şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 6 senedir doğa fotoğrafları çekerek instagram hesabından paylaşan gezgin fotoğrafçı.

@mucahitmuglu

aynı zamanda yol öyküleri adında bir blogu var.

yol öyküleri
  • mücahit muğlu'yu daha ilk çıktığı zamanlardan beri takip ediyorum. çok merak ettiğim bir şey var bu instagramerlar nasıl takipçi kazanıyorlar? mücahitin fotoğrafları gerçekten oldukça kaliteli ama en az onun kadar kaliteli fotoğraflar çektiğini düşündüğüm on tane instagram hesabı var ve takipçileri bin iki bin bandında. bu fazla takipçili hesaplar diğerlerinin arasından nasıl sıyrılıyor acaba?
  • kuzenimdir kendisi ve gurur duyuyorum onunla...takipçi sayısından da ziyade kişiliği ve vizyonunu takdir ediyorum, ve hikayesine de doğumundan itibaren tanıklık etmiş birisi olarak kendi hayallerinin peşinden kendi yarattığı fırsatlarla kendince gittiğini görüyorum, mutlu oluyorum. işi gücü rast gitsin yolu açık olsun hep.
  • şu an isviçre'yi gezmekte olan gezgin. hikayelerine bakarken huzur buluyorum resmen.
    yolun açık olsun.
  • şuan gröland da bulunan gezgin,özendirici
  • hayal aleminde gezer gibi fotoğraflar paylaşan güzel bi insan. yolun hep açık olsun genç adam!
  • 2019 master programımın son yılıydı gezgin bir kafaya sahip olduğum için iki 'değerli' gezgin bu keko ve bu keko gibi doğa sever ama insan sevmez barkın özdemir adındaki sahtekarı master tezime konu ettim. planda bu iki karakter yoksunu insanla iletişime geçerek bu çalışmanın verilerini güçlendirecek bazı bilgilere ihtiyacım vardı. ikisi de attığım mailllere mesajlara vs asla dönmedi. her ınfluence gibi popüleriteye ve görünür olma kaygılarının peşinde gözü kör olmuş bi sekilde paylaşım yapmaya devam ettiler. lavuklardan istediğim sadece postların etkileşim ve erişim rakamlarıydı ancak heriflerin kıytırık vakitleri çok 'değerli' olduğu için asla iplemediler. bu durum beni yıldırdı mı ? hayır ! ben sizsiz çalışmamı devam ettirdim ve kabul aldım! üstelik doğa ve gezi ınfluencerları üzerine yapılan tek çalışmaydı ! ben kazandım ama siz maalesef kaybedeceksiniz cünkü ahımı aldınız ve benim ahım tutar ! 2020'nin sana ve sevdikerine insani değerler kazandırmasını dilerim. maalesef nefretimi kazandın ve adınızı literatüre eklediğim için kendimden utanıyorum! haketmiyorsunuz! adam değilsiniz :)
  • 46 yaşındayım ...
    ve bana örnek oluyor...
    yol haritasi çıkarıyorum ama onun gittiği yerlere imkan yok ben gidemiyecegimi biliyorum...
    başarılar kardeşim...