şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müdara veya "mudâra"dan farklı bir sözcük olup, ordu ve giresun ağzı'nda "dayanıksız", "kırılgan", "zayıf" anlamlarında kullanılır.
  örnek tümce: "incir dalı mudaradır."
 • sözlüğe kaydolurken müdara olarak alınmak istenen nick'in, türkçe karakter sorununa müteakip, mudara olarak alınması. (bkz: ben)
 • kıçından fetva uydurup olmayan şeyleri peşin kabul eden ergen zekalı islamcı.
 • her dinci gibi küfürbaz ve cahil. molotof kokteylini içki sanması zekası hakkında ipucu veriyor.
 • yeni ekşi sözlük yazarı hoşgelmiş
 • aktroll olarak tanımlanmayıp insan olarak görülmesi gereken kişi, diğerlerinden farklı bir üyedir. gelecekteki projelerini takipteyim ama sağlam argümanlara ihtiyacı olacak.
 • edit: ilgili suser #73569198 no'lu entry'i silip kaçmıştır.

  mustafa kemal atatürk hakkında defalarca iftira niteliğinde görüş beyan eden suser daha önce @komple insan ve ücret ile satın aldığı mayk mangini nickini kullanan ve sonrasında uçurulan şahsa aittir.

  ilgili şahsın blog'unda yazanlarla #73569198 nolu entry'de yazanlar birebir aynıdır.
 • hesap satın alıp durması ile bilinen şeriatçı.
  yemin ederim başlığı gördüğüm anda tanıyorum bu arkadaşı.

  (bkz: nakba)
  (bkz: komple insan)
  (bkz: mayk mangini)

  önceden yazmıştım, direkt kopyala-yapıştır yapıyorum:

  --- spoiler ---

  durmadan ateistler ile ilgili entry giren aktroll.
  aynısını ateistler müslümanlar için yapsa "ama hep bizle uğraşıyorsunuz, diğer dinlere hiç laf ettiğiniz yok. hem ateistseniz niye bu kadar bizim dinimizle ilgileniyorsunuz? ;))" falan der.

  bilen bilir, eski hesabı komple insan ile bir başlık açmıştı, "kara çarşaflı kadınlar başlığında genelleme yapıyorlar, 'çarşaflı kadın şöyledir böyledir' yazıyorlar" diye ağlıyordu, ama kendi eski entrylerinde "laikler dinsizdir. ateistler şöyledir böyledir." temalı bayağı bir genelleme içeren, çağ dışı entry'ler olduğu ortaya çıkmıştı.

  klasik iki yüzlü bir islamcıdır. kendi istediği gibi at koşturur, aynısını siz yaparsanız ağlar.

  yazık. ciddiye almayın, gülün geçin.
  engellemeyin de, sadece gülün. bize de eğlence çıkıyor böyle.

  edit: şimdi de yahudilerle ilgili "yer yüzündeki en kibirli, kaba, şımarık ve aynı zamanda aşağılık kompleksli toplumu." diye bir entry girmiş arkadaş.

  bu arkadaş hayatında kaç yahudi tanımış?

  aynısını müslümanlar için başkası yazsa ne yapardı?

  cevapları sizin takdirinize bırakıyorum.

  --- spoiler ---
 • aktroll ise sağlam bir troll fakat umrumda değil. son yazdığı yazı ve örnekleri çok hoşuma gitmişti. kaynak sunarak yazdığı bloğundaki yazılarda tartışmaya açık olmakla birlikte gerçekleri yansıtmaktır.

  not: kişiyi tanımam, etmem. belli kesim yazdıklarından aşırı rahatsız oldu diye nick altını dumura uğratma olayı hiç hoş değil. zaten saygı sorununuz oldukça büyük, kalkmış bir de hakaret etmişsiniz. vallahi bırakın şu huyları artık.