şükela:  tümü | bugün
 • var böyleleri.
 • muhafazakar olup telefonda dirty talkla işi bitirmek isteyen modeli de vardır. bi yerde haklı. kendince yorumuna göre günah tanımına girmiyor telefonda sevişme içerikli sohbetle niyeti bozmak.
 • bu topluluğun bir üyesi, geçen yaz "bakire" bir kız bulup evlendi. evlenmek için tek kriteri buydu. ne kadar da muhafazakar bir erkek...
  o değil de kız fena hayal kırıklığına uğramış olmalı*
  bakir birini istemek onun da hakkı yahu, o yüzden diyorum. amaaan, ortamlarda bakirim dersin, kim bilecek.
  skor tutmuyorsan tabi. tutuyorsun, biliyorum.
 • bir de bunların gay olanları var. öyle muhafazakar öyle homofobik ki rolünü abartıp oynadığı için herkes biliyor ama ses çıkarmıyor. e bu yüzsüz de beğendiği gençleri evine çağırmakta bir sorun görmüyor. ne de olsa muhafazakar erkek! ama sorsan hastalıklı ibneleri kazığa oturtup yakmak gerek der.

  evlenince de devam ediyorlar. hanımlar dikkat sevgili kocişkonuz genç dimağlara abilik yapmıyor, daddylik yapıyor olabilir....
 • ilerde seviştiği kız evlenmek istediğinde 'üzgünüm, sen bakire değilsin, ben seninle evlenemem' diyecek erkektir.
 • islam'da buna kısaca münafık diyorlar. adnan hoca boşuna savaş açmadı bunlara, azıcık (bkz: a9tv) seyredin de cehaletiniz azalsın
 • dinin inananlarda cok onemli ve bir o kadar da tehlikeli 2 etkisi var.

  1- gunahlari kulbuna sokarak onlari hafifletebilme veya gunah olmadiklarina kolayca ikna olup, icinizi rahatlatabilme kolayligi.
  2- sevaplarin gunahlarini geciyorsa cennetliksin iddiasi. zina senaryosuna baktiginda, zina yapan biri, geri kalan zamanda cok dindar bir kisilik oldugunda icten ice bunun bir problem yaratmayacagini dusunmektedir.

  gunahlar ve sevaplar icin bir olcu listesi olmadigi icin, sadece "cok sevap", "bu daha da cok sevap", "bu soyle yapmissin gibi bir sevap", "aman yarabbi bu nasil da bir sevap", "sevap sevap olduk bittik" tadinda oldugundan, kimse olcemiyor tabii ki ve herkes kafasina gore takiliyor.

  2 durumda da kisi kendi vicdaninda kendini aklayacaktir. tabii ki sadece dinle alakasi yok bunun. her turlu kapali dusunce bu yaklasimin onunu aciyor. soyle degil midir? bir ordu gider 3-5 terorist icin koylere bomba yagdirir, teroristin yaninda onlarca sivil olur. ne bileyim bir yere saldirmaya sebep yaratmak icin kendi insanini bilincli katleder. sonra insanlik icin bu gerekliydi diyip isin icinden siyrilip ve kendini kahraman ilan eder.

  dinci arkadasa ve zina senaryosuna geri donersek eger, benim inancima gore zaten kasmasina gerek yoktur ama kendi inancinin degerleri icerisinde yalanci ve ikiyuzludur.
 • en dikkatli olunasılar. yanlarında popoyu duvardan ayırmayınız.
 • riyakardır.