şükela:  tümü | bugün
 • muhafazakar kesimin chp'ye lider arayışları ile ilgili her köşe yazısında, basına verilen her demeçte, artık gizlenemeyen; kılıçdaroğlu olmasın da ne olursa olsun tadında, liberal kanaatimin önderlerinin de gizleyemedikleri bir korkudur...

  tabii bu koroya, dün gece kanal 8 de yayınlanan bir açık oturumda, mehmet metiner'in; şimdi hatırlayamadığım (kılıçdaroğlu başkan olmaması içerikli) o manşeti milliyet attı sataşmasına cevaben; yılmaz ateş'in verdiği ilginç ''ya bırak şimdi beni konuşturma'' tebessümlü tepkisi ile ilgi çekmiş olan milliyet'in de dahil olması dikkat çekicidir...

  aynı programda, pek de bir nazlı ılıcak hanımefendi'den yine aynı minvalde görüşler...

  görsen, içleri eriyor chp güçlensin, bundan da türkiye'de kazansın diye...

  --- spoiler ---

  burada kılıçdaroğlu’nun medyadaki popülaritesine karşın, baykal’ın kapısını çalan chp kurmayları, “kemal çok iyi bir arkadaşımız ama partiyi bir arada tutmakta ve tayyip erdoğan karşısında zorlanabilir” tezini işliyor. doğru, kılıçdaroğlu’nun arkasında büyük bir kamuoyu rüzgârı var. internetten yazarlara kadar herkes “gandi kemal” diyor.

  --- spoiler ---

  bir başka çekince için; http://videonuz.ensonhaber.com/…-chp-iktidar-olamaz

  şimdilik; (bkmynz: chp'nin derdi muhafazakar kesimi gerdi)...

  edit - iş bu girdide, muhafazakar kesimden kasıt, kendilerini inançlı insanların kanaatlerinin önderi gören; kanaatimin önderleridir...
 • .... gibi örnekleri içeren ruhsal vaziyet.
 • kemal kılıçdaroğlu cumhuriyet halk partisi genel başkanı olursa muhafazakar kesimden de elbette oy alacaktır. korkuyu yaşayacak olan muhafazakar kesimden çok muhafazakar kesimi kendi arka bahçesi sananlardır.
 • büyük ihtimal muhafazakar görünüp de hayatını hırsızlık, dolandırıcılık ve sömürüyle geçiren kesimdeki korkudur.

  o değil de, bir genel başkan yardımcısı vardı bir ara, ne oldu bu ara hiç sesi çıkmıyor?
 • (bkz: #19034946)
 • kesin olmayan korkudur. ancak kesin olan bir şey var ki, kemal kılıçdaroğlu'ndan korkan baykal'dır. chp tabanı gandhi diye bağırdıkça baykal ''eğer lider çıkmazsa chp'yi başı boş bırakmam'' tarzı demeçler veriyor. kemal kılıçdaroğlu'ndan muhafazakar kesim korkuyor olabilir. ama onlardan daha fazla korkan baykal ve onun gibi düşünen, ona bağlı olanlardır.
 • sözlükte troll müdür değil midir belli olmayan ucubelere de yansımış korkudur. siyasi stratejilerini çok defa söylenen yalanın gerçek olması inancına oturtmuş zavallılar şimdi kemal kılıçdaroğlu'nun hiç bir etkisi olmayacağı temennilerine bel bağlamışlardır. tabi ki ilerleyen süreçte aynı çabalar hükümetten yemlenen medya çevresinde de gözükecek. merkez sol elbette kemal abiyle akp militanlarının oylarına talip değil, o yüzde 15'i chp saplantısından kurtarmak zor ama geri kalan halkın kılıçdaroğlu denince "evet o olursa ben de varım" dediği çıplak gözle görünen bir gerçek. halkın yaşamına ve ekmeğine yapılan saldırıların sona ereceğine dair umudumuz da buradan kaynaklanıyor zaten.
 • kılıçdaroğlu zaten chp'nin kemikleşeyen %15-%20 arası oyunu alacaktır. sağlam bir rüzgarla küstürülen aleviler, az da olsa kürt kökenliler ve sempati yarattığı diğer seçmenle birlikte chp'yi %30 lara taşıyabilir.

  not: baykal yüzünden chp'ye oy veren diye bir kesim olmadığı için öyle bir yüzde eklenmedim.
 • --- spoiler ---

  şaşırmış bunlar, şaşırmış!
  adamı öve öve bitiremiyorlar!
  “dürüst” imiş..
  “politikacılardaki klasik zaaflar kendisinde yok”muş.
  “ilkeli” imiş!
  miş miş de.. miş miş!
  kimin için söylüyorlar bunları?
  kemal kılıçdaroğlu için..
  peki o ne yapıyor?
  yanında çalışan evli kadınla, skandal ilişkisi ortaya çıkan genel başkanın istifasından sonra, gidip onunla görüşüyor!

  --- spoiler ---

  http://www.habervaktim.com/…_ile_ne_gorusuyor_.html