1418 entry daha
  • mis gibi tatilimde açtım izledim, durduk yere sinirlerimi gerdim. dışarı çıkın etrafta bir sürü çiğdem var. kadın kocasına öyle bir bağlanmışki kimsenin söylediği umrunda değil, ne resmi belgeler, ne avukatlar kimler kimler kadının umrunda olan tek şey kocasının söylediği tek cümle. okumayan, düşünmeyen, hayattaki tek gayesi bir koca bulup ona bağlanmak, onu mutlu etmek, kocanın yarattığı sorunları çekip her derdi çekebilen kadın olmak olan gerektiğinde çiğdem gibi vicdanını bile susturan kadınlar yetiştiriyoruz. bu durum öyle bir hâl alıyorki kişiliği bozulmuş bireyler oluyorlar. gencecik yaşında öldürülen kız kardeşe acımıyorsun, ağlayan anneye acımıyorsun daha neler neler.
  • son günlerde kocam da kocam diye yırtınan bir abla müsveddesini konuk eden program.

emine ustael'i mumla arayacağımızı bilsek inanmazdık.
    bunlar da fb profilleri. programa çıkmadan kapanmış .

çğdem çakırer - 1
    ss

çiğdem çakırer - 2
    ss

çiğdem çakırer - 3
    ss

bu da cinayeti en ince ayrıntısına kadar itiraf eden ama karısı tarafından canhıraş savunulan enişte umut
    umut çakırer - katil
    ss

edit: teşekkürler süpürgesini satan cadı. emine'nin soyadı düzeltildi.
    edit2 : ss eklendi
  • filiz karadavut olayına ilişkin cinsel açlık yorumu yapabilmek için memleketten bihaber olmak gerek. inan cinsel açlık çekse ya bakkalla ya kocasının iş arkadaşıyla ya da hiç olmadı komşusuyla takılıp işini göreceğini öğrenmek için üç dört program izlemek yeterli. belli ki bu kadının da parmağı var işin içinde, bundan kurtulmaya çalışıyor. ha kadının kendisine şu açıdan üzülüyorum, onaltı yaşında istemeden evlendirilmiş. (ama ses tonu ve telaffuzu dayanılır gibi değil, kimse kusura bakmasın)
    çok fazla boş vakit yorumuna kesinlike katılıyorum, amaçsız yaşamlar bunlar. amaçsız derken elbette ben de çevrem de atom parçalayıp putin'le sovyetler'i yeniden kuramaz mıyız reyiz diye konuşmuyoruz ama yaşamın bir gayesi var. marx mesleğin, işin, emeğin insanın kendisini gerçekleştireceği bir mecra olduğunu söylerken bunu diyordu. mesleğim bahçecilik de olabilir muhasebecilik de ama o meslekte kendimi var edeceğim, instagramda paylaştığım fotoğraflarda ya da üçer beşer doğuracağım çocuklarda değil. kendimi var edeceğim enerjimi yönelteceğim bir emeğim olursa yaşamım gayesiz ve boş değildir, yoksa boştur. kocanın erkek kardeşinden tut karının kuzenine dek önüne gelene sarkmazsın. hepimize birkaç doz çam ailesi yazıyorum, paluların gerzekliği beynimizi bulandırdı. oysa gerçek aile sosyolojisi mevzusu çam ailesinde var. babadan nefret, kardeş sevgisi, annenin çaresizliği, gencecik bir gelin, savunmasız kadınlar.
    ek: yanlış anlaşılmasın, memlekette cinsel açlık çok mühim de ortaya çıkış biçimi bu değil. inan ahlak ve hukuk orta sınıf için var.
  • programının konseptinde çok başarılı ancak kendi babası yaşıyor mu vefat mı etti; bilinmiyor. bu konuda kendi adına programında açıklama yapması gereken kişi. madem her konuda açık ve doğru olacağız; öncelikle kendisi doğru olmalı.
19957 entry daha
hesabın var mı? giriş yap