şükela:  tümü | bugün
 • hocam sen gene istediğine verde bütün muhalefetin müslümanlara küfrettiğini zannetme, tekil örneklerden yola çıkarak genelleme yapma, çünkü bu faşizme kapı açar...
 • bir denesen güzel kardeşim, hala 1940larda yapılana takılmasan. bahane yapmasan bunu

  kaç chpli siyasi bunların namazını engelleyeceği diyor. hem bizim çoğumuz akepeli gibi değildir engellerse beraber karşı çıkarız chpye tarihe gömeriz bir daha iktidar göremez

  denemeye gönlün varsa denersin yoksa böyle bol amalı entry girersin
 • bireysel yorumu yanlış yapsa da muhalefetin çok pısırık kalması sebebiyle insanların başka kapı araması gerçekliğini yansıtabilmiş.

  hayır kimseye zorluk falan çıkmaz, kimseye zulüm falan edilmez. şu an sana kimse dokunmuyor diye akp zulmetmiyor mu sanıyorsun mümin arkadaşım?
 • (bkz: iktidar yüzünden muhalefetten kopamamak)

  ben de isterim ülkede kayrılayım, cop, gaz yemeyeyim, gelecekte işimden saçma sapan nedenlerle atılmayacağımı bileyim, iki yalakalık yapıp parayı götüreyim falan ama bir bu ülkeden henüz akp'li olacak kadar nefret etmiyorum ve en önemlisi midem kaldırmıyor bu kadar kepazeliği.

  buradan iktidara sesleniyorum lütfen biraz daha eli yüzü düzgün politikalar yapın bizim de mağduriyetimiz giderilsin.
 • tamam chp'ye oy vermekten çekiniyorsun, anlayabiliyorum.

  e onca bıktığın şeyi yazmana rağmen akp'ye oy vermeye niye devam ediyorsun? ona da oy verme madem? bin tane parti var baraj altı kalan. hiçbiri mi sana uymuyor? evet başka partilere oy verirsen muhtemelen oyun boşa gider ama en azından sevmediğin partiyi de güçlendirmemiş olursun. hem akp'yi sevmiyorum hem de oy vermeye devam ediyorum. e ne anladım o işten? gerekirse boş oy at ama sevmediğini de güçlendirme.

  bunu akıl edemediğini sanmıyorum. amacın sadece trollemek bence.
 • bir gün de mağdur olmayın be amınoğulları. bir gün de omurganız olsun be amınoğulları. ülkenin anasını siktiker hala muhalefet yüzünden akpye vericem diyor ya. bu saatten sonra oy vermezsen en adi orospu çocuğusun.
 • bu muhabbet bayatlamadı mı? yeter artık. oyunu kime veriyorsan ver, umurumuzda değil.
 • (bkz: boş oy)

  açıkçası bana samimi gelmiyor bu tür söylemler. madem bu kadar rahatsızsın akp ve icraatlerinden, gidip en kötü boş veya geçersiz oy atarak bu haksızlıklara ortak olmaktan vazgeçersin. bütün bu haksızlıkları yazıp hala akp'ye oy veriyorsan, maalesef bütün haksızlıkların suç ortağısın. yazdığın nedenler ise sadece vicdanını rahatlatmak için bulduğun bahanelerden öteye gitmiyor.

  ayrıca bir seçimde oy atmak demek, bir ömür o insan tarafından yönetilmek demek değildir. farklı bir partiyi denemekten kimseye zarar gelmez, korkmayın. şu anda türkiye bir çok konuda dibi görmüş durumda zaten. baktın hoşuna gitmedi icraatleri gidersin bir dahaki seçimde sandığa, gereken cevabı verirsin.

  bu kadar basit ve net herşey.