şükela:  tümü | bugün
 • anadolu’nun yüreğimizi ısıtacak kadar sıcak, insanı bir anda yıllar öncesine götürüp tarih turu atmamıza sebep olacak kadar etnik, ufak bir tınısı ile farklı boyutlara kucak açmamızı sağlayan bağrından kopup, sert bir hışımla müzik dünyasına giriş yapan iddialı bir grubun ve birkaç güzel insanın varlığından bahsediyoruz sevgili sözlük.

  has anadolu metal musikisi ile benliğimize taht kurmaya hazırlanan muhafarz’ın vokalinde ve gitarda etnik hislerimize taht kurmaya hazırlanan "aycan başak", solo gitarda alt tınıları ile hislerimize ortak olmaya niyetli "osman şimşek", bass gitarda his dünyamızın içinde baskın duyguları doğurmaya niyetlenen "barış özyaprak", davulda metalin sert ve bir o kadar da kararlı duruşu ile bizi karşılayan "güney özcan" ve tulumda geçmiş, gelecek ile varlık ve ilahi duygularımızı harmanlayan "ilkan kocaman" bizler ile buluşmaya hazırlanıyor.

  muhafarz, her bir şarkısında anadolu’nun o bağrı yanık, her bir tınısında bizleri büyük bir serüvene sürükleyen enstrümanları ile müziklerinin oluşumunu sağlıyor. klasik metal ve metalcore tarzda müziklere imza atan muhafarz, daha sert ve kalın sound elde edebilmek için 7 telli bariton riff gitarlar kullanıyor.

  muhafarz’ı, dinleyiniz, dinletiniz ve anlayınız sevgili sözlük ailesi.

  muhafarz tanıtım videosu

  sabırlı olsana teaser
 • muhafarz grubu abdürrahim karakoç'un eseri olan "kardan aydınlık" şiirini anadolu rock yorumu ile ele aldı.
  yeni teaser bu akşam geldi. bir bakın derim!

  kardan aydınlık teaser
 • yaptıkları profesyonel müzik ve özellikle kliplerinde göze çarpan tasarım-mekan düzenlemesi ile oldukça büyük bir emeğe imza atıyorlar.
  söz müziklerinde kendi imzaları olan, "yarın çok geç" şarkısının teaser'i için sizleri şöyle alalım.

  yarın çok geç teaser