• 1,5 ay bunyesınde parttime calısmıs bulundugum firma.işe girerken imzaladığınız sözleşmeyi çatır çatır ihlal eden,mobilya satın alan müşterilerine biz sizin evinize getirir kurarız deyip,satış elemanlığı yapan zavallı parttimecıları hamal yerine kullanan,ve bunun için kuruş ödemeyen "kuruluş".
    mudo'da satış elemanıysanız,sattıgınız urun tutarının yüzde 1'i size prim olarak verilir.ama ne acıdır ki işten ayrılacagınız ayki primleriniz ödenmez.ne hikmetse bu da sözleşmenizde yazmaz.aylık 160 saate kadar ödeme yapılacak diye sözleşme imzalarsınız,ayın 25inde o ayki maaşınız kesilir ve artan zaman bir sonraki aya devrolur.sözleşme yine ihlal edilmiştir.sözleşmenizde 8 saat çalışılınca 4 milyonluk yemek fişi kazanacagınız yazılıdır ama bu iş yerinde 10 saate cıkar.yasal hakkınızı isterseniz kovulursunuz.*
    mudo concept'te satılan bir çok üründeki kar oranı yüzde 400 ve üstüdür.0,50 ytl maliyetli kadehlerin tanesi 9,90 ytlye satılır.hepsi çin malıdır.aklı olan kişi mudo'dan çin malı ürün almamalıdır.zira hepsi kolaylıkla sorun çıkarırlar ve mudo'da defolu ürünler asla değişmez.çalıştığım dönemde defolu diye bırakılan tek bir ürün için bile işlem yapılmadı.hepsi sevkiyat kırığı diye geri gönderildi.müşterilere de yenisi verilmedi,ya da para iadesi yapılmadı.
    mudo'dan aldığınız ürün kusurlu çıkarsa çöpe atmanız daha yerinde olur.
    mudo,iş yerinde 2-3 güvenlik görevlisi bulundurup,magazadan ürün çaldırabilen ve çalınan ürünün bedelini çalışanların maaşından kesen bir firmadır.
    bu insan hakları sözleşmesine,ceza kanununa ve iş kanununa aykırıdır ve belirtirseniz kovulursunuz.* mudo sevkiyat kırıklarını,reyon kırıklarını çalışanının maaşından keser.yani sizin magazada kırdığınız bir ürünün bedeli,siz ödemeyi reddederseniz,orada çalışanlardan tahsil edilir.ana depodan şöförlerin öküzce alıp öküzce indirdiği malların kırık çıkması,şöförün suçu değil sizin suçunuzdur ve maaşınızdan kesilir.
    saat başına verdiği 3 ytllik ücrete aldanmamak gerekir. *
    mudo 28 ekim 2006dan beri maaşımı ödememekte ısrar eden bir firmadır.
    mudo bir işletmenin nasıl yürütülmemesi gerektiğine örnektir.(işletme ögrencileri burada staj yapın çok şey kazanırsınız)
    mudo az kar eden magazalarını,onlara personel vermeyerek cezalandıran bir firmadır.* *
    bu sebeple,magazada sizinle ilgilenecek eleman bulamazsınız,buldugunuz kişiyse artık yorgunluktan ölmek üzeredir.

işbu entry mudo'nun iç yüzünü göstermek amacıyla yazılmıstır.

(bkz: sözlüğe dert yanmak)
  • boşnaklar'ın pek dalga geçtiği marka.

mudo, boşnakça'da taşak anlamına gelir. türkiye'ye gelen boşnaklar* böyle bir markanın haberini alınca mudo city'nin önünde fotoğraf çektirir, içeriyi gülme krizleri içinde dolaşır ve birkaç kıyafet alırlar ülkelerine götürmek için. özellikle görünür bir yerlerinde mudo yazan sweatshirtler alıp sosyal ortamlarda göstermeye bayılıyorlar.*
  • gün itibariyle türkiye genel merkezinin 800 lira maaş alan bir grup çalışanlarını işten çıkartmak suretiyle küçülmeye giderek krizden çıkmanın dahiyane yolunu bulmuş şirkettir. mudo'da indirimle 945 liraya düşen odun da götünüze girsin artık.
  • ne aldıysam pişman oldum. evimin dibinde mağazası olmasından dolayı pişman olacağımı bile bile buradan alışveriş yapıyorum. don aldım yırtıldı(pipim küçük), tshirt aldım yakası sündü(boynum ince), pantolon aldım yırtıldı, kemer aldım parçası koptu.

uzak durulması gereken bi mağaza.
  • çalışanlarına 2 aydır maaş vermeyen kurumsal firma.
    işin tuhaf yanı adamlar eleman almaya devam ediyorlar bu sürede, ama 1300 lira maaşı vermiyorlar 2 aydır. çok ilginç.
  • nisan 2016 itibariyle çalışanlarına maaş vermekte zorlanan, mağaza kiralarını ödeyemeyen, ciddi manada bir finansal kriz yaşayan ve yaşatan markadır.
  • ekonomik sıradışı gömleklerin satıldığı yer, ne zaman bu mağazadan bir gömlek alıp giysem ' nerden buluyosun bu gömlekleri ' tepkisi ile karşı karşıya kalırım ve bu beni mutlu eder.
  • elbiselerinin buram buram kalite koktuğunu düşünenler ya terkos pasajından filan giyiniyordur, ya da bloggerlıktan para kazanacağını sanıyordur.
  • bana öyle geliyor ki bu markanın içinde birileri sosyalist ve kapitalizmle çok pis kafa buluyor. dönem dönem fahiş fiyattan sattıkları kütüklerin, tüketim kültürünü trollemekten başka bir mantığı olamaz. şiir sitelerine uyduruk şiirler yazıp like alma trollemesi gibi bir şey bu.
  • mustafa ve dogan'ın kisaltmasi olan magaza zinciri ismi.

(bkz: ciddiyim)
hesabın var mı? giriş yap