şükela:  tümü | bugün
 • kazanan tarafı seçmekte zorlandığım versus.
 • hekimoğlu akıcılığı ve akılcılığıyla bin basar.
 • her ikisinden de birer bölüm anca izleyebildim. öncelikle house md fanı olarak hekimoğlu demek isterdim ama oyunculuklar o kadar amatör ki başrol karakterleri hariç. acemi performanslara tahammül edemediğimden devam edemedim daha fazla.
 • hekimoğlu daha iyi uyarlanmış
 • uyarlama iki dizinin karsilasmasidir. ikisi de original yapimlardan ornekler alarak idare etmeye calismaktadir. ikisi de 2 saat 30 dakika dizi yaptiran kanal yonetimi yuzunden mucize doktor daha bos bos bakismalar ve bitmek bilmeyen uzun konusmalar vardir. ayrica gunumuz turkiye gerceginden dolayi sansuru bol bir dizi yapmak zorunda kalan ve her cumleye dikkat eden bir dizi ekibi vardir. hekimoglu daha akici ve hizli gelisir, biraz daha rahattir ekibi ve azicik sansurun disina cikmaya calismaktadirlar caktirmadan ayrica hekimoglu'nda bol bol tantuni yiyorlar. mucize doktorda da sozum ona ask yasayip 10 bolum boyunca itiraf edemeyip sonunda acilamayan doktorlar vardir. hekimoglu dizisinde bir suru olayi cozmeye calismaktadirlar mucize doktor'da ise bazen olaylari cozmek 2-3 bolume uzayabiliyor. ikisi de gayet gunumuz canim turkiyemspor'da gayet kaliteli islerdir, ne eksik ne fazla. bence 2019 ve 2020 yilinin en iyi isleridir. tesekkur ederiz her iki dizinin ekibine. ellerine saglik tekrar ve tekrar.

  not: iki original diziyi de izlemedim. hekimoglu'cuyuz, mucize doktor'u da severiz.
 • ikisi de uyarlama medikal dizi. düzenli takip etmesem de seçilmiş sahneleri izleyerek sade bir karşılaştırma yapılabilir. hekimoğlu biraz daha pratik ve rasyonel çizgide bir anlatımı tercih ederken mucize doktor dram dozunu daha fazla hissettiriyor. iki dizinin baş karakterleri de sıradışı kişiler. bu kişilerin karakteristik özellikleri dizinin işleniş biçimini etkiliyor. mbti karakterleri olarak ele alalım;

  ali vefa: infp tipi kolayca farkedeliyor. idealisttir ve etrafına iyimser yaklaşır. hastalarının sorunlarını anlamak ve onlara yardımcı olmak için duygularını açar.
  https://www.16personalities.com/tr/infp-kişiliği

  ateş hekimoğlu: entj tipi oturuyor. belki intj olabilir ama çenesi biraz daha düşük olduğu için dışa dönük (e) baskın çıkıyor bence. bu da idealisttir ancak karşısındakilere soğukkanlı ve sağduyulu bir şekilde yaklaşır. hastaları onun için çözülmesi gereken birer matematik problemidir.
  https://www.16personalities.com/tr/entj-kişiliği
 • mucize doktor daha tatlı bir dizidir.
 • gönlümde yatan aslanın hekimoğlu olduğu karşılaştırma. ama şu da var ki dizi kıyaslamalarında ağlama zırlama ve romantizmin az olduğu dizi her zaman daha tercih edilesidir benim için.