şükela:  tümü | bugün
  • kararli, azimli, lider ayni zamanda iyi niyetli ve merhamet sahibi, dusunceli, zeki kizlara verilen isim...**
  • neseli,gezmeyi,tozmayi cok seven, sevilesi guzel kizlardir bunlar. bulursaniz sevin, kaybetmeyin,iyi bakin
  • yapılan genellemelerin aksine pek bi şirin bulduğum hatun modeline verilen nadide isim. bu hatunların geneli bünyelerinde seytan tüyü barındırırlar zannımca, zira kendilerine hayır demek zordur.

müge; kısadır, özdür, nettir, saftır, durudur.

ayrıca (bkz: killer queen)
  • 1. "inci çiçeği" veya "asperül" de denilen beyaz renkli güzel bir çiçek.
    2. çiçek kadar güzel kızlara verilen bir isim..
    3. tam 4 yıldır kahrımı çeken, 444 yıl daha çekmesini herşeyden çok istediğim biricik aşkım...
    4. nişanlım....
    5. biricik eşim.....
    6. dünyanın en güzel doğumgünü çocuğu, fındık fıstık. işte öyle bir şey......
    7. hayatının en güzel evetini söyleyeli tam 2 yıl olmuş minik su perisi.......
    8. asker yolu gözleyen; yolunu gözlediğiyle birlikte nöbet tutan, şafak sayan doğumgünü güzeli........
    9. tam 1461 gündür benimle evliliği sürdüren peygamber sabırlı iyilik meleği. onsuz ne yapardım bilmiyorum. iyi ki hep yanımda. inşallah 1 milyon gün daha yanımda olur.........
    10. ilk defa gurbette doğumgünü deneyimi yaşayan fıstık. yirim ben onu..........
    11. birlikte 12. yıla girdiğimiz güzeller güzeli...........
    12. doğumgünü güzeli ve hayatımın en özeli............
  • açmamış haline inci denen, çok güzel kokan çiçek.
  • olağanüstü bir kokusu olan ve yurdumuzda, peyzaj mimarları tarafından bile, pek fazla bilinmeyen çiçek. neslinin tükenmekte olması çok acı. insan nasıl böyle bir güzelliğin yok olmasına izin verir, göz yumar, anlayamıyorum. ama insanları anlamak zor zaten.
  • fransizcasi muguet, ingilizcesi lily of the valley, almancasi maiglöckchen, flamancasi meiklokje, italyancasi mughetto ve japoncasi suzuran olan bildigimiz cicek convallaria majalis, turkce'de her nedense isim olarak da kullanilir. bu sebepten muge'ler dunyanin neresine giderlerse gitsinler yanlis telaffuz edilmeye mahkum bir isim tasimak zorunda kalirlar.
  • ingilizce'de lily of the valley olarak geçerken türkçe karşılığı zaman zaman inci çiçeği olarak da geçer. vadideki zambak demek te yalan olmaz, meşhur çeviri için. görüntü olarak zambaktan biraz daha ufak ve daha yuvarlak şekle sahiptir.

ayrıca queen tarafından adına yazılmış harika bir şarkıya sahip olmasıyla pek bir şanslıdır.
  • etliye sütlüye dokunmuyor görünüp arka planda bizans oyunları çeviren ortanın biraz daha zengini kız ismi.
  • fransa'da sevgililer 1 mayista birbirlerine bu cicekten verir.. lily of the valley ingilizce ismi.