şükela:  tümü | bugün
  • kiminlerine göre "zayıftır" fazla duygusaldır. neye kıymet verdiğine göre değişir. yaşayan her şeye kıymet vermek ki buna ağaçlar da dahil bir kaç gündür yaşadıklarımı paylasayim;

danalardan biri öldü. çok üzüldüm. aynı gece yeşertmeye çalıştığım atalık tohumlarima don vurdu ve hepsi öldü ağladım...bir gün sonra köpeğim bulaşık öldü, çıldırdim..şimdi kimse bana sen zayifsin duygusalsin diyerek yargilamasin. beni ben yapan herşey duygularım..
  • babamdır.
    muhabbet kuşumuz öldüğünde annemle birlikte oturup ağladıklarını görmüştüm.
    sonra eve bir daha kuş almadılar bir şey olursa üzülürüz yine diye...
  • bir hafta falan ağlamıştım, hala çok özlerim.
  • (#102071624)

hocam bilgin olsun diye söylemek istiyorum. o ıslık şalma olayını neredeyse tüm muhabbet kuşları yapabiliyor. babanın kuşuna özel bir yetenek degil yani. başka bir kuş alırsanız babanız eski günlerdeki gibi ıslık çalmaya devam edebilir.
  • aradaki muhabbetten haberi olmayanın açtığı sıçmıktır...
    ağlayabilseydin, anlayabilirdin.
  • onlarca muhabbet kuşu besledim. aralarında ölenler de oldu tabii ki. ağlamayı siktiret de üzülmüyorum bile lan. iyi oldu demiyorum ama ölümü kabullenmişlik var bende. naaşını öğle namazını müteakiben kedilere verip geçiyorum.
  • 4 yıllık ciklet türü balığım öldüğünde ağlamıştım
  • kalbi pamıktandır.:)
  • neden boyle sacma sapan basliklar aciliyor hep? bir canli duygusal bag kurdugu canli ya da cansiz bir seyi kaybedince uzulur. bu bagin derecesine gore uzuntusu artar. bu kadar basit, bunu erkek ya da kadin diye ayirmak sadece aptallik gostergesidir. kaldi ki insan diye ayirmak bile sacma. canli varliklar duygusal bag kurabilen varliklardir.
  • onun için bir muhabbet kuşundan öte, can yoldaşı olmasından kellidir.