şükela:  tümü | bugün
  • evet çok enteresan bir bilgi.
    türkiyede yapılan araştırmada geçen eylül ayı hangi il, hangi oranda parasını dövize yatırmış ortaya çıktı.
    ilk beşte iç anadolu bölgesinin nevşehir, yozgat gibi muahafazakarlıkda tavan yapan dini imanı bütün , bugün seçim olsa %60 ları aşan oranlarda akp'ye oyunu veren iller çıktı.
    bu muhafazakar iller her 100 lirasının 55'ini dolara yatırmış.
    #dolarınıboz diye bangır bangır bağıran bunlar değilmiydi ?

size şaşılacak bi bilgi daha vereyim türkiyede parasını dolara en az yatıran ( %20 ) ilde izmir miş .
    gavur izmir parasını türk lirasına , dindar yozgat dolara yatırmış .
    şaşırdınız mı ? şahsen ben şaşırmadım .
    link

edit: arkadaşım gözünle oku gözünle !
    bankalardaki dolar mevduatları bunlar , yani hem dolardan hem faizden köşe olanlar. evinde istifliyenler değil.
    ezberci siyasal islamcılar siziciler.
  • siyasal islam böyledir. ahlak dersi verir ahlaksızdır, din dersi verir dinsizdir, namus dersi verir namusuzdur, akıl verir akılsızdır
    bunların dini imanı para pardon dolar olmuş
  • bunun tespiti icin arastirmaya ihtiyac duyulmus olmasi bile cok garip. elbette faiz gelirlerine supheyle yaklasan islami kesim parasinin erimesini engellemek icin dovize hucum edecekti. ya ne olacagidi?
  • calinan paralarin ayakkabi kutularinda dolar olarak saklandigini bilenler tarafindan cok da sasirilmayacak olan durumdur.
  • (ara: kaynak)
  • serhat! bunlar "doları boz" derken, sen sat da biz alalım diyormuş meğer, neler dönmüş serhat!
  • kaynak belirtilmedigi icin ne sasirdim, ne de ilgimi cekti. kaynagi olsaydi belki destek olur ya da karsi bir arguman belirtebilirdim.

(bkz: sevgiler)

edit: kaynak icin uyaranlar oldu. evet sasirtmadi simdi. kim size en cok dinden bahsediyorsa onun sakladigi seyleri vardir. sana yapma dedigi cogu seyi yapar. samimi sekilde dini butun olanlar asla baskasinin hayatina karismayanlardir. bu nedenle dovizi daha cok tercih etmeleri cok sasirtmadi. serefsizler.