şükela:  tümü | bugün
  • nedense son bir haftadır sol frame de açtığı başlıkları okumadan tespit edebildiğim nev'i şahsına münhasır sözlük yazarı. dokunduğu yerler şu anda ses getirmiyor gibi gözükse de ileride bir dağ gibi duracak ortada.
    değişmemesini dilerim.
  • duydum ki yillar sonra sifresini yeniden hatirlayip sozlugu yuceltmeye gelmis. depresyon marka hirkalarin tasarimcisi. cadi kahkahalarina kalkan olarak cizgili pijama kullanan adam. hey gidinin.
  • mannish boy u levis reklamında bize duyuran güzel issan.
  • oslo'nun en populer caddesinde bir bar. blues ve rock gunleri yapilmaktadir. girisi 20 milyon, bira 15 milyon tl'dir, ama zengin norveclilere bu hic dokunmamakta, kapida kuyruklar olusturmaktadirlar.
  • uçurulmuş olmasına üzüldüğüm sanatçı ruhlu insan.artık şiirlerini nasıl okuyacağım,şimdi kendisine nasıl ulaşacağım diye düşünüyorum.bir mail adresi bile yok elimde...
  • birinin uçtuğunu duyduğumda 2. kez üzülmeme sebep olan yazar. bir diğeri yoruldum idi. kendisi ile güzel sohbetlerimiz vardı. güzel taktikleri güzel gaza getirmeleri vardı. progressive bir tarzı vardı en güzeli de buydu. bir tv kanalının temellerini atmak üzereydi. yazdıklarını ve sohbetini özleyeceğiz. ama ölmedi ya dışarda konuşuruz! daha alkol sözü var tanrıya yakın bi yerde.
  • blues un atalarindandir. 4 nisan 1915 de dogmus, 30 nisan 1983 de olmustur. fender telecaster i ile harikalar yaratmistir bu adam.
  • b b king, aretha franklin, james brown gibi hereketli bir sahne performansina sahip olmadigi, klasik tarzindan odun vermedigi icin patlama yapamamis, ama pek cok blues ve rock muzisyenine esin kaynagi olmus bir muzisyendir.
  • (bkz: çamurlusular)
  • asil adi mckinley morganfield olan, masif govdeli elektrik gitari ilk calan blues gitaristlerinden, nickime ilham kaynagi olan, 1950'lerde chess records'da willie dixon ile muhtesem isler yapmis efsane... oglu big bill morganfield da babasinin yolundan gidiyor...