şükela:  tümü | bugün
  • hocam sen gene istediğine verde bütün muhalefetin müslümanlara küfrettiğini zannetme, tekil örneklerden yola çıkarak genelleme yapma, çünkü bu faşizme kapı açar...
  • bir denesen güzel kardeşim, hala 1940larda yapılana takılmasan. bahane yapmasan bunu

kaç chpli siyasi bunların namazını engelleyeceği diyor. hem bizim çoğumuz akepeli gibi değildir engellerse beraber karşı çıkarız chpye tarihe gömeriz bir daha iktidar göremez

denemeye gönlün varsa denersin yoksa böyle bol amalı entry girersin
  • bireysel yorumu yanlış yapsa da muhalefetin çok pısırık kalması sebebiyle insanların başka kapı araması gerçekliğini yansıtabilmiş.

hayır kimseye zorluk falan çıkmaz, kimseye zulüm falan edilmez. şu an sana kimse dokunmuyor diye akp zulmetmiyor mu sanıyorsun mümin arkadaşım?
  • çoğunlukla sözlükteki ve twitterdaki faşist aptalların seçmen üzerindeki net etkisini gösteren bilindik olay.

böyle düşünenlerin, bu aptalların azınlıkta olduğunu ve gerçek olmadıklarını, sanal ibinikler olduklarını düşünmeleri gerek. chp'ye oy veremiyorsa dahi en azından sandığa gitmemesi veya kendisine küfür etmeyen başka partilere mesela diğer sağ partilere oy vermesi daha faydalı ve adil olacaktır.

bunları söylüyoruz ama sanırım an itibari ile başkanlık tarzı bir yönetim şekli geleceği için psikolojiler ve seçmen davranışları farklılaşacaktır.
  • (bkz: iktidar yüzünden muhalefetten kopamamak)

ben de isterim ülkede kayrılayım, cop, gaz yemeyeyim, gelecekte işimden saçma sapan nedenlerle atılmayacağımı bileyim, iki yalakalık yapıp parayı götüreyim falan ama bir bu ülkeden henüz akp'li olacak kadar nefret etmiyorum ve en önemlisi midem kaldırmıyor bu kadar kepazeliği.

buradan iktidara sesleniyorum lütfen biraz daha eli yüzü düzgün politikalar yapın bizim de mağduriyetimiz giderilsin.
  • tamam chp'ye oy vermekten çekiniyorsun, anlayabiliyorum.

e onca bıktığın şeyi yazmana rağmen akp'ye oy vermeye niye devam ediyorsun? ona da oy verme madem? bin tane parti var baraj altı kalan. hiçbiri mi sana uymuyor? evet başka partilere oy verirsen muhtemelen oyun boşa gider ama en azından sevmediğin partiyi de güçlendirmemiş olursun. hem akp'yi sevmiyorum hem de oy vermeye devam ediyorum. e ne anladım o işten? gerekirse boş oy at ama sevmediğini de güçlendirme.

bunu akıl edemediğini sanmıyorum. amacın sadece trollemek bence.
  • bir gün de mağdur olmayın be amınoğulları. bir gün de omurganız olsun be amınoğulları. ülkenin anasını siktiker hala muhalefet yüzünden akpye vericem diyor ya. bu saatten sonra oy vermezsen en adi orospu çocuğusun.
  • bu muhabbet bayatlamadı mı? yeter artık. oyunu kime veriyorsan ver, umurumuzda değil.