• biraz önce kanal24'de "tarihçe" programında konuşurken beni şaşırttı. "93 savaşının" 1893 yılında olduğunu zannediyor. daha bunu bilmeyen biri büyük laflar ediyor.
  • laik devletin yetişkin bireylere alkol kullanımı konusunda baskı uygulamasını "müslüman topluma saygı" gerekçesi ile savunan sosyolog (!)..

sosyolog evet kafamı taşlara vurasım var...
  • aslinda cok asina oldugumuz bir zihniyete sahiptir kendisi.

kısaca "ben muslumansam herkes buna saygi duymali. toplum sosyal hayatini benim hassasiyetlerimi dikkate alarak yasamali. bunu da devlet bir sekilde saglamali." diyor.

simdi burada bana ters gelen bir iki nokta var. ilki musluman hassasiyetleri ucu bucagi olmayan bir sey. o bebek poposu gibi hassas yureklerin neden nem kapacagi belli olmuyor.

bir bakiyorsun yillardir yapilagelen bir festivali "eyup sultan'da bira festivali yapiyolla!' diyerek engellemeye calisiyorlar. diğeri bu festivaller islam'a gore revize edilmeli falan der. rhcp konserini islam'a gore duzenlemek. himm guzel bir kafaymis. ne bileyim ramazan'da yemek yedi diye dayak yiyen, dükkanı açık diye baskı gören niceleri var. bunlar bilinen şeyler. yarın öbür gün daha yaşamsal konularda hassasız bahanesiyle toplumsal hayata nizam verilmeye çalışılmayacağı ne malum?

işte bu nedenle sayın sosyolog; demokratik toplumlarda dini refere eden, birilerinin dini inançlarını okşamaya yönelik kanunlar olmaz. üzerinde tartışılmış, nesnel bir temele oturtulmuş, toplumun tüm kesimlerinin ve tabii müslümanların da -ama sadece müslümanların değil- konsensus sağladığı kanunlarla toplumsal hayata yön verilir. böyle tepeden inmeci, linççi anlayışla değil.
  • etnik ve genetik sıkıntı.

bunun kardeşi de böyle, o da kürt-islamcı. bunun islamcılığı biraz fazla, öbürünün kürtçülüğü.
  • arapperest kürtçü türk düşmanı
  • kurgusal c. sinan sağıroğlu'nun gerçek hayattaki karşılığı.

an itibarıyla, tv8'deki her pazar açıkça adlı programda atatürk'ün kafatası araştırmalarına izin vermesi üzerinden bel altından saldırının ve saçmalamanın sınırlarını zorluyor. hem cahil hem kötü niyetli, yani en tehlikeli türden.

.
  • türkiye’yi araplastirmak isteyen de soyu sopu cumhuriyet ve türk dusmani bir hain. gorun bakin iste, kimler bu devlete dusman, ulkeyi araplara peskes cekenlerin amaci ne!

git bak bakalim mufid efendi o yaladigin araplarin hangisi sana ulkesinde vatandaslik verir. asagilik kompleksinle ancak arap kolesi olmayi hayal edersin, fazlasini ruyanda bile gostermezler.
  • bu it oğlu it nasıl geberecek hep beraber göreceğiz! türkiye cumhuriyeti bunlar gibi kahpelere hiç kalmadı kalmaz da.

ekle listeye
  • ıslamcılık adı altında arapçılık ve kürtçülük yapan türk ve haliyle atatürk düşmanı bir şahıs.
  • venedik'te beni gördüğünde köşe bucak sıvışan hocamız. hem de kurban bayramında.

yalansa burdan yalan desin. yer de rialto köprüsünün altında domuz etlipizzasıyla ünlü bir restoran. 33cl su 16 euro. domuzlu pizza 37 oyro.

yıl 2018 kurban baryamı tatili. vay anam vay vay ki ne vay şimdilerde yeni oluşumda atıp tutuyo ya yok gülün dikeni yok davudun mermeri.

yalansa yalan desin. ama piazza san marco meydanı da öyle pek devlet memurlarını rahat bırakan bi meydan değil. ha babam güvercin konuyor şatolara. ben de bayılırım şatoya. dünya biryana şatobüryona. gerçi dedikodu olmasın belli ki avize almaya geldi bizim murano'dan.

oğlum burası las vegas değil. fuar kenti. burda olan burda karlmax hahhahahahhhahahhagggaggagahah
hesabın var mı? giriş yap