şükela:  tümü | bugün
 • hocam sen gene istediğine verde bütün muhalefetin müslümanlara küfrettiğini zannetme, tekil örneklerden yola çıkarak genelleme yapma, çünkü bu faşizme kapı açar...
 • bir denesen güzel kardeşim, hala 1940larda yapılana takılmasan. bahane yapmasan bunu

  kaç chpli siyasi bunların namazını engelleyeceği diyor. hem bizim çoğumuz akepeli gibi değildir engellerse beraber karşı çıkarız chpye tarihe gömeriz bir daha iktidar göremez

  denemeye gönlün varsa denersin yoksa böyle bol amalı entry girersin
 • "yani ben hakkaten alternatiflere yönelmek istiyorum en yakın alternatif chp ama bir müslüman olarak açık ve net korkuyorum. chp iktidara gelirse başörtülülere namaz kılanlara zulüm ve zorluk başlayacak diye." kısmından sonra okumadığım trol beyanı.

  sen zaten kopma onlardan. ben de müslümanım ağa ama ben namazı chp döneminde de kılıyordum. ben hayatımda bu kadar leş bir beyan görmedim. müslümanlık eşittir akp'mi ya?

  evet baş örtülü meselesinde yerden göğe haklısınız, geçmiş iktidarlar malca şeyler yapmışlar ama şu an senin buna gelene kadar korkman gereken başka o kadar şey var ki...

  inan bana eğitim misal çok çok daha iyi olacak ama eğitim senin ne kadar umrunda orasını bilemem...
  siz herkesi kendiniz gibi intikamcı sanıyorsunuz lakin öyle değil. demokrat olduğunu iddia eden kimse bu ülkede bir daha baş örtüsü yasağı gibi komik şeyler yapmaz. namaza zaten karışan yok git istediğin gibi kıl. ama gelip de burada chp'den korkuyorum müslümanlara haçlı seferi yapacaklar goygoyu etme.

  he annem he gülüm kılıçdaroğlu başa geçince tüm başörtülü ve namaz kılanları kılıçtan geçirecek. zaten o yüzden ismi kılıçdaroğlu. büyük resmi bir siz görüyorsunuz. bravo. yüz puan.

  edit: hiç kimse gelip bana yok adam derdini anlatmış siz hala hakaret ediyor demesin. başlığı açan nazarımda net troldür. sebebi ise müslümanlığı akp ile özdeşleştirip chp ye din düşmanı yaftasını yapıştırmasıdır. ben neden dinsiz oluyorum ya akp'li olmayınca ! akp den önce müslümanlık yok muydu! şakasınız. bana dinsiz diyorlar ne münasebet ? bence ben daha mağdurum ama yok mağdur hep akp.
 • başlığı açan son derece kibar bir şekilde neden akp'ye oy verdiğini açıklamış. adamın chp'ye neden oy vermediğini anlayıp bu soruna çözüm bulmak yerine, bu kişiye hemen hakaretler yağdıran chp'li troller; akp'nin iktidarda kalmasının tek sebebi sizsiniz!

  adam, bana ve değerlerime hakaret etmenizden nefret ettiğim için akp'ye oy veriyorum diyor. bu troller cevap olarak yine adama hakaret ediyor...
 • bireysel yorumu yanlış yapsa da muhalefetin çok pısırık kalması sebebiyle insanların başka kapı araması gerçekliğini yansıtabilmiş.

  hayır kimseye zorluk falan çıkmaz, kimseye zulüm falan edilmez. şu an sana kimse dokunmuyor diye akp zulmetmiyor mu sanıyorsun mümin arkadaşım?
 • çoğunlukla sözlükteki ve twitterdaki faşist aptalların seçmen üzerindeki net etkisini gösteren bilindik olay.

  böyle düşünenlerin, bu aptalların azınlıkta olduğunu ve gerçek olmadıklarını, sanal ibinikler olduklarını düşünmeleri gerek. chp'ye oy veremiyorsa dahi en azından sandığa gitmemesi veya kendisine küfür etmeyen başka partilere mesela diğer sağ partilere oy vermesi daha faydalı ve adil olacaktır.

  bunları söylüyoruz ama sanırım an itibari ile başkanlık tarzı bir yönetim şekli geleceği için psikolojiler ve seçmen davranışları farklılaşacaktır.
 • (bkz: iktidar yüzünden muhalefetten kopamamak)

  ben de isterim ülkede kayrılayım, cop, gaz yemeyeyim, gelecekte işimden saçma sapan nedenlerle atılmayacağımı bileyim, iki yalakalık yapıp parayı götüreyim falan ama bir bu ülkeden henüz akp'li olacak kadar nefret etmiyorum ve en önemlisi midem kaldırmıyor bu kadar kepazeliği.

  buradan iktidara sesleniyorum lütfen biraz daha eli yüzü düzgün politikalar yapın bizim de mağduriyetimiz giderilsin.