şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırına takıldım, kusura bakmayın. asıl başlık "parlamentoda muhalefetin üstünlük sağlaması durumunda yeni seçimler gündeme gelir" olacaktı.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın başdanışmanı mehmet uçum'un yaptığı açıklamadır.

--- spoiler ---

uçum, "eğer muhalefet parlamentoyu alır ve erdoğan yeniden seçilirse siyasetçiler vatandaşların ‘birbirlerini denetleme ve işbirliği yapmalarını' istediğini anlamalı. eğer başaramazlarsa parlamento ya da cumhurbaşkanı yeni seçime gitme kararı alabilir" diye konuştu.

--- spoiler ---

daha detaylı okuma için buyrun: sputnik

yorum: tamamen katıldığım önerme. ve bunun sebebi muhalefet değil erdoğan olacaktır. adımdan emin olduğum kadar eminim bundan. seneye yaza kadar önümüze bir kere daha sandık konacak.

edit: varsa açılmış başlık şey ettiriverin, bu fazlalık yapmasın. aradım bulamadım ben.

edit2: uçum durur mu, yapıştırmış açıklamayı.
  • geçen sene önümüze getirdikleri anayasanın ne kadar saçma salakça hazırlandığını anlatmaya çalışırken verdiğimiz bir örnek de buydu. diğeri de koalsyonların son bulmayacağı bilakis mecburi hale geleceği idi.

muhalefet ne dediyse o çıktı, ama buna evet diye sığırlar gene nerede hata yaptıklarını anlayamayacak kadar sığır olduklarından tutar bundan da beteri olan bir anayasa çıkarırlar.
  • çok (daha kabasını yazacaktım terbiyemden yazmadım)
    gidilir.
    o zaman güç muhalefette olduğu için kuzu kuzu beklersin.
    muhalefet ne diyorsa odur, denecek yumurtlamadır.