• herhalde kendisini bir tek ben keloğlan tiplemesiyle tanıdığımız rüştü asyalı'ya benzetiyorum. fotokopi gibiler, tabi koskoca rüştü asyalı'ya saygısızlık da etmek istemem kendisini benzeterek.

görsel
    http://i.milliyet.com.tr/…/07/10/fft17_mf70150.jpeg

var mı ötesi?
    edit: ölen link yenilendi.

edit 2: link öldü diyenler var, bende yaşıyor. yine de buyrun.
  • dönem dönem takip ederim bu kızı. bir ara çikolata işine girmişti. bir ara baya dogal besleniyordu. aşırı cool. aşırı asi ve dayatmalara karşı gelen bir profil çiziyordu. evlenmek, çocuk yapmak bunlar çok uzak şeylerdi.

zamanla insanların düşünceleri değişebilir. insanlar evlenmek isteyebilir. cocuk sahibi olmak isteyebilir. eyvallah hiçbir sorun yok bunlarda. ancak bu kadar cool takınan bir kızın bir anda kenar mahalle dilberine bağlaması çok enteresan. yani milyarlarca dişi bebek yapıyor. bir kısmı sezaryen, bir kısmı normal. bir kısmı bunu tıpkı müze boz gibi ticarete de döküyor. sonuçta bir çocuk var onun masrafları, ona gelecek yatırımı düşüncesi vs ama ben müge boz gibisini görmedim. gerçekten krizi fırsata çevirme konusunda üstad olabilir.

evlilik öncesi hamile kal. coolluktan ödün verme. ama bunu da gizle sbsbsbsj karnın iyice belirginleşince söyle. sonra çocuğu doğur bunu da fırsata çevir saniye saniye kaydet. suyum geldi diyor doktoru arıyor kamera kayıtta. daha doğum çantası yok ama mumları ve aroma terapi yağları hazır sgsgshsh yani bunları da çekersin hani çocuğuna anı kalsın diye ama ablacığım bunu 72 milyon insanla neden paylaşasın ki?

yani benim annem 5 çocuk yapmış. hepsi normal doğum. anneannem 9 çocuk yapmış hepsi normal doğum. babaannem 9 çocuk yapmış hepsi normal doğum. ama bu instamomlar kadar kendilerini pazarlayamamışlar. çocuğu tarlada doğurup bir de eve gidip yemek hazırlamışlar. kimse de aferin al bu da plaketin dememiş. çocukları doğururken de yalnızlarmış, büyütürken de ama bu kadar ağlamamışlar.

videoda şey diyor '' bebeğimle konuştum. çünkü onun korkucağını düşündüm. korkma annen yanında dedim'' avsvsgshjs kahkaha attım. valla ben doğarken ne yaptım bilmiyorum eminim kendi de bilmiyordur. tıpkı bizim gibi çocuğu da bilmeyecek. bu kadar dramatize etmeye gerçekten gerek var mı sbsbsbsnsn

sancıları geldikçe oda da ommmm diye bağırışı aklıma geldikçe gülüyorum ya sbsbsbnsjsk
  • beyaz pırıl pırıl ketenler içinde doğaya dönen müge “ tarım, ekolojik ürün, ata tohumu... gübresiz ilaçsız sebzelerin enerjisi daha farklı oluyor. enerji enerji, doğa, tarım, ekoloji bla bla la...”

harika cool evinin mutfağında müge “arkadaşlar magnumla kendimi ödüllendirdim. ama 40 yılda bir yaptım fazla linç etmeyin ha. e daş yemiycez sonuçta.”

başka bir gün assslaaa reklam malzemesi olarak kullanmak istemediği, hiçbir şekilde proje bebek olduğunu düşünmediğimiz harika bebeği ile müge “prima bir harika dostum, bakın biz kullandık çok güzeldi”

ekolojik bebek bezi ve dondurmanın henüz icat edilmemiş olması çok üzücü. aşırı ekolojik ünlüler ne hale düşüyor onlar olmadan. üzülüyorum çok. ama takipçileri +35 desperate orta-alt sınıf kadınlar olunca bir şekilde yürüyor herhalde.

uyan müge uyan. ekoloji, doğa diye bu kadar post atarken bebeğine hala hazır ve en kirli çocuk bezini takıyorsa, cidden uyan. millet eski usül, sürdürülebilir bezlere ya da doğada tamamen yok olan bezlere geçeli asır oldu. bir bebeğin, haftada 1 paketten toplam 2 ya da 3 yıl boyunca kullandığı o bezleri, kuşlar kurtlar organik mama yapmıyor. bu bezlerin, hem üretimi hem de kullanılıp doğaya atılması tam bir çevre katliamı. biraz bilinç yahu! tarlada beeembeyaz keten pantolonla poz verince ekolojik insan olunmuyor.

imza: desperate kıskanç bir housewife
  • taa lise zamanlarımdan "eski sevgilinin yeni sevgilisi" sıfatıyla uzaktan tanıdığım hatun. bir de milletten sürekli "kız şöyle akıllı, şöyle güzel" laflarını duymaktan gına getirmişliği, çileden çıkarmışlığı vardır. kendisi büyüdükçe büyüdü, nerelere geldi, ben neredeyim. ben bu kızı kıskanmaktan yoruldum arkadaş. ne hali varsa görsün.
    not: bence kaşları çok çirkin (demesem şişerdim).
  • sol framede görünce galatasaray forvet olarak transfer etti sandım.

love hariç kim olursa olsun modundayım şu sıralar.
  • leyla ile mecnun'a girdiğinden beri bu kızda bişey var ama ne derken bugün sonunda kesin tanımımı bulabildim.kendisinde burcu esmersoy iticiliği var. böyle bi tavırlar, duruşu, ses tonu tamamen "ben güzelliğim farkındayım ama şirin,sempatik de değil miyim ya" diye içinden geçiriyor gibi sürekli.
  • iyice müge boz hater oldum çıktım allam sen bana mukayyet ol.

ama aslında haterlığım kendisine değil, kendisinin temsilcisi olduğu "çok cool, çok gezgin, çok sağlıklı, çok yoga, çok headstand, çok chia tohumu" tayfasına. bu tayfanın bir kısmı yine cidden bilgi sahibi ya da en azından genelimizden daha fazla bilgi sahibi ama mügeciyimin bilgi seviyesi de yerlerde. cidden tamamen bomboş bir "bileği dövmeli bir soyalı latte macchiato kızı" kendisi. ama kendisini takip eden tayfa sanırım bunun hiç farkında değil ki hayat gurusu bulmuş gibi emcikliyorlar kızı.

3 farklı postuna denk geldim. * * ** birinde yulafı omlet yapmıştı. takipçileri hayatın sırrını öğrenmiş gibi kendisini post yağmuruna tutmuş; harika bir şey, hayatım değişti, mikemmel bir bilgi gibi mesajlar atmıştı. dedim mağaradan çıktınız herhalde beybiler. neyse ikinci postu da bir new age gıdası üzerineydi. yalan olmasın bir meyveydi sanki, kuş burnu muydu neydi, bilemedim şimdi. bu kuş burnu ile smoothei yapmış. şöyle diyor du "çekirdekleri ile blenderdan geçirdim. öyle daha sağlıklı gibi geliyor." tamamen bilgisiz, tamamen özenti bir yaklaşım. son postunda da "bıçak değen gıdalar deyerini kabediyrrrrr" minyavlinde bi şey yazmış reklam için. evladım olsa tokatlar, kız meslek lisesi dikiş nakış kursuna yollarım.

yani bir gün birisi bi akım başlatsa, dese ki günde 2 ögün zürafa testisi * *çok iyi geliyor sağlığa. mügecim afrikaya zürafa testisi bulma turuna çıkacak. allahım sen bize sabır ver yemin ederim.

0 araştırma, 0 bilgi, 0 derinlikli bloggerımsı.
  • doğum videosunu izleyen mağdurlardan biri de benim. sorma neden!

ben dünyanın en mükemmel en farklı ebeveyniyim triplerinden artık fazlasıyla sıkılmadık mı gençler?

bu profilde bir arkadasım vardı. kendisi ve kocası doğum konusunda o kadar bilinçliydiler ki etraflarındaki diğer çocuk bekleyen çiftleri depresyona sokuyorlardı. şöyle sözleri vardı;

- biz sezeryan olmaması için savaşıyoruz
    -ay bilmem kim sezeryan yapmış, biz asla yapmayız yavrumuza öyle şeyler
    - bebeğin psikolojisi çok önemli. sezeryan onu mahvediyor. bebek doğal doğmalı ve hemen annesinin kucağına verilmeli. bunları yapacağız biz çünkü bebek psikolojini en iyi biz düşündük
    - doğumu çok iyi planladık, tıpkı hamilelikte olduğu gibi doğumda da aşırı bilinçli bir çiftiz
    - bebeğimize doğum sonrası yapılan testleri yaptırmayacağız. bebeğin psikolojisi bozuluyor, diğer ebeveynler bilmiyor. yine aileler bilmiyor ama bu testler, çocukla ten tene temas yapıldıktan 1 hafta sonra da yapabilirler. ama cani doktorlar işte, hemen yapmak istiyorlar.
    -topuk kanı hele hiç gerek yok. biz bilinçliyiz.

bütün bunları etraftaki aileleri hiç düşünmeden konuşup herkesi bayağı bir üzüyorlardı. say say cidden bitmez bir süper ebeveynlik listeleri vardı öncesinde. sonrası ne mi oldu?

- annenin çok sarsıldığı bir normal doğum oldu.
    - anne o kadar sarsıldı ki çocuğu doğumdan sonra kucağına almak istemedi. çocuğa ilk teması babası yaptı.
    - çocuk doğum esnasında dışkı yediği için boru sokularak onların temizlendiği bir işlem yapıldı.

bu ve bunun gibi pek çok şey oldu ve sonra şunu dediler

“ya aslında o küçücük bebek o kadar dayanıklı ki o boruları filan soktular, bebeğimiz bana mısın demedi. çocuğumuz maşallah çok sağlıklı. anneyle ilk temas olmadı. ama ilk temas da o kadar büyük mesele değil aslında. bla bla bla”

şimdi ise anne hala çok iyi değil. çocuk sonrası bir pişmanlık içinde. aşırı mükemmel ebeveyn olma ve herkesi bununla kıskandırma hayalleri suya düştü sanmayın. şimdi de çocukla çok ilgilenmek zorunda değiliz aslında diye garip bir yöntemle milletin psikolojisini bozuyorlar.

müge de bana bu çifti hatırlattı. nereden nereye işte.
  • kizlarin murat boz u varsa bizim de muge boz umuz var. yasasin ilahi adalet.
  • nükleer kezban, yüzbinlere trip attı.
hesabın var mı? giriş yap