• uykumu kaçırdı bu olay anlamayanlara dilim döndüğünce özet geçeyim bari.21 yaşındaki gerçek adı sema esen takma adı aleyna çakır, ümitcan uygunla sevgili.ama bu ümitcan gerçek bir pezevenk.aleyna'ya şiddet uyguluyor ,onu bayıltına kadar dövüp canlı yayın açıyor ,küfürbaz.aleyna pavyon gibi yerlerde çalışıyor ya da çalıştırılıyor.aleyna'nin zarflarını alıyor bu ümitcan.yediğini içtiğini aleyna'ya imza attırıp ödetiyor.hatta abisi aleyna ya para gonderiyormuş.onu bile alıyormuş elinden.aleyna'yı tefeciye 15 bin kadar da borçlandırmış.ailesi aleyna bu hayata başlamadan aleyna için çabalamış
    .memleket değiştirmişler esas memleketleri kırşehir'e gitmişler.belki havası iyi gelir diye ama yok aleyna yine ankara'ya dönmüş.hatta ailesinden şikayetçi olmuş beni zorla götürdüler diye.bir de ümitcan'in türkiye de yasak olan silahlarla fotoğrafı varmış sosyal medyada.bu da bir suç diyerek girişi tamamlamış olalım.
    haziran ayında (04.06.2020) aleyna evinde bornozun ipi ile asılmış şekilde bulunuyor.olay intihar gibi tasarlansa da gerek adli tıp uzmani şevki bey gerek arif bey tam tersi düşüncede.zaten aleyna intihar edecek bir kız değilmiş.tüm arkadaşları hemfikir bu konuda.herkes müge anlı'da konuşmaya başlıyor.ümitcan'ın şiddet uyguladığını ses kaydıyla kanıtlayan komşu var.aleyna'nın annesi ve babası günlerdir ekranda mahvoluyor.ama hiçbir şey yapılmıyor adeta.bu ümitcan arkasında kim varsa dosyada şüpheli olarak bile geçmediği için adli kontrol şartı bile yokmuş.müge anlı bu serefsiz ümitcan'in kızı dövüp hem sosyal medyada yaptığı canlı yayın olayı dosyası ve intihar mı cinayet mi olayı dosyası birleştirilmediği için ifadeye çağrılmadiğına bizi ikna etmeye çalışıyor ama yok kendi de bu gerçeğe inanamıyor. çünkü ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyor.bu ümitcan bir hikayesinde de aleyna yi ben öldürdüm diye yazıyor hatta aleyna'nin ölümünden sonra gittiği bir mekanda kızlar buna masa açtırmadığı için çıkışta bunları takip edip aleyna'yı ben öldürdüm hepinizi öldürürüm diye tehdit ediyor.adamın hayatı külliyen suç ve kanıtlar ve şahitler ortadayken bir ifadeye bile çağrılmıyor.bu şüpheli durum şuna bağlanıyor.bürokratlara da pezevenklik yapmış olabileceği.sonra olay araştırması devam ederken bir iddia ortaya atılıyor.ümitcan'ın annesi gülay uygun yetiştirme yurdunda rehabilite eden bir öğretmenmiş ve bu kadın iddiaya göre gencecik kızları oğlum sana iş bulacak diye ümitcan'a yönlendiriyor ve onların kötü yola düşmesine sebep oluyor.hatta yurt ana mı ne diyorlarmış sanırım.müge anlı bu olayı ekranda çok göstermedi fakat kendisine videolar geldiğini ve dünkü programında bu konu hakkında soruşturma açıldığı bilgisini verdi.derken akşam saatleri ümitcan uygun'un annesinin intihar ettiği bilgisi düştü medyaya.utanmadan mikrofon tuttular bu katile.o da süleyman soylu ve bahçeli'ye seslendi.artık susmayacakmış.avukat da müge anlı'nın programına medya maymunu dedi ve intiharın müge anlı yüzünden olduğunu söyledi.sonra gömleğini bile kapatamamış ayyaş baba da müge anlı'yı hedef gösterdi ve aleyna'nın babasının aleyna'ya tecavüz ettiği iddiasında bulundu.hiçbiri inandırıcı değildi.annesi ve eşini kaybetmiş insan öyle olmaz.velhasıl kelam gerisini yarın müge anlı'nın programında görürüz.mügecim bunlara pabuç bırakma.hepimiz arkanızdayız.ben seni anlamaya başladım.83 milyon arkandayız.yeter ki pes etme.seviliyorsun.
    sürçi lisan olduysa affola.sizlerin de katkısı olursa editleyeceğim.
    edit 1:bir yazar arkadaşımız tefeciye 15 bin değil 150 bin borçlandırdığını söyledi.
    edit 2:aleyna'nın uygunsuz videolarını çekmiş ailene gidersen çalışmazsan yayınlarım demiş abisi de askeriyede oldugu için çekinmiş kız diye uyardı bir yazarımız.evet burayı atlamışım aleyna arkadaşlarına abim ile ümitcan arasında kaldım diyormuş.bu şerefsiz ümitcan abisini öldürmekle de tehdit ediyormuş.
    edit 3 :aleynanin tırnaklarında deri ve dna var. umitcandan ya da kimseden swap ya da dna alınmadı diye bir diğer yazar arkadaşımız uyardı.bir de intihar eden birinin boyun kemikleri kırık olurmuş.aleyna'nın boyun kemikleri kırık değilmiş.kendini astı denilen yer de kapının kolu dedi arkadaşı selin hanım.bu da intihar için mümkün değilmiş ve arif verimli hocam kullanılan ipin bir intihara göre kalın olduğunu intihar edecek kişilerin daha ince bir ip kullandıklarını söyledi.çünkü kalıp ip zor boğarmış ve de mesafenin çok olduğunu söyledi ve o da bu durumun intihar değil cinayet olduğunu düşünüyor.
  • aleyna çakır olayı çok farklı bir boyutta artık. ümit denen şahıs çok tehlikeli. malum videoda birinin annesi, birinin karısı ölmüş. tek yaptıkları içişleri bakanına seslenmek, oy verdik demek. ne demek oluyor bu? biz öldürdük bizi kurtarın mı diyor ne diyor? anlam veremiyorum. çok korkunç. aleyna'nın ahı üzerinizden eksik olmasın.
  • aleyna cinayetinde çok pis kokular dönüyor gibi

işin içerisinde siyasi koruma varsa zaten yandaşın kanalında kim olursa olsun kendilerini ifşa ettirmezler

yarın susup olayı kapatmaya çalışacaklar. gaz kesilsin diye belki bu ümit isimli tipi hareketleri sağlam olmayanı aleyna cinayetiyle yakalayıp ceza verirler. üstü kapatılır
  • bugüne kadar müge anlı'ya çok fazla insan çıktı, palu ailesi gibi korkunç konuları izledik ve hepsinin içeri tıkılmasına şahitlik ettik. ilk kez bu denli büyük bir olay oldu. aleyna'ya intihar süsü vererek öldüren ümit can adlı pisliğin babası olacak ayyaşın süleyman soylu ile fotoğrafı var. işin ucu kesinlikle devlette çeşitli rollerde para yiyen serseri kılıklı ülkücü mafyaya dayanıyor. ulan bu pislik ve babası süleyman soylu'ya seslenip biz ülkücüyüz biz milliyetçiyiz dedi, daha ne desin. ucu bombok yerlere katmanlanarak bir suç zincirine doğru evriliyor.

yarınki programı saniyesi saniyesine izliyor olacağım. müge anlı'ya buradan sesleniyorum: lütfen bizi ikinci kez yüz üstü bırakma, rabia naz gibi olmasın. lütfen bütün halk arkanda artık yeter ki sen milyonların sesi ol bu sefer. şu mafya kılıklı tiplerin bir tanesi bile içeri girse kârdır.
  • ankara barosu olaya müdahil olmalıdır. bir savunma avukatının bu şekilde birini hedef göstermesi normal değildir
  • bir yanda yandaş medyanın kalesi atv, diğer yanda hükümeti yalayarak yolunu bulacağını düşünen kötü yaradılışlı iğrenç insanlar...

bakalım kim kazanacak bu savaşı?
  • ekşi sözlük yargı dağıtıyor hadi bakalım. kimisi intihar kimisi katil diyor. demek ki gerçek durumlarda ıq bu seviyelerde . dedektiflere bak herşeyi de biliyorlar. sanayi çıkması sherlocklar
  • bi program. hiç izlemedim. konuşulan olayo sosyal medyadan takip ediyorum. ümitcan denen herif toplum zararlısı. belli ki intihat etti ddnilen annesi de sıkıntılı(yüzünde maske ıssız ormanda ayakları çıplak bir kadının intihar ettiğine kim inanırsa artık)

programla ilgili olacakta şu; yayın yasağı ve dosyaya gizlilik kararı. saf masum genç!!! ümitcan uygun' da birilerinin daha hayatını karartmak için serbestçe gezer.
  • o bu değil de;
    (yetersiz sorgu, derinleştirilmemiş gecikmiş araştırma ve sorgulama, eksik! adli tıp raporu, dna örneği karşılaştırılmaması, ümitcana kısıtlama tutuklama adli kontrol vs getirilmemesi vs vs)

başından beri aleyna olayında eksik, yavaş veya yetersiz işlem yapan emniyet ve adalet üyeleri vicdanları rahat evlerinde uyuyor mu? ellerinde 2. bir kadının kanının sıcaklığını bu gece hissettiler mi?
  • ülkenin en rezil proğramı, dakikalarca acılı ana babayı izlettirdi diyen gerizekalılar. o ana baba zaten böyle geçiriyor günlerini. ama görevini yapması gerekenler görevini yapmadığı adalet işlemediği için bu proğrama çıkıp seslerini duyurmaya çalışıyorlar. müge anlı bunu reyting için yapıyor olsa bile en azından seslerini duyuruyor. sonuca ulaşmak için bunun yapılmasına gerek varsa yapılmalı. al 2 haftadır ekranlarda ne haldeler bu ana baba neden sonuç yok. bunu eleştirin bu gerçeği görün. buna bile tahammülünüz yok. halbuki adaletin bu kadar ağır işlemesine tahammül etmemeniz gerekirken.
    ve bu olay öyle böyle büyümeyecek merakla bekliyorum. 20 yaşındaki bi ergene kimin neden dokunamadığını bilmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap