şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
5245 entry daha
  • müge şey demişti. bu tür olaylarda ya yaşlılara ya çocuklara kıyılıyor, görmemesi gereken bir şeyi gördüğü için. yazık oldu ikranur'a. bunun altından ne çıkacak bilmiyorum, bir aile travmasından gittiği çok açık.
  • müge hedefi şaşırmış galiba son günlerde. şaban ve erdala yüklenmen gerek ablacım!!
  • ben bu sinop olayından inanılmaz usandım. ellerinde bir şey varsa açıklasınlar artık yoksa da fazlasıyla bıkkınlık verdi aynı şeyleri sürekli izlemek.
  • yahu yazmayım, kızmayım diyorum ama; küçücük çocuk kaybolmuş zamanla yarışılıyor, kime ne senin yaptığın temizlikten, anandan, verdiğin aldığın kilolardan, hediye gelen kolyenden? buraları okuyan çalışanları varsa lütfen iletsinler, umurumuzda değil. ama ne haddimize değil mi? hanımefendinin programı çünkü. insanlar sırada beklesin, kaybını aramak, cinayet çözmek vs. için. o paşa gönlü ne yapmak istiyorsa onu yapsın.

sinop olayında da şenay hanım'ı çekemediği çok açık. kendinden üstün veya aynı seviyede olan insanlara tahammülümüz yok çünkü. provakatör diyerek açık açık hakaret etti kadına. şaban'a yanlama pahasına pes.
  • ilknur için çok üzüldüğüm programdır. gerçekten melek gibi yavruya yazık olmuş.

nasıl kıyarsınız böyle masum ve savunmasız bir çocuğa?

bunu yapanların giyotin ile idam edilmesi gerek.
  • kırsaldaki yaşantıların ahlaki açıdan çok pis olduğunu kanıtlayan tv programı.

işlenen konularda beni en çok rahatsız eden şey akraba evlilikleri ve bunun neticesinde doğan kötü nesiller. (zeka geriliği, doğum anomalileri vs)

rahatsız olduğum diğer bir nokta ise yapılan her türlü pisliğin (taciz, tecavüz, çocuk istismarı vs.) bir şekilde üstünün örtülüp normal şeylere dönüşmüş olması. tabii onlar için normal.

sonra bir an geliyor, bir olay yaşanıyor tek kıvılcımla büyük bir yangın ortaya çıkıyor. eşeledikçe daha pis şeyler gün yüzüne çıkıyor. tümü mide bulandıran cinsten.
  • giresunda kaybolan çocuk ölü bulunmuş.
    giresundaki köylerini her gösterdiğinde ne güzel cennet gibi yer diyordum.
    gerçi karadenizdeki çoğu yer öyle.
    yine öldürülen ecrin ve ailesinin yaşadığı köy de cennet gibiydi.
    şu sinopta birbirini yiyen köylülerin olduğu yer de öyle.
    ama insan egosu ve hırsları cennetten bir parça olan yeri bile kendisi için cehenneme çevirmekte çok usta.
    kutsal kitaplarda bahsedilen cennetten kovulma hikayesi gibi.
    ama aynı insanın içinde "cennette sonsuza kadar mutlu yaşama" potansiyeli de var.
    bunu seçmek herkesin, hepimizin elinde.
  • yıllar önce bu çocuk kayıplarının müge anlı’nın programına ilk çıkmaya başladığı dönemde kaybolan bir erkek çocuğu vardı hatta daha neredeyse 2 -3 yaş civarında bir bebekti, bayram günü köylerine ziyarete gidiyorlardı da bebek orada kayboluyordu ve tam hatırlayamasam da o da ölü bulunuyordu, o zaman da aile yemek yiyecekti ve çocuğun da yemeğe gelmesi gerekirken umursamıyorlardı. ailenin yemek yediği saatlerde neden çocukları da alıp yanlarında iki lokma da onlara yedirmiyorlar gerçekten anlamıyorum, benim de yeğenim o zamanlar o çocukla yaşıttı ve ben de yaşım küçük olduğu halde kendimden önce yeğenimin yemek yemesi için uğraşıyordum. çünkü aklım kalıyordu çocuk yedi mi yemedi mi aç mı tok mu diye. bu ruh hastası insanlar el kadar çocukların aç mı değil mi diye niye peşine düşmüyorlar, belki yemek saatinde çocukları arayıp bulsalar ikranur’un ve o küçük bebeğin başına bunlar gelmeyecekti. insanlar gördüklerinden izlediklerinden hiç mi ders almıyor! bu kadar mı doğurdukları çocuğun önemi yok diyeceğim ama maalesef yaşadığım coğrafyada bunun örneklerini çok görmeye başladım.

sinop olayında da her gün başka bir teori akla geliyor, şimdi de şaban’ın babasının yıllar önce birini öldürmek için para aldığı ve daha sonra öldürmesi gereken adamı bi süre saklayıp sonra ortaya çıkardığı söyleniyor. almanya’dan gelen satılmış denen adama birileri “sana 2 ev versem birini öldürür müsün” gibi tekliflerde bulunmuş, bu tekliflerden haberi olan yarım akıllı erdalla köylü kurnazı şaban, şaban’ın babasından feyz alıp da kaybolan bu 3 kişiyi önce bir yere saklamaya çalıştılar, sonra ellerine yüzlerine bulaştırıp ölümlerine mi sebep oldular diye düşünüyorum.

ek: bir de önüne gelen köye dönerim programa bir daha çıkmam diyor, şaban, şaban’ın karısı, erdalın annesi şaziye hangisi aklına eserse giderim dönmem diyor hatta şaban giderken erdalı da çekiştiriyor götürmek için. yahu şaban’ın karısı köye dönse nolur programa çıkmasa nolur zaten bozacının şahidi şıracı, şaban’ı koruyacak sözler söylemek ve diğer muhtarla karısına saldırmak dışında olayın aydınlatılmasına yarayacak tek bir cümle duymadım ben kadından, ne faydası var da bana söz vermezseniz köye giderim demeyi kendinde hak görüyor.
    ayrıca müge hanımın da şaban’ın ve erdal’ın üzerine gitmek yerine dün şaban’ı korur nitelikte sözler söylemesi gerçekten çok aşırı saçmaydı, şenay hanıma ben de bayılmıyorum ama kadının değinmek istediği yerler vardı şaban’ın öfke nöbetleriyle ve iftira atma potansiyeli ile ilgili, müge hanım resmen kadını susturmak ve köşeye sindirmek için uğraştı. böyle böyle ekip olarak programı saptırmak için uğraşıyor gibi görünüyorlar.

ek 2: ikranur’un akrabaları gerçekten çok tuhaf, köydeki halalar ve amca röportaj veriyor ama gözlerinde bir damla yaş yok, amca neredeyse gülerek konuşacak, stüdyodaki halalar programın açılışında bir iki ağlar gibi oldular sonra sustular, ikranur’la hiç bir bağlantımız olmadığı halde halk olarak bizler kahrolduk, bizler daha çok ağladık resmen. kimsenin acısı gözyaşı ile ölçülmez ama tüm ailenin mi sinirleri demirden, hiç mi birinin gözünden bir damla düşmez.
  • tüylerim diken diken. o küçük çocuklara nasıl kıyıyorsunuz vicdansızlar.

o kadar çocuk ölüyor hala nasıl anne-baba olarak dışarı salabiliyorsunuz.

suçlu anne ve babadır. 4 çocuk getir onlara da bakma doğru düzgün, doğur-sal, hayvan mı bunlar doğa da tek başlarına yaşasınlar. hayvanlar bile yavrularına temel şeyleri öğretiyorlar. insan evladı bu ya nedir bu sorumsuzluk anne-babalarda ki anlayamıyorum.

getirmeyin çocuk ya bakamıyorsanız getirmeyin.
  • o küçücük melek gibi kıza nasıl kıydınız be. gözlerim dolu. allah belasını versin kim yaptıysa. umarım en kısa zamanda bulunur. :/
164 entry daha