şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam olarak, muhalefet partilerinin bir tv kanalına sahip olması gerekliliği.

  bu konularda oldukça bilgisizim, bir kanalın kurulum şartları, maaliyetleri nedir hiç bilgim yok ama ulusal yapan bir sürü yerel kanal bile varken imkansız olmasa gerek.

  özellikle iyi parti için bu durum oldukça gerekli.

  ama bu kanal halk tv gibi salt o partinin propaganda aracı olarak değil, daha hissetirmeden muhalefet ve muhalefet partisinin gelecek planları hakkında bilgi vermeli.

  mesela iyi parti kendi çabalarıyla bir kanal kurdurdu, bu kanalda sabah akşam parti meseleleri, ülke meseleleri yerine sadece çok kaliteli yabancı ve yerli filmler oynatılıp arada belgesel tadında muhalif programlara , meral akşener röportajlarına, vs yer verilirse günde 4-5 kere 15-20 dakikadan halka ulaşma açısından inanılmaz faydalı olur.

  medyayı almadan iktidarı alamazsın, onlarca kanal iktidar savunurken bir tek kanal bile seni anlatmazsa, sana kör kalan kanalları izleyen seyirci de sana kör kalır.

  kısaca,

  kesinlikle ve kesinlikle bir muhalefet destekli tv kanalı kurulmalı,
  bu kanal gerçekten kaliteli ve seyredilesi yayın yapmalı,
  film, program, belgesel aralarında ise alttan alta iktidar eleştirisi ve
  kendi partisinin propagandısını yapmalı.
 • sosyal medya varken gereksiz. tv sosyal medyayi takip ediyor.
 • artık iyice gün yüzüne çıkmış gereklilik. bu şekilde kimsenin hiçbir şeyden haberi olmuyor. şu an meral akşener mitingi var ama televizyonlarda yok. ambargo uygulanıyor. aynı durum muharrem ince içinde geçerli. selahattin demirtaş haber yok. temel herhangi bir miting yapıyor mu, onu bile bilmiyoruz.