şükela:  tümü | bugün
  • tam bir diktatörlük burası. marmaris ve içmeler limanına ismail diye birini koymuşlar, kimin torpillisiyse yerli halka tekne bağlatmıyor herif. kendi imparatorluğunu ilan etmiş. bir tane de kadın görevli var kısırcı teyze modunda. bütün gün çekirdek çitleyip telefonla konuşarak mesai dolduruyor.

sinek ilaçlama için arayıp ricada bulunuyorsun karşıda hangi hitler torunu varsa fırça atıyor bakarız böyle şeyler için aramayın diye.

bir sonraki seçimde kime oy vermeyeceğimizi yerli halk olarak iyi biliyoruz.
  • seçmenine 3 gündür su vermeyen belediye.

fethiye karaağaç bölgesine 3 gündür su vermeyen, arayıp ricada bulunduğunuzda ise "ekipler çok uzakta birkaç gün içinde ilgilenirler" diyecek kadar vasıfsız elemanlara sahip belediye.

dağın başında 3 gündür suyumuz olmadığı için 15 km ötedeki çeşmeye su doldurmaya giderken birde ne görelim, muski logolu bakım ekibi aracı manzaraya karşı yaymış piknik yapıyor! insaf be insaf, şu ülkede eskişehir ve ankara dışında iş yapan chp belediyesi olduğunu sanmıyorum (eko başkana da kırgınım o yüzden yazamıyorum istanbul'u). bir dahaki seçimlerde tepkimi belirtmeye kararlıyım, yazıklar olsun verdiğim oya da, seçim zamanı yaptığım saha çalışmasına da.

edison: ...ve evet, bugün 22 temmuz 2020 ve bu entrynin üzerinden 6 ( yazıyla altı ) gün daha geçti. yani toplamda 10 güne yakın bir süredir evimize su vermiyorlar. beach veya kordondaki mekanlar, ölüdeniz sahil, çalış, kabak, kelebekler, çiftlik, yanıklar vs.. tüm merkezi veya turistik yerler şaldır şuldur su ve aquapark keyfi yaşasın diye oy verdiğimiz, seçimi kazansın diye günlerce saha çalışması yaptığımız, atatürk ilkeleri birileri tarafından yerle bir edilmesin diye destek verdiğimiz chp muğla büyükşehir belediye başkanı ..(kendisinin haberinin olup olmaması zerre umrumda değil. haberi yoksa da kendi hatası, demek ki işini doğru yapmıyor. ben oyumu muski genel müdürüne vermedim. pusulada ismi olan başkana verdim, bir zahmet işini tam yapsın).. bize sözleşmeden doğan hakkımız olan suyu vermiyor. sadece belki empati kurulur, belki bir zihninizde canlanır diye dikkatlice okumanızı istiyorum, lütfen : 10 gündür (burası çok nutella) çoluk çocuk duş alamadık, tuvaleti doğru düzgün kullanamıyoruz, elektrik de sürekli gittiği için depomuzda bulunan suyu da hidrofor çalışmadığı için kullanamıyoruz. siz de sevdiğinizle, çocuğunuzla, eşinizle duş bile alamadığınız, tuvalete giremediğinizi, bulaşık yıkayamadığınızı, çamaşır yıkayamadığınız 10 dakika düşünün lütfen. 10 gün değil, bu ihtimalin olduğu 10 dakika yeter..!
  • "chp'li muğla büyükşehir belediyesi elindeki komisyon başkanlıklarını, chp'li meclis üyesi mürüvvet başıhoş'un oylamaya gelmemesinin yanı sıra, iyi parti'li 3 meclis üyesinin de cumhur ittifakına destek vermesi sonucu 33'e karşı 34 oyla akp'ye kaptırdı."

yakında belediyeyi de akp' ye kaptırırlar.
  • chp'li belediyeler arasında açık ara en kötü yönetilen belediye olabilir. bu pandemi döneminde ve yaz vaktinde her gün su kesiyorlar. uyarısız, gerekçesiz, utanmadan!
    belediye başkanı (bkz: osman gürün) ise kent merkezini betona çevirmekle meşgul.

düzenlenen tüm alanlar doğa ile kopuk betonarme birer yapıya dönüşüyor. türkan saylan sanat merkezi'nin yapıldığı yer daha önce kışla ormanının bir parçasıyken şimdi kocaman, atıl bir beton yığını oldu. umarım bir sonraki seçimde aday olmaz şu anki yönetim, ama kime ne söylüyoruz ki! mansur yavaş ve ekrem imamoğlu'ndan ders alması gereken belediye, küçücük, yemyeşil şehri betona çevirmekle meşgul!