şükela:  tümü | bugün soru sor
1788 entry daha
  • turkiyenin gelmis gecmis en iyi programi. mutevaziligi; sakinligi; yardim severliligi ve gercekciligiyle kusursuz sunucu muge anli ulkeye en faydali programi yapiyor. suphe en iyi polistir. hayatin gerceklerini karsimiza acimasizca cikartan program.
  • herkesin sosyolojik tespit yapmak, toplumun çürümüşlüğünü görmek için izlediği program!?

hadi siktirin gidin.
  • kadın doğru diyor. bugün ablamı öldürdüler yarın beni sonra başka kadınları öldürecekler. biri buna dur demeli.
  • sibel gökbulut cinayetine de, ailesine de fena üzüldüm ama bu da nasıl bir ihmaldir, orasını pek anlamadım. bela, göz göre göre gelmiş. herkes her şeyin farkında, müge anlı'ya çıkabilecekleri bile akıllarına gelmiş ama bir önlem alabilmek için de en ufak bir şey yapmamışlar.

tamam, her başvuranın acı sondan kurtulmadığının farkındayım ama kabile devletinde de değiliz; hiç mi bir kurumsal mekanizma yoktu bugüne kadar başvurulacak? anladığım kadarıyla hiç öyle bir girişim olmamış. korku, insanı sindiren bir duygudur ama bu kadarı fazla biraz.

dünyada yapılabilecek en büyük hatalardan biri, şantaja boyun eğmek. adı üstünde şantaj, sonu gelecek bir şey değil; en fazla günü kurtarırsın. karşılaştığın an, o gün rezil olmayı göze alacak ve en azından bir ihtimal, canını kurtarmaya bakacaksın.
  • aydınlatan program.
    "criminal minds" diye bir dizi vardı ya hani, hah onun senaristleri şu programı izlese "demek gerçekte böyle oluyormuş katiller" der diziyi yayından kaldırır baştan başlarlar.

*55 yaşındaki kadını öldüren ateş kod adlı hikmet, "neden müge anlı ile tatlı sert programına çıktı" diye merak ediyordu herkes doğal olarak. "niye bu katiller rahat rahat programa çıkıp öldürdükleri kişileri kayıpmış lgibi arıyorlar?"

*ateş kod adlı hikmet'e neden programa çıktığı sorulmuş. adamın verdiği cevap "ben müge anlı'ya bu kadının ne kadar pislik olduğu ortaya çıksın diye gittim" olmuş.

*müge anlı bunu anlattıktan sonra hislerimize tercüman oldu bence "ne yani başka bir adamla internetten konuştuğunu öğrendin, kadını öldürdün diye aferin hikmet mi dememizi bekliyorsun?"

*kumru filiz'i yani baldızını öldüren karanlık enişte sonunda ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmış sonra iyi hal indirimi uygulanmış. keşke indirim falan uygulanmasaydı. karı koca yok ettiler küçük bir kızı.

*sürekli düşük yapıp hamile kalamayan, kardeşi kumru hamile iken ortadan kaybolduktan sonra mucizevi bir şekilde çocuk sahibi olan o ruhsuz katil sevici çiğdem'in çocuklarına dna testi yapılmalı. bakın bu çok önemli, çok mühim. o çocuklara mutlaka dna testi yapılmalı hem çiğdem'den, hem kocasından hem de çiğdem ile öldürülen filiz'in annelerinden alınan dna örnekleri ile karşılaştırılmalı o çocukların dna örnekleri. eminim çok farklı bir sonuç çıkacak ortaya. neden canhıraş katil olduğunu, cinayeti en küçük detayına kadar itiraf etmiş olan kocasını "suçsuz" diye savunuyor o çiğdem, belli olur o dna testi sonucunda.

* karanlık eniştenin akrabaları, duruşma sonrasında öldürülen kızın akrabalarına saldırmış. öldürülen kızın teyzesini yere düşürüp tekmeler atmışlar. öldürülen kızın zavallı annesi de "duruşma çıkışında kardeşime bunu yapan çocuklarıma torunlarıma ne yapmaz? benim 14 torunum var, kardeşim var o kadar akrabam var. kendi yapmasa başkasına yaptırır. eğer bize bir şey yaparlarsa bilin ki çakırel ailesindendir." diye feryat etti.
  • ruh sağlığım yerlerde süründüren program. sokağa her çıktığımda herkese şüpheyle bakıyorum artık.

hareketlerinde gariplik sezdiğim genç kızları inceler oldum resmen. acaba evden mi kaçmış ya da kaçırılmışta kurtulmaya mı çalışıyor?

yanımdan geçen adamlar katil mi, tecavüzcü mü?
141 entry daha