şükela:  tümü | bugün
 • konda'nın araştırmasına göre iktidarın kullandığı dil ve kutuplaşma muhafazakar seçmeni akpden giderek uzaklaştırıyormuş... kutuplaşma sekülerlerde konsolide olma (benzerlerin birleşmesi) etkisi yapıyor.
  seçim taminlerinin tutması ile bilinen bekir ağırdır şöyle diyor:
  "sekülerlerde konsolide olma durumu var ama muhafazakârlarda bir çözülme var. bu çözülme, erime gibi değil. bir metaforla örnek verecek olursam, kutuplardaki büyük buz kütlelerinin çatlaması gibi çok büyük bir kitlesel kopuş var”
  ama bence sevinmeyelim. akp'den kopanın chp'ye gideceği veya toplumun geleceği konusundaki fikirlerinin değişip değişmediğini bilmiyoruz. sonuçta sadece osmanlı hayaliyle yanıp tutuşanların yer aldığı bir akp de tehlikeli olabilir.

  her hafa izlemekten keyif aldığım programın linkini şöle bırakıyorumlinkobinko
 • ben 2011 den beri koptum.
 • allah korkusu olan sıradan vatandaşın kopması elzemdir.
  bir parti var, allah'ın yolunda olduğunu iddia ediyor. ediyor ama bir sürü şaibe var, rüşvet, hırsızlık, zulüm iddiaları. eee sen sıradan vatandaşsın allah korkun da var. partiden bir çıkarın da yok. sırf allah'ın yolundan gittiğini iddia ediyor diye aslını astarını bilmediğin bir konuda kalkıp akp'ye sarılırsan öbür dünyada hesabını sormayacaklar mı?