şükela:  tümü | bugün
 • mucize niteliğinde,inanılmaz...
 • gerceklesmesi imkansiza yakin
 • zor durumlarda, reklam yazarinin hayatini kurtaran, çok yalanci bir kelimedir. ürün hakkinda söyleyecek pek bir sey yoksa ve müsteri "ama ama buraya bir sey yazalim ama lütfen ama!" diyerekten, anlamsiz bir direnç gösteriyorsa, ürünün basina bir adet mucizevi koyulur. hayat bir anda bayram olur.

  iste bu sebepten, mucizevi keten tohumu, mucizevi süt, mucizevi diyet, mucizevi etki, mucizevi krem, mucizevi beyazlik, mucizevi ferahlik, mucizevi lezzet isimli arkadaslar, hep ayni mahallenin çocuklaridir.
 • tansıksı.

  enis batur kullanmış.

  (bkz: tansık)
 • mucize ya da tansık; bilimsel yasalarla açıklanamayan ve ilahî güçlere mal edilen, inananları tarafından hoş karşılanan, sıra dışı olay.

  bazı mucizelere kaynaklık eden hikâyeler eski efsanelerin yeni sürümleri gibi durmaktadır. ibrahim’in ateşe atılması ve ateşin onu yakmaması,

  bir sepet içinde nehre bırakılan bebek musa’nın saraya alınması ve orada büyütülmesi, bastonunu nil nehrine vurduğunda suların kızıla dönmesi,

  isa'nın bakire bir anneden doğması, ölümünden sonra dirilmesi, su üzerinde yürümesi,

  muhammed'in miraç mucizesi, cennet ve cehennemi görmesi, tanrı'yla görüşmesi hikayeleri eski kültürlerde bulunan anlatıların bazı ufak değişikliklerle tekrarlarından ibaret olan anlatılardır.

  bu örneklerin çoğaltılması mümkündür. tufan hikayesi ve inananların kurtulması eski sümer efsanelerinden, ashabı kehf hikayesi ise eski hint efsanelerinden esinlenmiş hikayelerdir.

  kitâb-ı mukaddes'te musa'nın kızıldeniz'i yarıp israiloğullarını karşıya geçirmesi,

  musa'nın âsâsını yere bırakınca dev bir ejderhaya dönüşmesi ve elini göğsüne koyunca elinin bembeyaz bir şekilde çıkarak çevreyi aydınlatır hâle gelmesi (yed-i beyza mucizesi), isa'nın ise bir ölüyü diriltmesi, körlerin gözünü görür hâle getirmesi, su üzerinde yürümesi gibi pek çok mucize bulunur.
 • şarkılar yüksek sesle çalındığında nasıl evrene yayılıyorsa, kulaklıkla dinlenirken de bedene, ruha, iç evrene yayılıyor. buna şarkı kürü diyorum ve mucizevi bir şey bence.
 • kâinatta yaratılan her şey aklın almayacağı ölçüde mucizevi, (süt yumurta elma)
hesabın var mı? giriş yap