şükela:  tümü | bugün
40 entry daha
  • o kadar boş konuşuyor ki...yanlış bir fikri körü körüne savunmak için böyle şebek olmak...insan daha ne kadar alçalabilir?
  • barolarda seçimler demokratik değilmiş.

istanbul barosu'nun son seçimini baroya kayıtlı avukatların %19'unun oyunu alanlar seçilmiş. oy kullanmaya gitmeyen avukatlar da ümitsiz olduğundan seçimlerde oy kullanmıyormuş.

3 kasım 2002'de toplam seçmen sayısının %26, oy kullanan seçmen sayısının %34'ünün oyunu alarak meclis'in %65'ine sahip olup tek başına iktidar olan parti hangi partidir?

2002 seçimleri demokratik bir seçim midir?

pi'yi 3 alabilirsin mücahit.
  • ulan yaaa... adam diyor ki avukatlar siyasete battı.. baro başkanları hep chp li diyor ama kendisi aktif siyasetci akp ilçe başkanı. şaka desen değil.
  • ne kadar da paçoz bir hukukçu.. konuşanın sözünü kesemeyince alaycı alaycı gülmeler filan. barolar bölününce istanbul akbaro'da başkanlık hedefi var zaar..
  • çoklu baroya karşi örgütlenme özgürlüğü ile arguman sunan devletin 3 erkinden biri olan yargı konusunda hukuk nosyonu yetersiz bir hukukçu. neden coklu baro olmaması gerektigini kavrayamaması üzücü.
    edit: yav adam akp ilce baskanıymış, e mecburen savunacak tabi bilgi yetersizliğinden değil yani.
  • fazla değil birkaç yıl sonra "çoklu baro" kavramını savunduğu için utanacak olan şahıs.

çoklu baro olunca "adalet kalitesi" olacakmış. rekabetin olduğu yerde, baroların rekabet ettiği yerde kaliteli avukatlık ve adalet olurmuş.

fazla değil ya. birkaç yıl sonra belki utanacak ama yüzü kızarmayacak. akp döneminde birinin yüzünün kızarması mümkün değil.

yönetimi beğenmiyorsan; seçime gir ve kazan kardeşim. yönetim hata ediyorsa, dava aç! çok basit değil mi...?
  • "avukat kalitemiz iyi değil. bunun sebebi barolardır. mesleki seviyemiz iyi değil."

diyerek kalitesini ortaya koymuştur. sanki hukuk fakültelerini baro açtı, sanki hukuk fakültelerine hocaları baro göndermiş gibi gösteriyor. sanki hukuk eğitimini baro veriyor. inanılır gibi değil.

kaynak haberturktv. bugün.
  • ızlerken ben kendisi yerine utandım. o kadar boş konuşuyor ki yani kahvedeki adami çıkarsanız, konuya güya hukukçu olan bu adamdan cok daha hakim olacağından eminim.
  • ülkenin gördüğü belki en yüzsüz, devletin her bir aygıtıyla oyuncak gibi oynayabilen, bunu da demokrasi adına yaptığını pazarlamaya çalışan fakat fazlasıyla gülünç duruma düşen hükümetin, destekleyicilerinden biri.

twitterda ali cengiz oyunlarıyla imamoğluna salça olup dursaydı keşke düştüğü komik durumları izlemesi oldukça keyifli ancak bu akşam katıldığı habertürk canlı yayınınında başta ersan şenin olmak üzere sinirlerimizi bozmuş sözde hukukçu.

çoklu baroları programda ''müstakil baroların siyasallaşmayı engelleyeceği noktasında bakın ben ısrar ediyorum, kaliteyi arttıracağı noktasında ısrar ediyorum. rekabetin olacağı yerde nasıl kalite olmaz, avukata seçim hakkını vermekten niye yüksünüyoruz. yani bir meslektaşıma baroyu tercih hakkını vermekten niye yüksünüyoruz. üç tane uluslararası norm saydım, anayasa mahkemesinin kararını söyledim. biz daha neyi tartışıyoruz normlar ortada. '' diyerek savunmuş.

yargının doğru ve bağımsız çalıştığı bir ülkede, işlerine geldiklerinde kullandıkları bu uluslararası normları savunabiliriz, çoklu barolar evet kaliteyi arttırabilir. hatta adalet sistemi düzgün işleyen bir ortamda baroların mevcudiyeti dahi sorgulanabilir fakat bugün düzgün işleyen bir adalet sisteminden de yargının bağımsızlığından da fersah fersah uzakta bir ülkede yaşıyoruz. yargının her bir kademesinin barolar dahil siyasallaşma seviyesi tarihin en kötü dönemleriyle rahatlıkla yarışabilecek düzeyde.

her gün ithal ürünlere ek gümrük vergisi getirerek vatandaşını pahalı ve kalitesiz yerli ürünlere mecbur bırakırken, rekabeti ortadan kaldırıp üreticiyi tembelliğe iten kararlar alırken. çoklu baroların rekabet ve kaliteyi getireceğini savunmak yüzsüzlükten başka bir şey değil.

bu yüzsüzlüğe karşı durması için dinlemek zorunda bırakıldığımız kişi de mustafa balbay ve zihniyeti. bu sıkışmışlıktan ülkenin çıktığını görebilecek miyiz çok merak ediyorum.

hukukla alakası olmayan o açıklamayı yapanlar da bir zahmet kına yaksınlar, son yıllarda keşfettikleri eşit vatandaşlık mastürbasyonuna artık kendi aralarında devam ederler.
12 entry daha