şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • mf yapımın fox tv için hazırladığı kore uyarlaması bir dizi. otizm li bir doktorun hayatını anlatıyor.
  • kore versiyonun daha iyi olduğunu izlemeden bile söyleyebilirim. biz yine 20 bölümlük tatliş bir yapımı entrikalarımızla 7654 bölüm uzatarak yerle yeksan edeceğiz.
    (bkz: hayırlı olsun)
  • kore versiyonunu bilmiyorum ama umarım good doctorı yapmaya çalışmamışlardır
  • tanıtımını görünce şerefsizim aklıma gelmişti oldum.

the good doctor ın uyarlaması gibi görünüyor. türkiye de tutar, otizm e farkındalık sağlar mı sağlar.

elbette başrolü oynayacak kişinin oyunculuğu önemli. abd versiyonunda freddie highmore muhteşem bir iş çıkarıyor.

o seviyeye çıkması zor bizimkilerin.
  • lines in the sand bölümünde house'un tedavi ettiği otizmli bir çocuk vardı. fragmanına bakınca da sanki o çocuğun büyümüş doktotor olmuş hali gibi duran dizi.
  • house'ı yapacağız diyip duruyorlardı bunu hiç beklemiyordum. the good doctor en sevdiğim dizilerden biridir ve güzel uyarlayabilirlerse otizm için gerçekten farkındalık sağlayabilir. bekleyelim görelim bakalım
  • https://www.medimagazin.com.tr/…i-11-681-82619.html

fragmanı çıkmış.

senaryosunu doktorlara yazdırsalar da doktorların katlanabildiği bir yerli doktor dizimiz olsa. hadi onu yapamadınız bari dizinin* orjinal senaryosunu kopyalayın.
  • kore versıyonu değil ancak us versıyonu izlediğimde bunu tr ye uyarlasalar tutar dıye düşünmüştüm, ajite etmenin b.kunu çıkaran bir yapımız olduğundan us versıyon senaryosu ona musait bir taban veriyor.
  • doktorun boynuna taktıkları dandik stetoskopla şimdiden süper dandik tıbbı hatalar yapmaya hazırız mesajı veren dizi. o stetoskopla bırak kalp dinlemeyi direkt kulağını hastaya yapıştırıp dinlesen daha çok şey duyarsın. stetoskoba paranız yetmiyorsa doktor dizisi neyinize, paramız var gözümüzden kaçmış diyorsanız bu hatalarla yine dizi neyinize. bir de anonsla doktoru ameliyathaneye çağırma klişesi-ki hayatımda bir kez bile karşılaşmadığım bir olay- basmışlar valla fragmanla bile güldürdünüz bakalım içerikte neler olacak. asistanlığını da özelde yapıyormuş yavrucak, sanki kaç kişi özelde yapıyorsa asistanlığını. devlet hastanesinde doktora yumruk sallayıp parmağı kırılınca da diğer doktora elini alçılatan hastaları koyabilseydiniz keşke senaryoya. hem daha gerçekçi olur hem de senaristinizin ufku açılırdı.
  • the good doctor uyarlaması olacak sanırsam. ilk bölüm tanıtımını gördüm bire bir aynı.