şükela:  tümü | bugün
  • 24 haziran gecesinden sonra(ben o geceyi normal bulmayan sizofrenlerdenim) bir daha aday olmayacagim diyen muharrem ince birden sözlerini yumusatti, kendisine bir hal geldi, hala da o hal devam ediyor neyse,

-gitti ilk is olarak chp genel bskanina aile yemeginde sen artik partiye baskan olma ben olayim dedi,
    -sonra cikti bunu kosa kosa tvlere acikladi,
    -ardindan benim arkamdan gelen olursa aday olurum dedi,
    -önce pek kimse gelmedi ardindan birdaha cikti,
    -ben genel baskan olmak istiyorum lütfen artik imza kampanyasini duzenler misiniz dedi,
    -imza kampanyasi basladi
    -halk kilicdaroglu artik birak demeye basladi
    -imza yeterli sayiya ulasti geciyor bile denildi
    -imzalar teslim edildi
    -imzalarin yetersiz oldugu ortaya cikti
    -bu arada dolar cikmis düsmüs, tren kazasi olmus, rejim degismis falan filan kimsenin umrunda degil tabi
    neyse simdi verilen imza sayisi yetersiz olunca ne yapilacak bi formül bulmak lazim cünkü elde malzeme kalmadi, bu sefer kilicdaroglu gidene kadar chp'ye oy yokcular cikti twitter'da 50 yillik partiliyim deyip ana avrat söveni mi dersin, hdp'yle chp'yi birlestirmeye calisanlar mi dersin cesit cesit insan cikti ortaya.

bu arada diger muhalefet partisi olan iyi parti'de;
    - önce aksener istifa etti,
    -sonra geri aldi
    -sonra yine eder gibi oldu,
    -ardindan hepimiz buradayiz diye birlik mesaji verildi
    -ve son olarak 3 kurucu istifa etti.

ben muhalefetin dizayn edilmeye calisildigini dusunuyorum, hatta muharrem ince'yi gazlayip kilicdaroglu karsisinda bir secim daha kaybettirip daha da itibarsizlastiracaklari ihtimalini bile dusunuyorum, kilicdaroglu basarisiz ise -ki hep yenilen basarisizdir görevi parti icerisinde birlikte hareket ederek birakmalidir, disaridan gazlamayla hadi hersey muharrem'in seyinin keyfine göre olsun diye parti yapisi düzenlenmez.

24 haziran'dan sonra yandas medyanin tamami, muharrem ince'nin kemal kilicdaroglu'nun yerine gecmesi gerektigini söylüyor, chp kurultayinda bomba patlasa hepsi ölse haber yapmayacak kisiler muharrem ince'yi övdükce övüyor, bunu sanirim sadece benim gibi sizofrenler görüyor.

mhp'yi akp'den ayirmadigim icin orayla ilgili degerlendirme yapmadim.