şükela:  tümü | bugün
  • muhabbeti yarıda kalan erkektir.
  • 5-10 senelik "arkadaşını" kaybetmiştir
  • emek verdiği bir canlıya kayıtsız kalması beklenemezdi. cinsiyetçilikten sıyrılın; bir erkek de pek tabi sevdiği şeyin kaybına üzülür.

-ağlamanın da insani bir ihtiyaç olduğunun farkında olan erkektir.
  • insandır, kıymet bilendir.

bizimki rahmetli olduğunda ağlamamıştım ama üzülmüştüm. ağlayanı da çok rahat anlayabilirim. konudan bağımsız olarak; dün televizyonda bir şey izliyorduk ve izlediğimiz anda tv'den kuş sesi geldi. o ana kadar sessiz sessiz duran yavrucak sesi duydu ve karşılık verdi, tesadüf tv'dekinden de ses geldi bizim gariban bir daha seslendi ama tv'de sahne değişti. bundan sonra yaklaşık 2-3 dakika yavrucak aralıksız öttü, besbelli yalnızlıktan mutsuz olmuş arkadaş arıyordu. onun o haline çok üzüldüm ben yine.

ağladım mı? hayır. ağlanır mı? pek tabi ağlanabilir, nasıl baktığın ve ne gördüğünle alakalı bu durum; ağlarsan da ne adamlığından, ne erkekliğinden bir şey eksilmez. ezik misin nesin lan? böyle şeylerden utanılır mı?
  • asıl ölen kuştan haberi yoktur.
  • dünyanın en aciz en tatlı yaratıklarından birine yıllarca sahiplik ve arkadaşlık yapmış, kafesini temizlemiş, yazları musluğun altında banyo yaptırmış, omzunda dolaştırmış, ona konuşmayı öğretmiş erkektir. evini ve yalnızlığını paylaştığı arkadaşını kaybedip ağlamayan erkeğin de ben kalbine sokayım afedersiniz.
  • erkekler ağlamaz kaidesini bozmuştur. hepimizin bildiği gibi erkekler ağlar. fakat ağlaması gereken yerde ağlamaz.

espri geçtikten on dakika sonra gülen adama nasıl bakılırsa buna da öyle bakılması gerekir fakat genellikle ıskalanır.

bağırış çağırış kavga ettiğiniz babanız rambo 2 filminde ağlıyorsa bilin ki ağladığı şey rambo değildir.
  • tabii ki ağlayacaktır.

erkek olmak, sevmemek anlamına mı gelir zannediyor bazı gafiller?

severiz biz de. neyi, kimi olduğu fark etmez; bizimki de yürek.
  • bir avuç yem, bir bardak su ile hafta yaşayan, akşam işten döndüğünde sevgi ile omzuna uçan, sabah işe göndermemek için yanından ayrılmayan, sabahları yastığın ucuna kadar gelerek kendisini uyandıran, hep seven, karşılıksız seven, trip atmayan, hep yanında olan , tavır yapmayan, gözlerinin içi daima gülen en iyi dostunu kaybetmiştir.

erkeklik kurumunu sikeyim.
  • yurdum topraklarında -sanırım- daha çok civcivi öldü diye ağlayan erkek şeklinde tezahür ediyor.