şükela:  tümü | bugün
 • kendini ayrıştırmaması gereken. kendilerini ayrı bir boyuta taşımamalarını tavsiye ettiğim "sessiz yığınlar"dır.

  her birimiz beşiktaş için varız yalandan yere biz böyleyiz şöyleyiz demeye gerek yok.

  (bkz: karınca hasan)
  (bkz: tarık tufan)
  https://www.youtube.com/watch?v=e4i30unwpd8
 • başlık açarak kendilerini engellememizi sağlayan sessiz aktrol topluluğudur.

  (bkz: allah razı olsun)
 • var olan taraftar grubudur.beşiktaş öyle büyük bir kitledir ki bunun önüne geçemezsin.zamanla herşey gibi beşiktaş tribünleri de değişti ve gelişti.90'larda evet bir sol furya vardı şimdi ise değişen şartlar gereği farklı bir çok tipte anlayışta taraftar var.biz turnikelerden geçip tribüne ilerlerken siyasi dini sosyal kimliğimizi bırakıyoruz ve beşiktaşı öyle destekliyoruz .doğrusunun bu olduğunu düşünüyoruz.çünkü bizce aslolan tribün birliği ve aslolan hep beşiktaş olacak.
 • üç büyükler avrupa'daki muadillerinin birçoğundan farklı olarak, kendi ülkelerinde çok geniş bir taraftar kitlesine sahipler. avrupa'da genelde insanlar kendi şehrinin takımını destekler (pek tabii ki bunun pek çok istisnası var, ben genel konuşuyorum). türkiye'de bu kültür çok oturmuş değil. bu kadar geniş bir coğrafyaya yayılan taraftar kitlesi içinde her görüşten, her ideolojiden insan olması kadar doğal bir şey yok. ancak başlığı açan arkadaşın niyeti kullandığı sıfatlardan belli: "yıkıcı, parçalayıcı" vs. bir de diyor ki en çok bunlardan küfür yiyeceğim. insan gibi "benim gibi farklı görüşlerden beşiktaş taraftarı da var" yazsan kimse sana küfür falan etmez. belli ki asıl provoke etmeye çalışan sensin, konu da beşiktaş falan değil.

  tanım: var olan, var olması da çok doğal olan, içlerinden biri olmadığım taraftar kitlesidir.
 • ne başlığı açan, ne de arada fitne fücur cümleleri kuran insanlar beşiktaşlı. ben muhafazakar biriyim ve stadımın mescitlerinin dış taraf duvarlarının dibi devre arasında dahi dolar. insanlar da saygıyla karşılar. seslerini dahi çıkarmadan namazımızı beklerler. beşiktaş taraftarı böyle bir fitneci topluluk değildir. 72 milletten insan olduğu gibi her inanıştan kimseler buradadır.

  şimdi böyle ayrımcı, nifak sokan cümlelerinizi yılan dilinizin ardında tutun. pislikler.
 • siyasi yanı olmayan taraftarı siyasallaştırmaya çalışan yazar kalıplaması. "anarşik, yıkıcı, parçalayıcı ve devirici taraftarcıklar..." derken muhafazakar kisvesi altında oluşturulan taraftar grubu (bkz: 1453 kartalları). beşiktaş taraftarının siyasi bir kimliği yoktur çünkü beşiktaş taraftarı siyasal bir oluşum değildir. beşiktaş taraftarının sadece vicdanı vardır. bizlerin vicdanlarını etkileyen durumların senin vicdanında etkisi başkaysa muhtemelen muhafazakar hiç değilsin. çünkü öne sürdüğün değerler; doğayı, canlıyı korumayı, nimetin ısrafının kötülüğünü, vicdanlı olmayı söyler. bu nedenle beşiktaş taraftarının yaptığı eylemlerin sağ ile ya da sol ile alakası yoktur. hem sağın hem de solun ortak noktası ile tam ortası ile alakası vardır. (bkz: vicdan)