şükela:  tümü | bugün
  • var böyleleri.
  • bu topluluğun bir üyesi, geçen yaz "bakire" bir kız bulup evlendi. evlenmek için tek kriteri buydu. ne kadar da muhafazakar bir erkek...
    o değil de kız fena hayal kırıklığına uğramış olmalı*
    bakir birini istemek onun da hakkı yahu, o yüzden diyorum. amaaan, ortamlarda bakirim dersin, kim bilecek.
    skor tutmuyorsan tabi. tutuyorsun, biliyorum.

yapılma ihtiyacı duyulan edit: arkadaşlar, söz konusu entry ile alakalı hala mesajlar alıyorum. öncelikle erkek değilim ki, kız düşürmek gibi bir derdim olsun. insan bir araştırır eder, doğru düzgün okur dimi ama ?! ikinci olarak; söz konusu olay yüzde yüz gerçek, yaşanmış bir olay... zira biz kızlar aramızda konuşuyoruz biliyor musunuz ?! biliyorum, siz dedikoduyu hiç sevmezsiniz. son olarak; olayımızda kadın bakire, erkek ise önüne gelenle yatan ama evlenmek için bakire isteyen bir dangalak... umarım yeterli gelmiştir. konu kilit. selametle...
  • bir de bunların gay olanları var. öyle muhafazakar öyle homofobik ki rolünü abartıp oynadığı için herkes biliyor ama ses çıkarmıyor. e bu yüzsüz de beğendiği gençleri evine çağırmakta bir sorun görmüyor. ne de olsa muhafazakar erkek! ama sorsan hastalıklı ibneleri kazığa oturtup yakmak gerek der.

evlenince de devam ediyorlar. hanımlar dikkat sevgili kocişkonuz genç dimağlara abilik yapmıyor, daddylik yapıyor olabilir....
  • ilerde seviştiği kız evlenmek istediğinde 'üzgünüm, sen bakire değilsin, ben seninle evlenemem' diyecek erkektir.
  • islam'da buna kısaca münafık diyorlar. adnan hoca boşuna savaş açmadı bunlara, azıcık (bkz: a9tv) seyredin de cehaletiniz azalsın
  • dinin inananlarda cok onemli ve bir o kadar da tehlikeli 2 etkisi var.

1- gunahlari kulbuna sokarak onlari hafifletebilme veya gunah olmadiklarina kolayca ikna olup, icinizi rahatlatabilme kolayligi.
    2- sevaplarin gunahlarini geciyorsa cennetliksin iddiasi. zina senaryosuna baktiginda, zina yapan biri, geri kalan zamanda cok dindar bir kisilik oldugunda icten ice bunun bir problem yaratmayacagini dusunmektedir.

gunahlar ve sevaplar icin bir olcu listesi olmadigi icin, sadece "cok sevap", "bu daha da cok sevap", "bu soyle yapmissin gibi bir sevap", "aman yarabbi bu nasil da bir sevap", "sevap sevap olduk bittik" tadinda oldugundan, kimse olcemiyor tabii ki ve herkes kafasina gore takiliyor.

2 durumda da kisi kendi vicdaninda kendini aklayacaktir. tabii ki sadece dinle alakasi yok bunun. her turlu kapali dusunce bu yaklasimin onunu aciyor. soyle degil midir? bir ordu gider 3-5 terorist icin koylere bomba yagdirir, teroristin yaninda onlarca sivil olur. ne bileyim bir yere saldirmaya sebep yaratmak icin kendi insanini bilincli katleder. sonra insanlik icin bu gerekliydi diyip isin icinden siyrilip ve kendini kahraman ilan eder.

dinci arkadasa ve zina senaryosuna geri donersek eger, benim inancima gore zaten kasmasina gerek yoktur ama kendi inancinin degerleri icerisinde yalanci ve ikiyuzludur.
  • en dikkatli olunasılar. yanlarında popoyu duvardan ayırmayınız.
  • riyakardır.
  • muhafakar olduğum söylenemez. bir takım dini temel ilkeleri yaşatmaya çalışan biriyim. ve evet abazalığın başıma vurduğu çok oldu. ayrıca sevişmek için evlenmek gerektiğini düşünmesem de asıl insana kendini kötü hissettiren sevişmiş olmak için sevişmek. aşık olmadığın biriyle birlikte olmak.

ayrıca kur'an cinsellik konusunda zannedildiği kadar katı da değil. gözünüzü haramdan sakının derken bir taraftan da her şeyi kendinize haram kılmayın der. dengeli ol ve kendini bil der kısacası.

ed. birilerine nasıl gözüktüğü umrumda değil. doğrusu ben kur-an 'ı kendim yorumluyorum. bana ne demek istediğine bakıyorum. ve geleneksel islam alimleri, gerici taraftarları veya muhalifleri umrumda değil.

işin garibi de şu; hem ülkenin cinsel tabular konusunda yaşadığı kaotik ruh, tecavüzler ve her türlü benzeri aşırılığın olmadığı bir dünya hayali kuracaksınız. hem de kendisini muhafakar olarak tanımlayan ve belki de kendisini aşmasını sağlayacak insani bir isteği kendisine dürüst olmadığı konusunda eleştireceksiniz. tam olarak nedir sizin derdiniz anlamış değilim. bir insan nasıl değişir biri bana bunun yanıtını verebilir mi? sürekli ikiyüzlü, riyakar olduğu konusunda geribildirime maruz kalırsa yalnızca daha kötüye gider. muhafazakarsın sen muhafazakar kal. adamın içinde yaşadığı çatışmayı arttırarak önüne set çekmeyin. insanı, insan yapan düşünceleri değil eylemleridir. muhafazakarsın sen evlenmeden sevişmek isteyemezsin. kendini aşmanı sağlayacak bir şey yapma dayağı yersin.

ed. insanları bilinçlendirmek, aydınlatmak amacıyla değil de eleştirmekten öte, aşağılamak, yüzüne tükürmek için açılan başlığın da yazının da içine edeyim.