• (bkz: bodrum) ilçesini de içerir
  • karabaglar yoresinde keyfoturagi mevkii ile buyulendigimiz pastoral kent. saburhane ve arasta, bir de o meshur kofteci cabasi. bodrum'a, marmaris'e falan gidilirken yarim gunlugune de olsa ugranip soyle bir gezilesi bir yerdir ama yapani hic duymadim.
    koruma altindaki mugla evleri mimarlar icin bir baska ilgi cekici konudur. tum evlerin catisinda istisnasiz olarak bulunan tipik mugla bacasi on yedi kiremitten yapilir.
  • arkeolojik ve dogal guzellikleriyle bir turizm cenneti olmasina ragmen sanayisi ve tarimi yeni yeni geli$meye ba$lami$ olan bir ilimizdir. dunyanin yedi harikasindan biriolarak kabul edilen mausoleum'un temel kalintilari buradadir. halikarnas, kridos, mylasa, telmesos gibi antik, bodrum, fethiye, datca, marmaris, koycegiz gibi dogal guzellikleri olan yerleriyle me$hurdur.
  • bilimum marmaris, dalyan, fethiye gibi tatil beldelerini içinde barındıran memeleketim benm bea hey bea
    (bkz: ben köyümü özledim)
  • denize en çok kıyısı olan şehrimiz.
  • "deniz var" vaadiyle öğrencileri kandırıp kendine çeken, üç tarafı dağlarla, geriye kalan bir tarafıda hapisaneyle çevrili, sıkıntıdan patlayıpta bi türlü ayrılamadığınız şehir.
  • daracık sokaklarıyla insanın canını sıkabilen ve bu yüzden park sorunu yaşanılabilen küçük ama gidip görülesi şehir.
  • tüm yolların heykele çıktığı kaybolunması imkansız şirin şehir.
  • (bkz: 252)
  • üniversitei kazanıp ayrıldıgınızda acaip sevindiginiz,yemeklerini zeytinyaglıların olusturdugu, yemeklerinin içinde pek et bulamayacagınız sehir.
hesabın var mı? giriş yap