şükela:  tümü | bugün
  • eğer başıma gelirse bu sene içinde 3 sene sonunda sanırım ağlayarak bu gruba dahil olurum. şu an gayet iyi durumda ama anladım ki ben birini sevmemeliyim çünkü çok kötü oluyorum. annem bayram süresince gelenleri rahatsız etmesin, salona sıçmasın diye odasına götürdü hayvanı. bir bakayım nasıl, biraz alışabildi mi acaba diye içeri girdiğimde belki bana öyle geldi ama hayvan sanki üzgündü, ürkmüştü. ne kadar eski haline getirmeye çabalasam da bir hüzün vardı üzerinde. 10 sene önce başka bir ülkeye gittiğimdeki halime benziyordu. tek fark o konuşup derdini anlatamıyor, ben bir şekilde kendime bakabilecekken o bakamıyordu. bebekliğinden beri o kadar küçük ki serçe parmağımla sevdim onu her zaman, bir şekilde canını yakarım diye. hasta olduğunda uyuyamadım, annem ona bağırdığında 2 hafta onunla konuşmadım. önceki iki muhabbet kuşumuzu bir şekilde kaybettiğimizde çok üzülmedim çünkü birinde küçüktüm diğerinde ise fazla içli dışlı olmamıştım, alışırım diye. ama bu farklı, ne konuşuyor ne de kendini çok sevdiriyor. biraz yabani, garip. tıpkı benim gibi. ama ben onun o zeytin gözlerindeki neşeyi görünce hele bir de buna ben sebep olduysam çok mutlu oluyorum. annem harici beni bu dünyada seven bence sadece o. onunla oynadığımız oyunları kimseyle oynamadım. odamda sigara içip onu odama getiremediğim için kendimden hep nefret ettim. yine de bir şekilde hayatımdaki nadir güzelliklerden biri olduğunu ona aktarmaya çalıştım. o da anlamış olacak ki ona her baktığımda bana yöneldi, her canımı yaktığında geri çekildi. umarım ondan önce ölürüm de onun kaybının acısını yaşamam. nice senelere limonum, zeytin gözlüm, koca kafam. hayatta en çok sevdiğim ikinci canlısın, lütfen beni sensiz bırakma.

edit: hanım arkadaş bakmaya başladık kendisine, artık bebelikten babalığa geçme zamanı geldi limonatanın.

edit2: tadı güzelmiş rahmetlinin.

ekleme3: elbette yemedim, başlık ne ara hortlayıp mesaj kutum hareketlendiyse artık.
  • hayatı paylaştığı dostunu yitiren ve bu durumda bir insan nasıl davranması gerekiyorsa öyle davranan erkektir.

dün gece kafesinin zemininde kabarık bir şekilde duruyordu kuşum. bir şeylerin ters gittiğinin farkındaydım ve bu sabah ölmüş olduğunu gördüm üzülerek.

sabahtan beri kendime gelemedim. iş yerinde bile ağlamamak için zorluyorum kendimi.

son 1 haftadır konuşmuyordu ve keyifsizdi ve ben buna hiç bir şey yapmadım. en büyük vicdan azabım budur. umarım beni affeder.

huzur içinde uyu boncuğum
  • içinde merhamet olan, sevgi olan adam gibi adamdır.hayatı boyunca bir hayvanı sevmemiş, dolayısıyla bir insanıda gerçekten sevemeyecek olan mahlukatlar anlayamazlar bunu.benim için limon(muhabbet kuşum) 100 tane insanın canından daha kıymetlidir.

edit: malesef bu entry yazıldıktan 2 yıl sonra limon vefat etti.
  • aldığımda 40 günlük olan ve şu an 2 yaşında olan muhabbet kuşum ölürse (allah göstermesin) benim olacağım erkektir.

2 yıldır dostumdur. bir kere olsun küstüğünü, bana kötülük yaptığını görmedim. çoğu insandan daha çok sevgi dolu bir hayvan. karşılıksız sevgi dediklerinden.

muhabbetimiz 15 kelime ile sınırlı kalsa da, yeni kelimeler öğreniyor halen.

edit: 1 nisan 2018 itibariyle kuşum öldü. yastayım sözlük :(
  • bir avuç yem, bir bardak su ile hafta yaşayan, akşam işten döndüğünde sevgi ile omzuna uçan, sabah işe göndermemek için yanından ayrılmayan, sabahları yastığın ucuna kadar gelerek kendisini uyandıran, hep seven, karşılıksız seven, trip atmayan, hep yanında olan , tavır yapmayan, gözlerinin içi daima gülen en iyi dostunu kaybetmiştir.

erkeklik kurumunu sikeyim.
  • var böyle bir şey. evet.

annem ne zamandır keşke bir muhabbet kuşum olsa diyip duruyordu. babam da bu lafın üzerine gidip hemen bir muhabbet kuşu almış. yaklaşık 2 ay oluyor. çok küçüktü geldiğinde. korkuyordu ve ötmüyordu. ben biraz gayret edip onu ev ahalisine alıştırdım. ötmeye ve kendisi elimize gelmeye başladı. herkes sevdi. evin neşe kaynağı haline geldi. neyse. babam 3 hafta önce kalp krizi geçirdi ve ameliyat oldu. dolayısıyla zorlu bir hastane süreci başlamış oldu bizim için. evde fazla duramadık ve kuşla pek ilgilenemedik. babamı taburcu etmeye yakın eve geldiğim bir gün kuşu ölü buldum ve hüngür hüngür ağladım. belki de o sırada ameliyatın verdiği stresle bir boşalma yaşamış olabilirim. ama çok üzüldüm. durumdan babama bahsedemedim. "enfeksiyon kaparsın diye bir arkadaşıma verdim" dedim. evimizin karşında bir ağacın dibine küçük bir çukur kazıp gömdüm. geçen gün rüyamda sadece bir "cik" sesiyle bana teşekkür etti. sabah kalktım. çok ağladım.
  • 5-10 senelik "arkadaşını" kaybetmiştir
  • dünyanın en aciz en tatlı yaratıklarından birine yıllarca sahiplik ve arkadaşlık yapmış, kafesini temizlemiş, yazları musluğun altında banyo yaptırmış, omzunda dolaştırmış, ona konuşmayı öğretmiş erkektir. evini ve yalnızlığını paylaştığı arkadaşını kaybedip ağlamayan erkeğin de ben kalbine sokayım afedersiniz.
  • insandir. adamin da dibidir ayrica.
  • evlenilecek erkektir, ondan zarar gelmez ama gel gelelim bizim kizlarimiz bu kadar saf ve temiz insan yerine nerde pic var onu ariyolar... hani su kedi, kopege iskence eden cinslere...

yalan mi aq ???