şükela:  tümü | bugün
  • bir mühendisin asgari ücret aldığı bir ülkede normaldir. mühendis kim ki aq. * *

edit: başlık başa kalmış. ilk entryde müezzinin 1700 lira aldığı söyleniyordu. biz de ona tepkiliydik.
  • müezzinliğin bir meslek olduğunu yeni öğrenenler için şaşırtıcı bir meblağdır. (bkz: ben) allah rızası için yapılıyor bilirdik biz bu işi. koy kasedi okusun ezanı , ne gerek var cırlak sesli müezzine?
  • kendi açımdan bakınca görevi beni olur olmaz saatlerde uyandırmak veya dinlediğim, izlediğim şeyi bir süre duymamama yol açarak rahatsız etmek olan adama verilen, üstelik benden toplanan vergilerle ödenen maaştır. yazık.
  • cenazelerde mezarlığa gidip iki dua okuduktan sonra ceplerine koyulan harçlıklar dahil değildir bu rakama.
  • 2018 yılı için işe yeni başlamış olanı 2.923 tl imiş.

müezzinin görevleri kısmında 5 vakit ezan okumak var fakat genelde kayıt okunduğundan eğer bilgisayarlı sistem yoksa günde 5 kere o düğmeye kendisi basmak zorunda. namaz esnasında bazı dua'lar okuyormuş. günlük 1 saate yakın mesai'ye karşılık 3.000 tl maaş 2018 standartlarında gayet iyi bir para.

sosyal haklar falanda cabası (lojmanı, elektiriği vs)

ekstraya çıkanların kazancı bu 3.000'e dahil değil. bu 3.000 ayda 30 saatlik messai'ye karşılık. öğretmenlerin linç edildiği ülkemizde öğretmenlerle aynı maaşı alıp, 30'da 1'i kadar çalışan müezzinlere kimse laf demez.

toplam imam ve müezzin sayısı 117 bin 541 kişi kadrolu olarak açıklanmış, sözleşmeliler ile kaç kişi olduğunu bilmiyorum. cami sayısı ise 85.000 civarlarında. (sayıya imamlarda dahilmiş sanırım)

not: öğretmen değilim.
  • alınan maaş dan daha da fenası - bu maaşı ölümüne destekleyen milyonlar olmasıdır.

işin ilginç tarafı destekleyen asgari ücretlidir.