• bir defasında mikrofonu bulmuşluğu vardır kendisinin. röportaj için gelen muhabirimiz kurbacık kendisine mikrofonu uzattığında feci göt olmuştu. üzülmüştük.
  • 1980 lerin ortasında bulvar gazetesi nin daha derli toplu olduğu dönemlerde gazete eki olarak verilen aynı adlı çizgi romanın bir numaralı karakteri.

dergiyi okuyabilmeniz için sayfalarını kesici bir aletle ayırmanız gerekirdi. zira bıçaktan geçmemiş bir kağıt yumağı olarak olarak dağıtılırdı.
  • annem pek yapar mucit macitlik.

bir küçük bakır tavam vardı benim. kavaklıdere'den aldıydım, pek kullanışlı bir şey. tam bir yıldır kayıptı o. yok dolapların içinde. en son geçen gün annem geldi laftan çıktı "tavayı bulamıyorum baksana" dedim. "aaaa" dedi bu "ben bilipdurum onun yerini"

mutfak alt dolabını açtı, lavabonun altındakini. dolabın yan yüzüne, yukarı, küçük bi çivi çakılmış, tava sapından asılmış bu çiviye. iyice eğilmeyince görünmüyo. "n'aaaptın mucit macit gene" dedim. "yer kaplamasın diye yaptım, aklıma geliverdi de" dedi. el kadar tavayı sığındıramamış koca mutfakta da.
  • varolan nesneleri yeniden icat eden ve her seferinde büyük bir heyecanla buluşunu muhabir kurabiye canavarına gösteren ve yine her seferinde büyük hayalkırıklığı yaşayan susam sokağının sevimli kahramanı.
    hatırladığım en büyük icadı "ding dong masası" adını verdiği piyano
  • ahmet hamdi tanpınarın acıbademdeki köşköyküsünde de buna benzer bir karekter vardır; öyküde mucit karekterimiz bisikleti geliştirerek at arabasını icat eder
  • ıssız bir adada yaşayan ve bu yüzden icat edilmiş pek çok şeyden haberi olmayan susam sokağı kahramanı. yeni bir şey olduğunu zannederek heyecanla duyurduğu buluşlarını haber yapan ise "ben muhabiriniz kurrbaaacık" repliğiyle akıllarda yer etmiş kurbagacik idi. muppet show'un kurbağa kermit'iydi bu.
  • çizgi roman karakteri*.

çizer philippe liégeois* ve yazar bob de groot'un eseridir.

aynı ekibin başka bir eseri için (bkz: robin dubois)
  • bir defasında da şemsiyeyi bulmuştu sanırım. kermit'in hayal kırıklığı ve bezginlik karışımı ağzını büzme hareketi muazzamdır.
hesabın var mı? giriş yap