şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2013 yılında ankarada kurulmuş bir motosiklet kulübü.
 • ezoterik, gnostik ve batini kroniklerde farklı isimlerle adları geçen, dengeyi muhafaza etmek için bizzat "büyük mühendis"* tarafından görevlendirildikleri varsayılan, uhrevi örgütlenme.

  sözlükte gördüğüm kadarıyla, bu tür öğretiler ile ilgili kavramlar genelde oldukça karışık, bu tip bilgiler ile haşrolunmayan ancak idrak etmek isteyen kişilerin anlayamayacağı düzeyde veriliyor.

  bunu birazcık aşmak için, nispeten basit* bir hikaye ile yolculuğumuza başlayalım.

  bölüm 1

  başlangıç

  bir çok ezoterik öğreti, kainatın başlangıç noktasını bir anomali olarak ele alır.

  önce "hiçlik" vardı. daha sonra gelişen ekstrem bir vaka çerçevesinde, madde ve anti-madde oluştu. bu reaksiyon, sonucunda zincirleme bir biçimde, bizim bildiğimiz 3/4 boyutlu evren ve tüm yan fasiliteleri meydana geldi.

  tüm bu oluşum temelinde, aydınlık ve karanlık olgularının olduğu, komplike gözüken ancak oldukça basit bir dengeye dayanıyordu.

  bu iki "taraf" bünyesinde birçok farklı değişkeni barındırdığı için, zaman zaman sabit kalması gereken terazinin kefeleri, bir tarafa doğru baskın gelebiliyordu.

  "büyük mühendis", bu soruna çözüm olarak, "ilk yarattıklarından" sadık bir ekibi, dengeyi muhafaza etmeleri için, tarafsız kalmaları koşulu ile, işlev görecekleri coğrafya ve boyuta uygun adaptasyon sürecine sahip olarak görevlendirdi.

  bu "ekibin" işi, temel olarak, gerek aydınlık, gerek ise karanlık tarafın, baskın gelmesini önleyerek, zamanın ve mekanın depende akışının muhafazasının sağlanması idi.

  çağlar boyu görevlerini layıkıyla yerine getiren "ekibin" işi, "topraktan yaratılanların" denkleme girmesi ile değişti.

  bu sevimli arkadaşlar, "büyük mühendisin", magnum opusu olduğu ve dolayısı ile, en donanımlı ve hediyelerin en büyüğüne* sahip oldukları için, işleri birazcık karıştırdılar.

  bu "topraktan yaratılanların" bulunduğu alemde görevli "muhafızlar", otomatikman, sınavların en zoruna maruz kalacaktı.

  ilk bölümü burada bitiriyorum. ikinci bölüm sapiens ile görüşmek üzere !
 • "sanki güzel haberler alıyormuş gibi havayı koklayan ve beklenmedik bir biçimde nezaketle gülümseyen muhafızlar, yabancıyı kışkışlamak ve sıraya girip divan-ı am avlusuna geçiş izni alması için şehrin diğer ucuna göndermek yerine yardımcı olmak için çırpınmaya başladılar." salman rushdie - the enchantress of florence

  (bkz: muhafız), hafıza, hafız, hıfz, hıfzı