şükela:  tümü | bugün
 • 2019 seçimlerini bugün devlet bahçeli’nin yaptığı açıklamayla birlikte akp’nin kazanacağı kesinleşti. bunun sorumlusu kesinlikle cahil halk filan değil alternatif olmayı beceremeyen muhalefettir.

  madem 2019 seçimlerini kesinlikle akp kazanacak, bunu fırsata çevirip bu rezalet haldeki muhalefete yeniden oy atmak yerine seçimleri protesto edip muhalefete oy atmama kampanyası yapmalıyız. böylece akp’nin en kötü halinin bile alternatifi olamayan, şu halde bile seçilmeyi başaramayan muhalif partiler kendilerini düzeltme gereği hissedip öncelikle kılıçdaroğlu ve demirtaş gibi müzmin yenik liderlerinden kurtulacaklardır.

  üzgünüm ama 2019’u muhalefetin kaybettiği kesin bari bunu bir fırsata çevirsin muhalif partileri baraj altı bırakarak. böylece 2023 seçimlerine iddialı girme imkanı olacaktır.
 • senı hala nasıl tutklamadılar ?furkı ?
 • muhalefet partilerinin kendilerini ne açıdan düzeltmeleri gerektiği belirtilmediği için tutarlı bulmadığım plan. oy kullanan bir seçmen olarak, muhalefet partilerine oy verilmediği taktirde neyin düzeleceğinin muhakemesini yapmak en doğal hakkımızdır.
 • en büyük devlet büyügü devlet bahçeli'nin, çaya peskivüt bandirarak yeme yaninda yaptigi en iyi iş.
  2003'de bir vuruşta kendi de dahil dördünü devirmiştir.
  bakalim 2019'da kaç tanesini baraj alti edecektir.
 • bu sayede;

  - beğenilmeyen, zamanı geçmiş, heyecan uyandırmayan liderler tarih olacaktır
  - yeni, temiz ve enerjik muhalif partilerin çıkması sağlanacaktır.
  - böylece halka alternatif umudu olabilecek liderler ve partiler ortaya çıkmış olacak ve bu seçim kaybedilse bile sonraki seçim kesinlikle kazanılmış olacaktır.