8630 entry daha
  • bu uçkur davalarını izlemekten bana fenalık geldi yalnız. daha 20 yaşında insanları evlenmek isteyecek pozisyona getiren sistemi sorgulasak fena olmaz aslında. 20 yaşındasın lan... koca bir hayat var önünde ve gelecekle ilgili tek beklentin de evlilik, çocuk, vs.

olabilir, hayali bu olan insanları küçümsemiyorum ama "neden bir arpa boyu yol gidemediğimizin sebebi de tam olarak bu değil mi zaten" diye sormadan edemiyorum. doğdukları andan itibaren vizyonlarını bununla sınırlıyoruz insanların. çoğu kişiye sorsan eminim yüzde 80'inin gelecekle ilgili en büyük kaygısı budur. evlensin, çocuk yapsın ve gerisi yok. dünya dediğin şey de tam olarak bu kadar zaten, ailecilik ideolojisinden ibaret!

geçende küçük bir kız çocuğunun yanından geçiyordum, 7-8 yaşlarında olmalı... yanında bir kedi, onunla konuşuyor ve kediye söylediği şey şuydu: "hadi gel sana koca bulalım". duyunca dumur oldum. daha o yaşta hayallerini bu kadar daraltmayın küçücük çocukların. sizin büyük hayalleriniz olmasa da bir şeyler okuyup yanında rol yapın bari de ufku genişlesin!

dağıttım konuyu, farkındayım... neyse, kapadım...
  • eleman gitmiş kadınla evleneceğim diye 100 bin lira para kaptırmış, kadını bildiğin ailesinden parayla satın almaya kalkmış. kadın da bunu dolandirinca utanmadan tv'ye çıkıp yardım arıyor. bir de kadın için kart diyor davar.

memleketin kerizi ile denizi bitmez bu olay da 2. olayıymış. daha önce de aynen böyle, aynı ilden kazıklanmış. iyi olmuş.
  • hard core versiyonu çıkana kadar izlemeyi düşünmüyorum.
  • üvey anneanne çok anasının gözü, her halinden mamalık akıyor.
  • şuna bak ya! kadın, küçük kızları satmaktan ceza alıyor hapse giriyor daha sonra hapisten firar ediyor, yakalanıp geri konuluyor. daha sonra ne oluyor dersiniz? tabiki af ile serbest bırakılıyor.
  • bahçeli ve akp affıyla serbest kalan dolandırıcıların organize işlerine tanık olduğumuz program.
  • bu sabah içimi sicacik yapan program.
    irfan aybirdi'nin kendisi çok tatlı, annesi aşırı iyi kalpli, annesi kaybetti sandığı çocuğunun yerine eşinin altı çocuğuna kendi evladı gibi bakmış, büyütmüş. eşi de çok güzel kalpli bir adam. irfanı büyüten ailede aşırı iyi insanlar ki zaten irfan da bu kadar güzel bir adam olmuş.
    konuşan herkes o kadar içten, o kadar tatlı ve o kadar samimi insanlar ki. bu sabah beni sevgiye, iyiliğe inandirdiklari için çok teşekkür ederim.
  • hiç görmediği kadınları satın almaya gidip dolandırılıp geri dönen adamları görünce ohhhh diyorum. gerizekalı amsalaklar. çok iyi oluyor size.

bir de kız kart çıktı diyor hırbo. beter olun.
12359 entry daha
hesabın var mı? giriş yap