazla denetlemeli.
  • bu şahsın yaptığı akıl düşmanı programa birkaç kez denk geldim. her seferinde birileri bu tüccara telefonla bağlanıyor. o da arayan kişinin ad, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgilerini alıyor. bir süre bekledikten sonra da "size şurada şöyle büyü yapılmış. yapan kişinin adında x harfi var" gibi bir yanıt veriyor ve parayı cukkalıyor.

ulan ne temiz iş be!

yani şarlatanlığı üzerine konuşmaya bile gerek yok ama bu yaptığı toplumu kin ve düşmanlığa tahrik'ten farksız çünkü bunu arayan kişiye "adında şu harf olan biri büyü yaptı" dediğinde bu kişi çevresinde gerçekten adında o harf olan biri varsa ona düşman olabilir. düşünsene sırf adında bir harf var diye düşman belleniyorsun, oysa hiçbir şeyden haberin yok.

kendisi zamanında ceza almış olmasına rağmen aynı rezaleti yapmayı sürdürüyor. oysa verdikleri cezada şöyle diyor:

"ihlale konu programda, sunucunun özellikle psikiyatri bilim dalını ilgilendiren şizofreniden depresyona kadar tedavisi mümkün ya da zor, bir çok psikolojik hastalık belirtilerini kapsayan genel bulguları zikrederek hem bu konuda, hem de hayatın bir aşamasında her insanın karşılaşabileceği günlük sıkıntıları kapsayan serzenişleri, cin musallatı, büyü nazar, ah alma, vb. sebeplerden kaynaklandığını ifade ederek, bunların çözümü için kendisini adres gösterdiği ve bu yönde bazı reçeteler sunularak izleyicilerin dini hassasiyetlerinin istismarına yol açabilecek nitelikte yayın yapıldığı, bu tür yayınların insanları kaygı, korku ve endişeye sevk edebileceği ve bu konularda çeşitli sıkıntılar yaşamakta olan izleyicilerin maddi manevi zarara uğratılabileceği, "

yahu bu suçu işleyen biri değil program yapmak, bir daha tv yüzü görememeli. siz anca kadeh buzlatın, muhalif kanallara beşer beşer yayın durdurma cezası kesin. bu adamlar da para söğüşlemeyi sürdürsün.
  • yozgatlı din tüccarı.

akıl yoksunu eşeklere semer vuruyor, üstlerine binip hayatını yaşıyor, ekmeğine bakıyor.

cahil arapçı koyun sürüsünü bulmuş, etinden sütünden ve yününden faydalanıyor.

(cin çıkartma şarlatanlığı)
  • adamin ismi o kadar heybetli ki gectim amerika'da avrupa'da sinirdan gecerken pasaport kontrolunde gorecegi muameleyi, fatih-carsamba disina ciktigi an pesinde bir tabur fbi ajani, tepesinde insansiz hava araci filosu bombalamaya hazir bekletiliyor olmasi lazim. ebubekir el bagdadi'de yok la boyle isim!
  • kraldan çok kralcı bir ademoğlu.

bu kardeşimize göre iphone'u icat eden de cehennemin en serin yerinde yanacakmış. kendisinin elinden düşmüyor malum.

hayatımda bu kadar itici bir insan görmedim desem yalan olmaz.
  • müslümanların kadına bakışını oldukça güzel yansıtan insan. kendisini bir kere daha tebrik ediyorum buradan. kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini anlamak için bu karikatür yeterlidir. https://twitter.com/…1453/status/572815450205241344

gerçek islam bu değil tabi ki. ülkede yaşanan bir olay iyiyse; islama, kötüyse laikliğe yor.

bal dudak; size göre alkol almak sapkınlık, beyaz kotlu kırmızı kemerli bedük'ün kıvırtarak kendini şişlemesi ibadet. değil mi? (bkz: ehlisünnet tv muhabirinin şişlenmesi)
  • nam-ı diğer bal dudaktır.

eklemek gerekirse bu elemanda fazla derecede ünlü olma isteği kendini tanıtma isteği var. seküler yaşamı merak eden içinde bunun gelgitini yaşayan islamcı tezahürü bu olsa gerek.
  • ne içtiğini çok merak ettiğim şovmen.
  • dinler, islamiyet doğru mu bilmiyorum. senelerce doğru diyerek ömrümü geçirdim en sonunda düşünerek gözlem yaparak dinden uzaklaştım. bu çocuğun sosyal medya hesaplarını inceleyip gazete röportajlarını okuduktan sonra eğer bir cihat varsa bu adamınki gibi yapılmalı diye düşündüm.
    gecenin 2'sinde meyhaneye selamün aleyküm diyerek giren, içki içen insanların masalarına oturup, sürekli gülümseyen bir sıfatla kendi bildiğini anlatmak, insanları sevgiyle kucaklamak doğru bir yaklaşım. cumhuriyet sistemi güzel, sadece hilafet istiyoruz demiş. insanlarla sokak röportajlarında selam verip twitter'a video atıyor. herkesle iletişim kurmaya çalışıyor. sosyal ve duygusal zekası yüksek belli. lakin dini kitaplardan başka kitap okumadığını söylemiş. eminim biraz fizik, kimya bilse, bir kaç güzel klasik kitap okusa daha sorgulamacı düşünceye sahip olabilirdi. seküler eğitim alsaymış alanında başarılı bir insan olurmuş. kendisine tavsiye ediyorum. hala geç değil. din dışında bir bölümde lisans okumalı. ben de ona kendimce tebliğ yapıyorum ve diyorum ki "eğer bir tanrı varsa kendi hakkında araştırıp sorgulayıp doğrusunu bulanı ödüllendirir" şu anki imanın taklidi iman kardeşim, biraz islam'ı sorgulamaya ne dersin?
  • 30-35 kilo vermiş, yaşını gösterecek kadar zayıflamış. siyasi ve dini görüşünden ziyade görünüş açısından sempatik geliyordu bu çocuk bana, şimdi o da kalmamış.
hesabın var mı? giriş yap