şükela:  tümü | bugün
  • istanbulun alakasiz pek cok semtinde boy gosteren kli$e kebapci ismi.genelinde mu ve durum biti$ik fakat farkli renk ve puntolarla tabelalardaki yerlerini alirlar.halkimizin yaraticiligina ve espri anlayi$inin inceligine ornek te$kil eden olu$umlardir.
  • net cafedeki halkla ilişkiler müdürü soner beyin lakabıdır.
  • devlet dairelerinde çalışan ve memur zihniyetini bütün hücrelerinde bilfiil hissetmekte olan insanların, yine aynı veya benzer bir devlet kademesinde müdür olarak çalışanları gördüklerinde (buna sivil hayatta dahildir) kullandıkları sözdür. hatta adamın adını bile unutur sırf müdürüm diye hatırlarlar.
  • sizin üstünüze müdür olmuş arkadaşınıza hitap edebileceğiniz hem makama saygıyı hemde arkadaşlıktan doğan samimiyeti kaybetmeyeceğiniz kurtarıcı bir hitap şekli
  • esnaf lokantasında duyabileceğiniz bir hitap. garsona ekseriyetle müdürüm denir ve eklenir, benimki torpilli olsun.
  • bana hep çok yavşak, hatta en yavşak ifade gibi gelmiştir, dolayısıyla ortada "müdürüm müdürüm" diye gezen insanlar da yavşak gibi.

- müdürüm...
  • kılık kıyafeti düzgün fakat tam olarak ne iş yaptığı bilinmeyen kişiler için halkımızın kullandığı hitap şekli.bu hitapla karşılaşıp da yok ben müdür değilim diyenini görmedim.kullananın amacı yağ çekmekten ziyade götü kollamak odaklıdır, bu şekilde hitap edilen kişi darı ambarı ile ilgili rüyalar gören biri ise bu hitap şeklinden büyük haz alır.
  • kareli gömlek üzerine çizgili kravat takan bir insana bu şekilde hitap edilen bir iş yerinde çalışıyorsanız, çok yanlış yerlerdesiniz demektir.
  • bazı kurumlarda müdürler toplantı yapıp konuşacak konu, alacak karar bulamadıklarından ve tabii ki piç olduklarından "bundan sonra bütün çalışanlar tüm müdürlere müdürüm diye hitap edecek" diye sikindirik bir toplantı kararı alırlar. bilmezler ki adam olsalar zaten o hitap şeklini kendiliğinden kazanırlar. bunlar hep ezikliğin ve egoistliğin aynı bedende vücut bulmasıyla oluyor. ve bu vücutlar hep müdürleri buluyor.