• serdar ortaç'ın albümlerinin milyonlar sattığı bir ülkede popüler olmamasına şaşırmadığım sanatçı.
  • bugünkü müzik dergisinde ilk kez izleyip azıcık dinlediğim, şafak karaman'ın zaman zaman arsızlaşan sorularına verdiği cevaplarla, genel olarak konuşma üslubuyla kendini bilen, halim selim, duyarlı, alçakgönüllü sularında bir insan olduğunu çıkarsadığım, albümünü de pek merak ettiğim hoş kadın.
  • kendisine "bu sozlerle bu iş yurumez" diyen progam sunucusuna gozleri doldugundan cevap veremeyen,samimi bulmasam da cocuk ruhlu olduguna inandigim kadin.
  • zeynep casalini ' nin delilik şarkısının sözleri kendisine aitdir, ilk albümünü almıştım o zaman eğlenceli şarkılar var deyip geçmiştim ama son iki gündür ya delilik dinliyorum ya da diğer şarkılarını, fasulyeden çok iyi gidiyor akşam saatlerinde bazen git gidebilirsen diğerlerini de dinliyorum çok seçmeden ne oldu neden oldu bunca zaman sonra müziğine sevgim neden depreşti bilmiyorum ama daha çok tanınmasını, özellikle söz yazarı olarak isminin daha çok geçmesini isterdim.
  • otel odasinda duvarlara bos bos bakmaktan sıkıldıgımda bunaldım sarkısıyla hoplayıp zıpladıgım kadın. benim gibi hımbıl bir kadını bile zıplatabildigine gore aferini haketmiş kadın.
  • parmakliklar ardinda adli dizide eski istihbaratci bir mahkumu oynamaktadir...
  • mesut yar in tempo daki ilk haftasinda kosesini ayirdigi ilkokul arkadasi.mesut yar in 'size yeni nazan oncel diyorlar' cumlesine karsilik inceden bir tebessumden sonra 'daha genc olsaydim nil karaibrahimgile benzeteceklerdi' seklinde cevap vermistir.
  • fasülyeden isimli şarkısını zamanında çokça dinlemişliğim olan kadın.
  • içine girdiğim 2000'li yıllar türkçe pop şarkılar denizinde "kara göründü" dedirtmiş söz yazarı-şarkıcıdır. o zamanlar seve seve dinlediğim, şimdi tekrar dinleyince de zihnimde nostaljik bir tat bırakan pek çok şarkının yazarı kendisi imiş meğer. çıktığım nostaljik müfide inselel turuna katılmak isteyenler için buyursunlar:

demet sağıroğlu-mandalina
    funda arar- kördüğüm
    kıraç-oysa bir umuttu
    zeynep casalini-refakatçı
    funda arar- aşksız kal
    zeynep casalini-delilik
    zeynep casalini-üşüyorum
    demet sağıroğlu-tabu
    emel müftüoğlu-düşler
    kıraç-siyah gece
    kıraç-vazgeçemem
    funda arar-kartal yuvası
    funda arar-durulmalı

kendi albümünden fasulyeden, telaş, bunaldım, terk ediyorum, git gidebilirsen şarkılarına girmiyorum bile çünkü onların kendisine ait olduğu youtube'da ayan beyan.

paralel evrende duygu kardeşi olabilir miyiz acaba, müfide hanım?

edit: şarkılara eklemeler yapıldı.
  • ne kadar da güzel bir sesi, ne kadar tatlı şarkıları varmış. ve albümünü 2005 yılında çıkarmış olmasına rağmen ben kendisinin ismini ilk kez bugün duydum! kendisini facebook sayesinde keşfettiğimden mütevellit facebook'un bazen faydalı bir araç olabileceğini de göstermiş oldu bendenize bu insan.
hesabın var mı? giriş yap