şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de benim için pidenin adresi olmuştur. kavurmalı- cheddar peynirli pide favorimdir. pidenin hamuru çıtır çıtır olur. malzemeler de ortalamanın üstünde kalitelidir. gitmişken müdavim lahmacunu ve tobleronlu pideyi de denemelisiniz. yazarken ağzım sulandı. afiyet olsun ;)
  • orucluyum.

nereden karsima cikti dedigim videonun cekildigi yerdir.

oruclular tiklamayin olum
  • pizza locale ile aynı hamurdan yoğurulmuştur. *
  • bayraklı'da yeni açılan güzide pideci.

hemen hemen tüm çeşitlerini denedim, herkes kavurmalı-cheddar peynirliyi övüyor ama bana çok kuru geldi, çok da beğenemedim.

benim favorim; müdavim lahmacun ve kıymalı pide.

tabi yemek sonrası tobleronlu muzlu pideyi mutlaka deneyin.

not: tobleronlu muzlu pideyi iki kişi ortak söylemenizi tavsiye ederim, yemekten sonra tek başınıza yemeniz zor olabilir.
  • pizzaya nutella koyan arkadaşların pideye muz-toblerone koyduğu mekan.
    insanlar sosyal medya fotoğrafı için daha neler yiyecek merak ediyorum.
  • izmir'de bayraklı ve bornova'da şubeleri bulunan ünlü pide salonu. özellikle kavurmaçedarkapalı pidesi halk arasında büyük şöhret ve beğeni kazanmıştır.

web sitesi - https://www.mudavimpidesalonu.com/

facebook - https://www.facebook.com/mudavimpide/
  • tek meziyeti sosyal medya üzerinden kendilerini pazarlamak olan vasat pideci.
    her mahallede bulunan pide salonlarından pek bir artısı yok hatta fiyat performans kıyaslaması yaparsak eksilerde diyebiliriz.
  • tuvaletini kullanmanın nasip olmadığı , pazarlama taktiği ile havalı pide yapıp ki hakkaten havalı görece iyi ama daha ucuza seçkin pideyi deneyebilirsiniz, hem daha iyi hem hava yemezsiniz.
  • pizza locale, maharet döner, lkm köfte gibi proje mekanlardan biri.

formül basit.

sevilen bir yiyeceği al, ortalama bir lezzette seri üretecek teşkilatı kur, araya bir iki farklı deneysel lezzet kat, cincon bir mekanda instagram, blogger vs ünlüleri vasıtasıyla pazarla...

müdavim pide de böyle böyle gidiyo işte..

mahalledeki pideciden hiçbir farkı olmayan ama 1,5 katı fiyatına satış yaparken reklam gazıyla civar esnafın da işini bozan mekanlardan biri daha..

detaya inersek;

servis kalabalık, bir sürü genç çalışıyor, dolayısıyla size denk gelen gencin o anki ergen ruh haline bağlı olarak güleryüzlü de olabilir, ayranı masaya çakıp gidebilir de.. standardı yok.

lahmacunu amatörü oyalar, bi antepli ramazan usta olamaz.

kapalı pidesi tepeüstü lider pide müdavimi birini tatmin etmenin çok uzağında. izmir'de ararsan fafuly ne güne duruyor.

kıymalısı, herhangi bir nazilli orjinli ustanın mahalledeki dükkanında yaptığı pidesine alışana, hele ki bozdağan mikado pide ve yemek salonunda pide yemiş birine yavan geliyor.

yağlı pide diye pizzaya yakın bir formatta yaptıkları ve üzerine deneysel bişeyler kattıkları pideler (lkm köftedeki kolot burada da karşımıza çıkıyor) olmamış, hiç olmamış.

tek tek hiçbirşeyde birinci olamasa da ortalamanın her alanda birinci olduğu bu ülkede müdavim de alır yürür..

daha iyilerine gitmeye üşendiğimde ben de giderim yine.
  • pizza locale, lkm köfte ve maharet döner'in yaratıcı tarafından yaratılmış ve iyi pazarlanan bir pideci. bu mekanların hiçbirisini denemedim ancak sosyal medyada son hız paylaşımlarla sürekli önüme geliyor. pide yemek istiyorsanız kemeraltında numan pide'var, köfte yemek istiyorsanız yine kemeraltında köfteci salih var kft köfte var, pizza için urla'da pizzeria luna romana var konak pier'de mezzaluna var pizza venedik var, döner için ise o kadar çok lezzetli alternatif var ki. kısacası denemedim ve deneme ihtiyacı duymadığım mekanlardan sosyal medya meşhuru olan pideci.