şükela:  tümü | bugün
  • mudanya belediye başkanı hayri türkyılmaz tarafından geçen sene yaşanan saçma sapan olayların tekrarlanmaması için mudanya sahillerini suriyeli paçozlardan temizlemiştir. nasıl yaptı bilmiyorum ama suriyeliler bu sene simens in önünde takılıyorlar, diğer sahil ve plajlara gelmiyorlar. gelemiyorlar demiyorum gelmiyorlar. suriyeli tartaklayan polis ya da zabıta görmedim. ilçe girişinde arabaları durdurup eğitim mi veriyorlar anlamadım ama hayri başkan bunu başardı.

geçen sene suriyeliler bizim evin orda sokakataki güvercinleri yakalayıp mangal yapıyordu. erkekleri ya dal taşak ya da günlük kıyafetle dolaşıp denize gidiyordu. kadınlarıysa tüm gün çarşaflı hem denize girip hem de öyle ıslak ıslak dolaşıyorlardı. nargilesini ve kumsalı geçtim bildiğin yollara yayılıyorlardı. akşamları kavga gürültü.
    polis hiç bir şey yapamıyordu "karakolda yer yok döversek de basın haber yapıyor kendiniz toplanın dövün bizi çağırmayın" diyordu, bir şikayet yapıldığında.
  • "karakolda yer yok döversek de basın haber yapıyor kendiniz toplanın dövün bizi çağırmayın." - mudanya polisi
  • emek city halkının katkılarıyla gerçekleşmiştir. emin olabilirsiniz.
  • (bkz: hayri türkyılmaz sen misin)

reklamlar bitti. suriyeliler ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.
  • - bu yakışıklı da kim?
    - aaa benmişim.