şükela:  tümü | bugün
  • edit: örnek (bkz: #64432700)

eğitimli genç bir insan olarak on binlerce kişiyle beraber yaşadığım durum.

akp'den bıkma nedenlerim
    -rezalet bir kalitesiz medya oluşturmaları
    -akp'li bakan ve vekillerin saçma sapan beyanatları
    -muazzam bir torpil ve adam kayırmanın oluşması
    -halktan olduğunu iddia eden akp'nin kendi sonradan görme elitini oluşturması
    -başkanlık sistemini istememe rağmen bombok totaliter bir sistem getirmeye çalışmaları
    -fetullahın emekli maaşını kesmeyi darbe girişiminden sonra akıl etmeleri
    -bombok yarım yamalak yapılan ve tamamlanamayan yatırımlar; gebze-halkalı banliyösü, istanbul-ankara hızlı treni vs.
    -fetoyu kendileri palazlandırmalarına rağmen bir sürü suçsuz insanı aylardır hapiste tutmaları
    -paran varsa hükümete yakınsan her ihaleyi alman, her suçtan yakayı sıyırman

gibi birçok sebepler. ama muhalefeti tamamen kendime düşman hissettiğim için yine seçim olursa oyumu bunlara vericem. benim kimseyle alakam olmadığı halde sürekli müslümanlara küfredilmesi, aşağılanması, başörtülüler hakkında nefret söylemleri, devran dönünce sizi sikeceğiz söylemleri.

yani ben hakkaten alternatiflere yönelmek istiyorum en yakın alşternatif chp ama bir müslüman olarak açık ve net korkuyorum. chp iktidara gelirse başörtülülere namaz kılanlara zulüm ve zorluk başlayacak diye.

yani benim gibi insanları niye kazanmak istemiyorsunuz ben hiçbir şey yapmadığım halde sürekli özellikle sosyal medyada tüm değerlerime küfür, hakaret ediliyor. bu böyle olduğu için istemesem bile akp'ye oy atmak zorunda kalıyorum. survival instinct gibi bir şey bu.

edit2: arkadaşlar bazı şeylere açıklık getireyim. namaz kılanlara zulüm dediğim; orduya alınmamaları, kamuya alınmamaları, ticarette işlerine engel olunması gibi sebepler. evet kimse gidip namaz kılan öldürmüyor ama önü kesiliyor.
    ben burada samimi olarak düşüncelerimi söylüyorum birkaç kişi dışında herkes troll diyor hakaret ediyor, e bu benim şikayet ettiğim şey zaten? siz zannediyorsunuz ki akp'ye oy veren 20 milyon insanın hepsi fanatik, değiller. ben 1 koalisyon istemiyorum 2 yaşam tarzıma müdahale edilmesin istiyorum. sadece benim değil kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesin. ama ülkede iki tarafta radikalize olduğu için ılımlı bir orta yol yok.
  • hocam sen gene istediğine verde bütün muhalefetin müslümanlara küfrettiğini zannetme, tekil örneklerden yola çıkarak genelleme yapma, çünkü bu faşizme kapı açar...
  • bir denesen güzel kardeşim, hala 1940larda yapılana takılmasan. bahane yapmasan bunu

kaç chpli siyasi bunların namazını engelleyeceği diyor. hem bizim çoğumuz akepeli gibi değildir engellerse beraber karşı çıkarız chpye tarihe gömeriz bir daha iktidar göremez

denemeye gönlün varsa denersin yoksa böyle bol amalı entry girersin
  • yazının içeriği saçmalıklar barındırsa da başlık tespiti itibariyle doğrudur. o yüzdelerin değişmeme sebebi kabul edin veya etmeyin başka bir parti görememeleridir. muhtelif partiler o kitlenin gözünde üzeri çizilmiş partilerdir. ama bu demek değildir ki bir alternatif bulmaları onların tercihini değiştirmeyecek. yani o kitle üzerinde sistemsel bir tıkanıklık var. her şeyi kendi gözünüzden görüp ona buna laf sokmak yerine biraz algınızı açın ve size uysa da uymasa da trollük yapmadan iyi kötü tespitler yapan insanları dinleyin belki bir arpa boyu da olsa yol alırsınız. belki biraz at gözlüğünüzden kurtulup, körü körüne savunmalar yapmaktan vazgeçersiniz.

başlığı açan yazara da tavsiyem illa bir yerlere kendini dayamak, bir yerleri mecburi istikamet yapmak zorunda değilsin. içine sinmiyorsa malum partinden vazgeçip hiç bir partiye oy vermeyebilirsin. hiç partiyi desteklemeyip, oy atmayan biri olarak bir yerlere kendini zorlamaktansa böylesi daha huzurlu diyebilirim. hem kimseye oy atmamak da bir tercih ve tepkidir.

buna ekstra olarak kılıçdaroğlu başlığında bu durumu destekler bir tespitim bulunmakta. (bkz: #64317305)
  • "yani ben hakkaten alternatiflere yönelmek istiyorum en yakın alternatif chp ama bir müslüman olarak açık ve net korkuyorum. chp iktidara gelirse başörtülülere namaz kılanlara zulüm ve zorluk başlayacak diye." kısmından sonra okumadığım trol beyanı.

sen zaten kopma onlardan. ben de müslümanım ağa ama ben namazı chp döneminde de kılıyordum. ben hayatımda bu kadar leş bir beyan görmedim. müslümanlık eşittir akp'mi ya?

evet baş örtülü meselesinde yerden göğe haklısınız, geçmiş iktidarlar malca şeyler yapmışlar ama şu an senin buna gelene kadar korkman gereken başka o kadar şey var ki...

inan bana eğitim misal çok çok daha iyi olacak ama eğitim senin ne kadar umrunda orasını bilemem...
    siz herkesi kendiniz gibi intikamcı sanıyorsunuz lakin öyle değil. demokrat olduğunu iddia eden kimse bu ülkede bir daha baş örtüsü yasağı gibi komik şeyler yapmaz. namaza zaten karışan yok git istediğin gibi kıl. ama gelip de burada chp'den korkuyorum müslümanlara haçlı seferi yapacaklar goygoyu etme.

he annem he gülüm kılıçdaroğlu başa geçince tüm başörtülü ve namaz kılanları kılıçtan geçirecek. zaten o yüzden ismi kılıçdaroğlu. büyük resmi bir siz görüyorsunuz. bravo. yüz puan.

edit: hiç kimse gelip bana yok adam derdini anlatmış siz hala hakaret ediyor demesin. başlığı açan nazarımda net troldür. sebebi ise müslümanlığı akp ile özdeşleştirip chp ye din düşmanı yaftasını yapıştırmasıdır. ben neden dinsiz oluyorum ya akp'li olmayınca ! akp den önce müslümanlık yok muydu! şakasınız. bana dinsiz diyorlar ne münasebet ? bence ben daha mağdurum ama yok mağdur hep akp.
  • başlığı açan son derece kibar bir şekilde neden akp'ye oy verdiğini açıklamış. adamın chp'ye neden oy vermediğini anlayıp bu soruna çözüm bulmak yerine, bu kişiye hemen hakaretler yağdıran chp'li troller; akp'nin iktidarda kalmasının tek sebebi sizsiniz!

adam, bana ve değerlerime hakaret etmenizden nefret ettiğim için akp'ye oy veriyorum diyor. bu troller cevap olarak yine adama hakaret ediyor...