şükela:  tümü | bugün
 • kimse de yazmamış bir şey amk. aloo dini bütün kardeşlerim, nerdesiniz yav?

  yani kahvehane köşelerinde bazı terörist sempatizanlarının o terörist ağızlarıyla " arap'ın onlarca devleti var; türk'ün onlarca devleti var; kürd'ün neden bir tane olmasın?" diye şu güzel ortamımızı bulandırma çabalarını görüyoruz. sevgili hocalarım, bu teröristlere nasıl cevaplar verelim de kendilerini böyle haklı çıkarma gayretlerinin önüne geçelim?

  şimdi tabi burda neden sadece muhafazakarlara bir çağrı var, sorusunu cevaplamak elzemdir kanaatindeyim. e hayal edebiliyor musunuz ki "ülkücülerin kürt sorununa bakışı" diye başlığın açıldığını. cem yılmaz'ın haklı olarak işaret buyurdukları veçhiyle bu, iskender salonuna girip garsona "ne vereceksin bana" demeye benziyor: e iskender!

  şurda ülkücülere salladığım düşünülmesin rica ediyorum. kürt sorunu denildiğinde en ikirciksiz, riyarkarlığın r'si bile olmayan zihniyete bu güzel kardeşlerimiz sahipler. "kürt yoktur" diyerek mevzuyu makas gibi kesip ortalığı pırıl pırıl bir hale getiriyorlar birden. ne dert kalıyor ne tasa. seviyorum kerataları. bunu ciddi söylüyorum. okuldayken de en çok bu hırtlarla anlaşırdım. "kürt yoktur" deyip kampüste seni "kürdoo" deyi çağırırlar ama olsun. neticede uygur-çin anlaşmazlığında uygur kardeşlerimizin hakkını arıyoruz diye çinli zannederek uygurlu pataklamış herifler bunlar. yediği dayağın da etkisiyle zavallı uygurlunun sonlara doğru "aslında ben çinliyimhhğğ" demesi ülkücü gardaşlarımız açısından olayı daha da komplike hale getirmekten başka bir şeye yaramamıştı.

  neyse, son tahlilde şahsi şeylerden bahsediyorum gerçi ama hiçbir problemim olmadı bunlarla, öğrenciyken yemekleri de kursağımızdan geçti bazılarının. ha mevzu hak mücadelesi ise, yemek deyince aklıma geldi, maksat başkasının önündeki yemeğe göz dikmek değil, kendine de bir lokma ekmek istemektir.

  şimdi, çinli zannederek uygurlu dövmek meselesinden bahis açılınca baya baya sakallı muhafazakar abilerimizin de hollanda ile olan problemimizde portakala pıçak çektiklerini deklare edebilirsiniz. aslında fıtratı gereği bıçakla zaten haşir neşir olan portakal meyvesinin mevzuyu hala çakozladığını zannetmiyorum.