• saglık ıcın evde beslenebilcek en temizz hayvan...ama ne yazıkkı omurleri cok az ..6-8 sene iyi bakılırsa tabii..
 • konusması ıcın tek almak lasım..vede erkek olmalı di$iler kounu$muyor
 • muhabbet kusu babam sayesinde kisa suren gozlemlerim sayesinde dunyanin beslenmeye en degmeyen hayvani unvanini almistir.sevsen sevilmez, siksan sikilmaz, soksan sokulmaz(koynuna) bir hayvandir.
  incik mincik sevilemeyen, uzaktan sevilmeye mahkum her hayvan kadar gereksizse de, bi de gevezelik yapar cir cir cir cir cir otup insani deli divan ederler.
  kafesin uzerine koyulan battaniyenin vesairenin de cogu zaman etkisiz oldugu gorulmustur.
  ailesi ya da sevgilisi sebebiyle yasadigimiz cevrede bu ksuun mezaliminden ceken insanlara, bu hayvanlari tibbi mudehale ayagina katletmekteki ustun basarisi ile goz dolduran babamin telefon, faks ve posta kutusunun numarasini verebilirim.
 • birden kartala donusup heryerinizi isirip kizartabilen kus turu
 • titreşim taktırmak istediğim sesinden rahatsız olunca titreşime alma şansımız olsa keşke dediğim
  havlayabilen türlerinin de bulunduğu hayvan
  bi sus ya ...
 • ismini zühtü koyup, sırt üstü yatmayı ögrettim diye bissürü eleştiriye maruz kaldıgım kus modeli. millet konusmayi ogretiyo, naapcak kardesim kus konusupta bakkala gidip ekmek mi alcak? hayvancagız sırt ustu yatmayı ogrendide en azından hayatını ayakta gecirmicek artık.
 • papaganimsilar takimindan kucuk papagan turu (melopsittacus undulatus ). (bkz: sirin).
 • dünya şirini hayvan. 2 gün önce bunlardan bir yavru almadan önce bööle gömük gagalı çirkin bişeyi nasıl sevebilirim diye düşünüyordum şimdi fena halde bağlandım... aslında uzun ömürlüdür 4-5 sene epey kısa bir tahmin, 15 sene de yaşayabilirler.
 • kendimi bildim bileli kedim olsun istememe rağmen, ebeveynlerimin sokakta buldukları kuşun üzerine "oyalanırım" diye nimet misali atlamaları ve yalnız yaşamaz diyerek bir de uçamayan tombul eş almaları sonucu 15 senedir hayatımda olan kuş cinsi. çok üretken bir çift olan angel hanım ve boris beyler 2 kuşak yumurtlamış ve beni henüz uçan kaçan ölen yokken 7 yavru sahibi yapmışlardır.

  aynı zamanda bu başlıkta ortalama ömürlerini görünce hayrete düştüğüm mahluklar bunlar, zira angel hanım ve boris bey kendilerini edindikten sonra 8 yıl, hastalanıp ölen 3 ve kaçan 2 tanenin dışında birini bu sabah kaybettiğim ilk kuşak yavrular 11 yıl yaşamışlardır, elimde kalakalan bir tanesi ise hala yaşamakta ve sınırları zorlamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap