şükela:  tümü | bugün
  • kısaltması mal olan, dolayısıyla insanların dalga geçtiği, ortaokul ve lise eğitim yuvam. 6 sene boyunca bir türlü büyümeyen ağaçlar bu 3 senede nasıl bu kadar büyüdü onu da anlayamadım...
  • www.malmed.org adresinden mezunlar derneğinin internet uzantısına takılabileceğiniz okul...
  • kızları konusuna gelince; efet kızları güzeldir ancak giymek zorunda oldukları etekleri yüzünden bu güzellikleri bir level aşağıya kaymaktadır. oysa kendisinden 1-2 km uzakta konumlandırılmış turgut reis lisesinin kızlarının giydikleri beyaz gömlek altı gri dizüstü etekler görenlere vayyyy dedirtir ki okulumun erkekleri arasında daha bir tercih edilmelerine sebebiyet verir. ayrıca daha objektif bir karşılaştırma için iki okulun denk gelen çıkış saatlerinde tam orta yerde bir yere oturmak yeterlidir, gereklidir ve zamanında denenmiştir...eğer istenirse(bkz: liselim)
  • mezun olduğum ilim irfan yuvası.özlemle anarım coştukça.
    m.akyol denen sözüm ona öğretmen ise koyun ve av köpeği muhabbeti yapar derste,yazdıkları okunmaz.nefretle anarım coştukça
  • öğretmen kalitesi git gide düşen mezun olduğum dönemlerde kadrosu aşmış olan okulum
  • günlerden birinde caddeye kaçan voleybol topunu istemek için "amca topu atar mısın" diye seslenerek, yoldan geçmekte olan supraterritorialı dumur-u muazzama uğratan kızlara sahip okul. her ne kadar hemen akabinde "ne amcası salak" diye bir ses duymuş olsa da, supraterritorialın yaşlanmakta olduğunun acıyla farkına varmasına yol açar bu olay. supraterritorial "hey gidi günler hey" diyerek, topa degajman yapar ve topla birlikte uçup gitmekte olan gençliğine son kez bakarak uzaklaşır.
  • bi zamanlar ingilizce yönünden türkiyenin ileri gelen liselerinden biri olan,fakat sonra öğretmenlerin çoğunun emekli olup gittiği ve eğitim seviyesinin bu yüzden düştüğüne inandığım,7 sene okuduğum lise.dostluklar ve yaşananlar farklıymış yıllar sonra anlaşılıyor kıymeti.
  • cuma günü okul kapanışlarında uzun nutuklar sonucu sol tarafı yanık öğrenciler oluşturan lise. aradan uzun yıllar geçse de birbirimizi buradan tanırız.
  • zorunlu eğitim 8 yıla çıkınca sadece liseden itibaren öğrenci almaya başlamasıyla dadı duzu galmamıştır gadın moolanın bu güzide okulunun. bidik bidik hazırlık öğrencileri artık yok. ingilizce öğretmenlerinin çoğunluğu da kalmamıştır. sonra bir de mustafa akyol efsanesi vardı ki anlatılmaz yaşanırdı. hayatımın 7 yılı geçmiştir çeşitli binaları ve sınıflarında. bi de ben kızların eteklerini turgut reisinkilerden daha güzel bulurdum zevk meselesi
    şimdi her yıl mezunlar gecesi yapıyorlar, her sene yaş ortalaması düşüyor. yaşlanıyor muyuz acaba? (bkz: nerde o eski)
  • 2000'ler öncesi türkiye'nin başarılı liselerinin arasında yer alıp gerek öğretmen kadrosunun kötüleşmesi gerek 7 yıllık eğitime son verilmesi kalitesinden çok şey kaybettirdi. ha bu yaşanmış 7 güzel yılı siler mi, tabii ki hayır. bilimum tatil beldelerine 1 saat uzakta olan güzel okulum, özletiyorsun kendini.